Home » Kryptoměny » Podvody » Dascoin kurz

Dascoin pozor na podvod! vysvětlení, o co se jedná

dascoin

DasCoin je velice pochybný projekt, pravděpodobně se jedná o podvod a rozhodně to není decentralizovaná kryptoměna.


Obchodovat kryptoměny u Plus500

Můžete si založit demo účet  nebo účet s reálnými penězi. U 80.6% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

Bohužel každá kryptoměna nemá dostupný graf, především se jedná o ty s nízkou tržní hodnotou. Postupem času se však přidávají nové grafy. Pokud se graf nezobrazuje, omlouváme se.

Jak se v grafu orientovat?

V levém horní rohu můžete vidět symbol měny (aktuálně DASC/USD), vpravo od něj jsou k dispozici intervaly 1 min, 30 min, 1 h reprezentující dobu jedné svíčky, tu si můžete libovolně měnit kliknutím na trojtečku (vpravo od časových intervalů).

Co je to DasCoin?

Za DasCoinem stojí firma Net Leaders, která se v minulosti jmenovala Coin Leaders. Po důkladném prostudování musíme ale říci, že se jedná spíše o komerční projekt na bázi MLM než o v praxi využitelnou kryptoměnu.

DasCoin si lze koupit a lze ho také distribuovat. Ale ne tak jako klasické kryptoměny. Je spojený s řadou softwarových balíčků, které jasně poukazují na to, že jde o koncept multi-level-marketingu.

Ten sám o sobě není špatný nebo nelegální, kdyby ovšem většina daných konceptů nebyla zároveň klasickým letadlem. Této teorii jasně nahrává i fakt, že ředitelem Net Leaders je John Pretto, který byl dříve spojený s projektem Onecoin. A zde šlo o stejný princip.

Na burzy se dostal

Nutno říci, že pro věrohodnost DasCoinu udělala společnost Net Leaders vše možné i nemožné. Dokonce se jí podařilo zalistovat DasCoin na některé burzy – European Blockchain Exchange (EUBX), BTC-Alpha, Coinfalcon.

Tato zpráva se ihned rozšířila do světa, což mělo jasně potvrdit fakt, že DasCoin je klasickou decentralizovanou kryptoměnou, kterou je možné standardně obchodovat. A to má její zalistování na burzy potvrdit.

Pokud náš magazín sledujete alespoň okrajově, nebo máte o kryptoměnách lehké povědomí, jistě pro vás není nijak nový fakt, že známá trojice burz není ani nijak známá, ani nijak doporučovaná. Jde tedy spíše o okrajové, méně používané a z hlediska bezpečnosti ne úplně dokonale prověřené burzy. Ty největší totiž DasCoin vůbec nezalistovaly a nechtějí s ním nic mít společného.

K dispozici je celkem 5 jednotlivých balíčků

Že jde více o letadlo, Ponziho schéma nebo klasický MLM ukazuje i fakt, že po registraci si lze vybrat jeden z celkem 5 softwarových balíčků. A ty jsou pochopitelně placené. Nejde tedy o klasickou koupi kryptoměny, stejně jako nejde ani o možnost vlastní reálné těžby. Kdo se chce k této kryptoměně dostat, nemůže jednotlivé balíčky vynechat.

Nejlevnější vyjde na 100 euro, zatímco nejdražší na 25 000 euro. V rámci balíčku je k dispozici předem stanovený počet cyklů a upgradů. Prodeje těchto balíčků jsou realizovány jednotlivými uživateli, kteří se pochopitelně snaží nalákat další „ovečky“, ze kterých mohou získat další finanční prostředky. Laici mohou v tomto postupu vidět možnost klasické těžby. Realita je však jiná. Už jenom proto, že hodnotu určuje centralizovaná autorita v podobě společnosti Net Leaders.

Na druhou stranu nepopíráme, že ti, co takzvaně „nastoupí“ jako první, dost možná nějaké peníze vydělají. Na ty poslední však bude čekat ztráta svých finančních prostředků – jak je u podobných projektů zvykem. Nehledě na to, že reálné využití této „měny“ je zatím v podstatě nulové. Neobjevila se totiž žádná oficiální potvrzená informace od skutečné autority o tom, že by se rozhodla tuto virtuální měnu zahrnout na seznam těch přijímaných.

Naše rada? Dejte si pozor

Výše jsme uvedli hned několik důvodů, proč je DasCoin spíše jedno z mnoha dalších letadel a možných podvodů než nová decentralizovaná kryptoměna, se kterou jsou spojeny velké plány.

Kdo plánuje investice do kryptoměn, tomu doporučujeme jít cestou osvědčených burz nebo obchodovat kryptoměny pomocí CFD u regulovaných brokerů.


Obchodovat kryptoměny u Plus500

Můžete si založit demo účet  nebo účet s reálnými penězi. U 80.6% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

Vyplatí se obchodovat Dascoin?

Jelikož Dascoin patří mezi měny s poměrně nízkou celkovou tržní hodnotou, může docházet k větším výkyvům v ceně s porovnáním s již zaběhnutými kryptoměnami.

Osobně mám špatné zkušenosti s obchodováním altcoinů s nízkou tržní hodnotou, několikrát jsem se již spálil, a tak raději obchoduji kryptoměny z top dvacítky (podle tržní kapitalizace). Podle mých zkušeností jsou výkyvy cen u předních kryptoměn zpravidla nižší a lépe se dají předpovídat.

Nezapomínejte, že cena BitCoinu/Ethera má zásadní vliv na hodnotu DASC. Doporučuji vám si přečíst článek - Do čeho a jak investovat.

Jaké máte zkušenosti s obchodováním?

Co si myslíte o kryptoměně Dascoin?

Vyplatí se zajímat o DASC a zvažovat nákup? Má vůbec nějakou budoucnost? Sdílejte s námi váš názor hlasováním níže:

Dascoin pozor na podvod! vysvětlení, o co se jedná
2.2 (44.95%) 707 hlasů

(1 hvězdička = je bezcenná, 5 hvězdiček = rozhodně stojí za to koupit)

Napadá vás, kdy je nejlepší čas Dascoin koupit nebo prodat? Dáte ostatním čtenářům nějaký tip? Přidejte komentář.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.