Dascoin pozor na podvod! vysvětlení, o co se jedná

dascoin

DasCoin je velice pochybný projekt, pravděpodobně se jedná o podvod a rozhodně to není decentralizovaná kryptoměna.


Obchodovat CFD kryptoměny u Admirals

Můžete si založit demo účet  nebo účet s reálnými penězi. 76% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Jak růst, tak pokles kurzu je příležitost pro obchodování. Díky CFD brokerům je totiž možné obchodovat i pokles cen. Nejhorší jsou pro obchodníka stabilní kurzy, nemůže totiž "naskočit na vlnu a svést se na ní".

Josef Kuchař, vlastník webu forbino.com

Naskočením na vlnu, mám na mysli obchodování ve směru trendu, jednoduše řečeno, když kurz klesá, obchoduji pokles a když roste obchoduji růst.


Bohužel každá kryptoměna nemá dostupný graf, především se jedná o ty s nízkou tržní hodnotou. Postupem času se však přidávají nové grafy. Pokud se graf nezobrazuje, omlouváme se.

Jak se v grafu orientovat?

V levém horní rohu můžete vidět symbol měny (aktuálně DASC/USD), vpravo od něj jsou k dispozici intervaly 1 min, 30 min, 1 h reprezentující dobu jedné svíčky, tu si můžete libovolně měnit kliknutím na trojtečku (vpravo od časových intervalů).

Co je to DasCoin?

Za DasCoinem stojí firma Net Leaders, která se v minulosti jmenovala Coin Leaders. Po důkladném prostudování musíme ale říci, že se jedná spíše o komerční projekt na bázi MLM než o v praxi využitelnou kryptoměnu.

DasCoin si lze koupit a lze ho také distribuovat. Ale ne tak jako klasické kryptoměny. Je spojený s řadou softwarových balíčků, které jasně poukazují na to, že jde o koncept multi-level-marketingu.

Ten sám o sobě není špatný nebo nelegální, kdyby ovšem většina daných konceptů nebyla zároveň klasickým letadlem. Této teorii jasně nahrává i fakt, že ředitelem Net Leaders je John Pretto, který byl dříve spojený s projektem Onecoin. A zde šlo o stejný princip.

Na burzy se dostal

Nutno říci, že pro věrohodnost DasCoinu udělala společnost Net Leaders vše možné i nemožné. Dokonce se jí podařilo zalistovat DasCoin na některé burzy – European Blockchain Exchange (EUBX), BTC-Alpha, Coinfalcon.

Tato zpráva se ihned rozšířila do světa, což mělo jasně potvrdit fakt, že DasCoin je klasickou decentralizovanou kryptoměnou, kterou je možné standardně obchodovat. A to má její zalistování na burzy potvrdit.

Pokud náš magazín sledujete alespoň okrajově, nebo máte o kryptoměnách lehké povědomí, jistě pro vás není nijak nový fakt, že známá trojice burz není ani nijak známá, ani nijak doporučovaná. Jde tedy spíše o okrajové, méně používané a z hlediska bezpečnosti ne úplně dokonale prověřené burzy. Ty největší totiž DasCoin vůbec nezalistovaly a nechtějí s ním nic mít společného.

K dispozici je celkem 5 jednotlivých balíčků

Že jde více o letadlo, Ponziho schéma nebo klasický MLM ukazuje i fakt, že po registraci si lze vybrat jeden z celkem 5 softwarových balíčků. A ty jsou pochopitelně placené. Nejde tedy o klasickou koupi kryptoměny, stejně jako nejde ani o možnost vlastní reálné těžby. Kdo se chce k této kryptoměně dostat, nemůže jednotlivé balíčky vynechat.

Nejlevnější vyjde na 100 euro, zatímco nejdražší na 25 000 euro. V rámci balíčku je k dispozici předem stanovený počet cyklů a upgradů. Prodeje těchto balíčků jsou realizovány jednotlivými uživateli, kteří se pochopitelně snaží nalákat další „ovečky“, ze kterých mohou získat další finanční prostředky. Laici mohou v tomto postupu vidět možnost klasické těžby. Realita je však jiná. Už jenom proto, že hodnotu určuje centralizovaná autorita v podobě společnosti Net Leaders.

Na druhou stranu nepopíráme, že ti, co takzvaně „nastoupí“ jako první, dost možná nějaké peníze vydělají. Na ty poslední však bude čekat ztráta svých finančních prostředků – jak je u podobných projektů zvykem. Nehledě na to, že reálné využití této „měny“ je zatím v podstatě nulové. Neobjevila se totiž žádná oficiální potvrzená informace od skutečné autority o tom, že by se rozhodla tuto virtuální měnu zahrnout na seznam těch přijímaných.

Naše rada? Dejte si pozor

Výše jsme uvedli hned několik důvodů, proč je DasCoin spíše jedno z mnoha dalších letadel a možných podvodů než nová decentralizovaná kryptoměna, se kterou jsou spojeny velké plány.

Kdo plánuje investice do kryptoměn, tomu doporučujeme jít cestou osvědčených burz nebo obchodovat kryptoměny pomocí CFD u regulovaných brokerů.


Obchodovat CFD kryptoměny u Admirals

Můžete si založit demo účet  nebo účet s reálnými penězi.   76% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Analýza budoucího vývoje Dascoin kurzu

Widget výše funguje na základě použití 24 indikátorů, čísla ve widgetu znázorňují, kolik z použitých indikátorů doporučuje nákup (BUY), prodej (SELL) nebo nedělat nic (NEUTRAL). Při kombinaci většího počtu indikátorů by teoreticky mohlo docházet ke zpřesnění předpovědi budoucího kurzu oproti použití jen jednoho indikátoru. Bohužel nevíme, jaké indikátory jsou v technické analýze výše použity, jedná se o externí plugin od TradingView a tuto informaci neposkytují.

Přestože považujeme widget za užitečnou pomůcku pro hrubý odhad budoucí ceny digitální měny Dascoin, rozhodně nedoporučujeme obchodovat na základě informací z něj získaných. Zejména z toho důvodu, že kryptoměny jsou často výrazně ovlivňovány událostmi na trhu, které se nedají pomocí technické analýzy předpovídat.

Proč nekupovat Dascoin?

Přímé nakupování kryptoměn na burze s sebou nese určitá rizika a poplatky, které je třeba brát v potaz.

O co se jedná?

  • Riziko vykradení burzy není zanedbatelné. V minulosti byly vykradeny i velké burzy a došlo ke ztrátám stovek milionů dolarů. Což mělo za důsledek zvýšení zabezpečení burz, ovšem nikdy si nemůžete být jistí, že se nepodaří někomu zabezpečení obejít.

  • Dvojí poplatky za směnu peněz. Dascoin bohužel nemůžete přímo koupit za fiat ("standardní peníze" => české koruny, eura, usd apod.), ale je zapotřebí nejprve koupit BitCoin nebo Ethereum a až za něj pak můžete koupit na burze DASC.

  • Nemůžete vydělat na poklesu kurzu. To je podle mě ten nejzásadnější problém. Zhruba stejnou dobu, co kurz roste, zpravidla i klesá. Vy tak nemáte šanci obchodovat pokles kurzu, což snižuje množství vašich obchodů cca. na polovinu.

    Řešením může být DASC nekupovat, ale pouze spekulovat o změně jeho ceny pomocí CFD.  Zjednodušeně řečeno se jedná o sázku na to, zda kurz poroste nebo bude klesat v určitém čase. Doporučuji vám si přečíst článek co je to contract for difference.

Na druhou stranu přímé koupení DASC má i své výhody, například můžete tuto virtuální měnu držet roky ve své peněžence a neplatit za to žádné poplatky. Případně můžete využívat Dascoin technologii pro vaše účely. Vidíte nějaké další výhody? Podělte se o ně s námi v komentářích.

Často kladené dotazy

Jaký bude mít Dascoin kurz za den/týden/měsíc?

Předpovědět správně kurz DASC není jednoduché. Nicméně jsme pro váš připravili technickou analýzu, která vám může pomoci zjistit, zda je lepší tuto kryptoměnu prodávat nebo kupovat.

Jak koupit Dascoin?

Obecně je možné kryptoměny kupovat na burzách nebo ve směnárnách. Připravili jsme pro vás článek, který detailně celý proces nákupu vysvětluje, zjistíte jaký je rozdíl mezi směnárnou a burzou. Také jsme srovnali kryptoměnové burzy podle nákladů na nákup a prodej.

Mohu nějak vydělat na padajícím kurzu kryptoměn?

Ano, pomocí CFD - článek kompletně vysvětluje celý proces.

Vyplatí se obchodovat Dascoin nebo mi doporučíte jinou kryptoměnu?

Reálně nemůžeme hodnotit, zda se vám vyplatí nebo nevyplatí DASC obchodovat, každá kryptoměna je specifická a je potřeba znát vše, co ovlivňuje její cenu. Nicméně zastáváme názor, že je vždy bezpečnější obchodovat kryptoměny s vyšší tržní kapitalizací, zpravidla u nich nedochází k takovým výkyvům kurzů jako u těch s nižší cenou.

Názory a zkušenosti s DASC

Vyplatí se zajímat o Dascoin a zvažovat nákup? Má vůbec nějakou budoucnost?

Napadá vás, kdy je nejlepší čas Dascoin koupit nebo prodat? Dáte ostatním čtenářům nějaký tip? Přidejte komentář.

Novinky ze světa kryptoměn
Dascoin pozor na podvod! vysvětlení, o co se jedná

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.

Scroll to top