Home » Kryptoměny » Seznam článků » Jak vydělávat na padajícím kurzu?

Jak vydělávat na padajícím kurzu kryptoměn?

dolar

Mysleli jste si, že se dá vydělávat jen na tom, že levně nakupujete a dráže prodáváte? Tak to je omyl. Díky CFD brokerům můžete obchodovat i pokles ceny.


Kdo je to CFD broker?

CFD broker je společnost umožňující obchodovat tzv. kontrakty o vyrovnání rozdílu (contract for difference). U CFD brokera nekupujete danou kryptoměnu, ale uzavíráte dohodou o vyrovnání rozdílu cen. Navíc můžete využít finanční páku, která znásobí ztráty a zisky. Pro snadnější pochopení uvedu příklad.

Předem musím říci, že sami nebudete muset nic počítat a o vše se postará obchodní platforma brokera.

Srovnání CFD brokerů na kryptoměny.

Příklad CFD obchodu – pokles ceny

Řekněme, že očekáváte další pokles ceny BitCoinu a chcete na tom vydělat. Otevřete si u CFD brokera pozici „Prodat“ (SELL) s kurzem 4 000 USD za 1 BTC. Do obchodu vložíte 200USD a páka bude 1:2. Následně pozici uzavřete s kurzem 3 700 USD za 1 BTC.

Kolik vyděláte?

Nejprve si musíte uvědomit za kolik jste otevřeli pozici v procentech.  Vložená částka / (cena/100) = 200/(4 000/100) = 5%.

Pak spočítáte rozdíl mezi cenou při otevření a uzavření obchodu. 4 000 – 3 700 = 300.

Následně spočítáte váš podíl z rozdílu cen a vynásobíte finanční pákou.  (5% z 300) * páka = 300 * 0,05 * 2= 15 * 2 = 30.

Vyzkoušet na demo účtu u Plus500. (založení účtu do 30s)

76.4% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Kolik proděláte, pokud kurz půjde opačným směrem?

Pokud obchod půjde opačným směrem, než jste očekávali, bude samozřejmě opačný i výsledek vašeho obchodu, tedy místo zisku nastane ztráta. Výpočet bude fungovat úplně stejně, jen vám vyjde záporné číslo.

Uvažujme tedy, že kurz, když pozici uzavřete nebude 3 700, ale 4 300, pak váš zisk bude záporný, respektive nastane ztráta. -300*0,05*2= -15 * 2 = -30.

Jak na tom vydělává brokera?

Broker vydělává na rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou (jedná se o tzv. spread). Například nákupní cena BitCoinu v určitý čas pro vás bude 4 000 USD za 1 BTC a prodejní cena 3 970, rozdíl mezi těmito cenami je brokerův zisk. Spread ovlivňuje váš obchod, jak při otevření, tak při uzavření pozice.

Kdy se vyplatí obchodovat pokles kurzu kryptoměn?

Vyplatí se obchodovat, pokud spread, který si vezme broker je nižší než rozdíl kurzů, který očekáváte. Poměrně jednoduchá odpověď, ale správně předpovědět, zda a o kolik bude kurz klesat je už něco jiného. Nejlepší je samozřejmě stihnout začátek padání kurzu a obchod uzavřít, když dorazí na dno, odkud se kurz odráží zase vzhůru. Rozhodně nedoporučuji obchodovat proti směru trendu a ani ve stagnujícím trendu.

Trend = aktuální směr kurz, může být buď rostoucí, klesající nebo stagnující.

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.