Plus500 recenze

plus500

Přehledná recenze CFD brokera Plus500 včetně osobních zkušeností. Jaké jsou výhody a nevýhody Plus500? Na co si dát pozor?


Společnost Plus500 byla založena v roce 2008 a od té doby působí jako autorizovaný obchodník na finančních trzích ve více než 50 státech světa. Od roku 2008 je broker Plus500 registrován ČNB k poskytování služeb v České republice.

Zobrazit spready na ostatních měnových párech

Účet u Plus500 můžete mít v českých korunách, ale i v eurech, dolarech nebo v dalších světových měnách.

⚖️Výhody a nevýhody Plus500

Klady:

 • Jedny z nejnižších spreadů (na EUR/USD 0,8pips*) na trhu.
 • Vklady v českých korunách.
 • Rychlé založení demo účtu – cca 30s.
 • Přehledná obchodní platforma.
 • Upozornění pomocí SMS zprávy při změně kurzu.
 • Česká zákaznická podpora na e-mailu, WhatsAppu a online chatu 24/7.
 • Široká nabídka podkladových aktiv včetně kryptoměn, akcií, komodit a indexů.

Zápory:

 • Není možné používat automatické obchodní systémy.
 • Zákaz scalpingu.

U 82 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Základní informace z recenze Plus500

Čtenářské hodnocení475 Hlasů
79
RegulacePlus500CY LTD je autorizována a regulována kyperskou komisí pro cenné papíry (Licence čís. 250/14) regulace je notifikována Českou národní bankou
Typ brokeraMM
Minimální vklad2 500 Kč (ekvivalent ke 100 €), pro vklady převodem přes bankovní účet pak 12 500 Kč (ekvivalent k 500 €)
Finanční pákaaž 1:30
Spreadyvariabilní – 0,8 pipu na EUR/USD *
Obchodní instrumentyCFD – Kryptoměny, forex, akcie, komodity, indexy, ETF
PlatformyWeb trader (dostupný přes webový prohlížeč), Android a iOS aplikace
Češtinaano – obchodní platforma, podpora na Whats upu, e-mailu a online chatu v češtině
Demo účetanozaložit demo účet 82 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.
Mobilní/tablet verzeano / ano – stáhnout aplikaci
Metody vkladu a výběruPlatební karty, Paypal, Skrill (Moneybookers), bankovní převod

Recenze obchodní platformy Plus500

Jak webovou, tak mobilní aplikaci má Plus500 velice povedenou a přehlednou. Především se mi líbí mobilní aplikace pro Android, ve které si můžete nastavit různá upozornění. Například upozornění pomocí SMS zprávy při změně kurzu.

Platforma má i jednu nevýhodu, neumožňuje používat vlastní automatické obchodní systémy.

plus500 obchodní platforma

*ilustrativní obrázky

Poplatky a spread

Plus500 nemá žádné poplatky za otevření nebo uzavření pozice. Platíte spread, který je variabilní.
Spready na nejoblíbenějších měnových párech*:

měnový párEUR/USDUSD/JPYGBP/USDUSD/CHFEUR/JPYEUR/GBP
pips0,81,01,31,72,01,5

*Spready byly odebrány z webu brokera 23.02.2024 ve 14:20, výše spreadu se může během dne měnit, vysoké výkyvy však nastávají jen ojediněle.

Srovnání poplatků Plus500 s konkurencí

plus500
Pouze CFD
etoro
Reálné akcie
xtb
Reálné akcie
Fio banka a.s.
Reálné akcie
Německé a USA akciePoplatek za držení pozice přes noc.Bez poplatku.Poplatek 0,2 %, minimálně 10 EUR, platný pro jakýkoliv obchod po překročení 100 000 EUR během jednoho měsíce.0,15 % minimálně 9,95 EUR

7,95 USD do 100 kusů akcií, nad 100 kusů 9,95 USD
ETFPoplatek za držení pozice přes noc.Bez poplatku.Poplatek 0,2 %, minimálně 10 EUR, platný pro jakýkoliv obchod po překročení 100 000 EUR během jednoho měsíce.5,95 až 9,95 USD za kontrakt
CFDJsou účtovány další poplatky a spread.Pouze spread.Pouze spread.-
Reálné kryptoměny-Pouze spread.--
Poplatek za neaktivitu10 USD měsíčně po 3 měsících neaktivity10 USD měsíčně po 12 měsících neaktivity10 EUR měsíčně po 3 měsících neaktivityBez poplatku.
Poplatek za vkladBez poplatku.Bez poplatku.Platební karty:
0,77 % z vložené částky (vklad v CZK),
0,70 % z vložené částky (vklad v EUR),
0,95 % z vložené částky (vklad v USD),
PayU:
0,77 % z vložené částky (vklad v CZK),
Bankovní převod: zdarma
Bez poplatku.
Poplatek za výběrBez poplatku.5 USD = cca 108 CZK350 CZK při výběru pod 3 000 CZK, nad tuto hranici zdarmaBez poplatku.
Recenze EtoroRecenze XTB

Plus500 demo účet

Na rozdíl od brokera XTB, nabízí Plus500 demo účet zdarma na neomezenou dobu. Na demo účtu budete mít k dispozici virtuální peníze k obchodování. Neriskujete tedy ztrátu vlastních finančních prostředků, což vám umožní testovat veškeré vaše strategie bez rizika.

Pokud v demu přijdete o všechny virtuální peníze, jsou vám automaticky obnoveny do počáteční výše a můžete začít znovu.

Pro založení demo účtu stačí vyplnit 2 políčka ve formuláři nebo se zaregistrovat přes Google / Facebook účet. Následně je váš testovací účet ihned připraven k použití.

Založit demo účet.

82 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Moje zkušenosti s Plus500 po 5 letech

Momentálně nemám s Plus500 žádný problém, zákaznická podpora, výběry peněz i obchodní platformy fungují výborně. U Plus500 obchoduji přes 5 let a jediný problém jaký jsem měl, byla počítačová verze platformy, nešlo se mi do ní přihlásit. Což zhruba po půl roce opravili, údajně to byl problém v mém PC (nastavení firewallu). Aktuální již desktopovou verzi ani nenabízí.

Vzhledem k nízkým nákladům na obchodování, jednoduše ovladatelné platformě a zákaznické podpoře v češtině je podle mých zkušeností Plus500 jeden z nejlepších brokerů na českém trhu. Podrobnosti naleznete níže.

Zákaznická podpora v češtině

Zákaznická podpora je dostupná 24 hodin 7 dní v týdnu přes e-mail, WhatsApp a online chat na webu Plus500 v češtině, v pracovních dnech mi odpovídali na e-maily do 1h, o víkendech do druhého dne.

Vyplacení peněz

Moje výběry z Plus500 probíhaly bez problémů. Vybíral jsem na bankovní účet a vždy mi peníze do týdne dorazily. Kromě bankovního účtu můžete vybírat pomocí Skrillu, platební karty nebo Paypalu.

Peníze je možné vybírat pouze stejnou metodou, jakou jste provedli vklad. Pokud tedy na Plus500 vložíte pomocí kreditní karty, nemůžete vybrat prostředky na elektronické peněženky a naopak. Výběr peněz musí být schválen zákaznickou podporou Plus500, což trvá 3-7 dní. Minimální výběr peněz přes PayPal nebo Skrill je 50 €. Minimální výběr převodem na účet je 100 €.

Na co dávat pozor?

U brokera Plus500 je zakázané skalpování (uzavírání obchodů na pár minut), pokud začnete skalpovat, může vám být pozastaven obchodní účet. Za scalping se považuje uzavření obchodu dříve než za dvě minuty. Pokud se vám občas stane, že obchod uzavřete dříve, nebude vám hned zablokován obchodní účet. Dávejte si na to, ale pozor a rozhodně neobchodujte u Plus500 žádnou scalping strategii.

Ověření identity

Protože je Plus500 regulovaný broker komisí pro cenné papíry – CySec, je nutné před prvním vkladem ověřit vaši totožnost a také vyplnit krátký dotazník ověřující vaše zkušenosti s obchodováním. Toto se netýká obchodníků, co budou využívat jen demo účet.

Není se čeho bát, tento proces je standardní u všech regulovaných brokerů.

Pro ověření totožnosti je třeba zaslat fotografii občanského průkazu a doklad o potvrzující vaše bydliště (výpis z bankovního účtu, faktura za telefon/elektřinu, plyn apod.). Vyplnění dotazníku zabere cca minutu. Pokud se náhodou stane, že dotazníkem neprojdete, můžete odsouhlasit, že jste si vědomi rizika, které obchodování obnáší a přejete si i tak pokračovat, následně můžete provést vklad a začít obchodovat. Nebo můžete odmítnout a dál si obchodování procvičovat na demo účtu zdarma dokud si nebudete jistí svými schopnostmi.

Špatné zkušenosti obchodníků

Pokud shrnu zkušenosti obchodníků ze zahraničních stránek a nebudu počítat zkušenosti lidí, kteří na Plus500 prodělali peníze vlastní vinnou, tak si někteří obchodníci stěžují na to, že musí pozici držet minimálně 2 minuty, jinak se jedná o tzv. scalping a mohou vám zrušit účet (peníze na obchodním účtu vám vyplatí v plné výši).

Většina ohlasů byla však pozitivních, diskutující na fórech chválí rychlou zákaznickou podporu, která funguje 7 dní v týdnu, široký výběr CFD akcií a kryptoměn.

Přidat vlastní recenzi
Spolehlivost a reputace brokera jsou vklady a výběry bez problému, chodí platby včas?
97
Zákaznická podpora rychlost, dostupnost, podpora češtiny
87
Poplatky a výše spreadu
92
Obchodní platforma, nabídka obchodních aktiv rychlost, spolehlivost, funkce a uživatelské prostředí obchodní platformy
97
Počet uživatelských recenzí: 2
93
Průměrné uživatelské hodnocení

Obchodujete s Plus500? Pokud ano, přidejte prosím recenzi a podělte se s námi o vaše zkušenosti s brokerem.

Často kladené dotazy k Plus500

1️⃣ Jaké jsou zkušenosti obchodníků s Plus500?

Zkušenosti s tímto brokerem jsou z velké většiny pozitivní (číst komentáře). Obchoduji u něj přes 5 let a jsem spokojen. Mohu pochválit aktivní přístup brokera k rozšiřování nabídky obchodních aktiv, vylepšování obchodní platformy a rychlou zákaznickou podporu dostupnou 7 dní v týdnu.

2️⃣ Za co mi může být uzavřený obchodní účet?

Plus500 zakazuje scalping a z toho důvodu vám může být účet uzavřen. Nicméně budete minimálně 2x varování a veškeré vložené i vydělané peníze vám budou vyplaceny. Zobrazit podrobnosti.

3️⃣ Jak stáhnout mobilní aplikaci?

Pro stažení mobilní aplikace můžete využít tento odkaz*. K dispozici je ve verzi pro android a iOS. Mobilní aplikace je opravdu povedená, dokonce získala ocenění v Austrálii jako nejlepší mobilní aplikace pro obchodování s CFD.

4️⃣ Jak funguje Plus500 a kolik má klientů?

Plus500 funguje stejně jako každý jiný CFD broker. Rozdíl je především v kvalitě poskytovaných služeb a nízkých poplatcích/spreadech. Ke konci loňského roku bylo u Plus500 přes 304 000 aktivních obchodních účtů.

5️⃣ Můžete se zadlužit?

Ne. Obchodní účet u Plus500 není možné dostat do záporných čísel, a to díky nařízení regulačního úřadu ESMA.


Přejít na web Plus500.

82 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Plus500 recenze

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze, názory a uživatelské recenze

 1. F.T. napsal:

  Dobrý den,

  na Plus500 jsem několik let, nyní přišla aktualizace obchodních podmínek (přeloženo z aj) viz níže. Je prosím toto vůbec možné, že mohou nastavit tyto podmínky pouze pro osoby bydlící v ČR?

  mám uzavřené obchody EUR/CZK z doby velkého kurzového diferenciálu, tedy se zajímavým pozitivním Overnight Funding, tato zněna pro mě znamená mínus několik set tis Kč/rok.

  Je možné, že mohou změnit podmínky pouze pro rezidenty dané země a je možné, že mohou změnit podmínky pro již otevřené pozice?

  12. listopadu 2023:
  Následující klauzule uživatelské smlouvy byla aktualizována:

  Část pátá – Definice – „Overnight Funding“ – doplnila, že pozitivní financování přes noc se nevztahuje na klienty s bydlištěm v České republice.

  Dále byl aktualizován následující dokument:

  – Dokument klíčových informací (v češtině) s aktualizací týkající se „Overnight Funding“ u všech typů nástrojů.

  Změny se týkají pouze klientů s bydlištěm v České republice.

  Přečtěte si prosím tyto aktualizace a přijměte je. Vaše obchodní činnost prováděná na vašem účtu musí být plně v souladu s aktualizovanou klientskou smlouvou, která se na vás vztahuje k datu a času jejího přijetí. Pokud s těmito aktualizacemi nesouhlasíte, máte právo požádat o ukončení Klientské smlouvy v souladu s článkem 22.2.

  děkuji,

 2. KR napsal:

  Dobrý den, dají se zde obchodovat i české akcie (ČEZ, O2, atd.), děkuji za upřesnění. V demo verzi jsem je nenašel. S pozdravem, KR

  1. Lukáš napsal:

   Dobrý den, ČEZ ano, a pak se dá obchodovat Telefónica TEF.E, ale přímo O2 Czech Republic tam nemají.

 3. KR napsal:

  Dobrý den, Plus500 obchoduje akcie pouze jako CFD nebo je zde možný i reálný nákup, včetně výplaty dividend, jako např. u XTB? Jinak aplikace vypadá velmi user friendly. Děkuji za doplňující odpověď a přeji hodně zdravu.

  1. Lukáš napsal:

   Dobrý den, pouze jako CFD, reálné akcie zatím nemají. Ano, aplikace se mi také líbí, jednoduše se v ní orientuje.

 4. Anonym napsal:

  Dobrý večer, můžete mě někdo poradit jak z toho ven? Na int. Byl článek přečetla jsem bylo tam hodně kladných referenci, rozlikla jsem a vyplnila formulář, na meilu mám závaznou objednávku, ale já tomu absolutně nerozumím, a ke všemu nemám já přímo účet… Jak z toho ven? Poradite mi? Mám zaplatit částku cca 1500kc ale dal nevím…. Díky za odpověď. Martina

  1. Lukáš napsal:

   Dobrý den,
   co myslíte tím „jak z toho ven“? Chcete začít obchodovat nebo přestat? Pokud začít tak tam prostě vložíte peníze, ono vás to naviguje jak na to, ověříte identitu (respektive identita se ověřuje ještě před vkladem) a můžete obchodovat. Pokud naopak nechcete u plus500 obchodovat, tak si tam ten učet neuděláte a neřešíte.

 5. Jarda napsal:
  95
  Jsem spokojen

  Jsem spokojen, vše funguje, nejvíce se mi líbí přehledná platforma, používám většinou mobilní verzi Plus500. Obchoduju ropu, stříbro a zlato, tak kdybyste měli nějaké rady, tak je uvítám. Zatím jsem jen lehce v plusu, ale nic převratného.

  Celkové hodnocení
  Přidat vlastní recenzi

  Spolehlivost a reputace brokera jsou vklady a výběry bez problému, chodí platby včas?
  95
  Zákaznická podpora rychlost, dostupnost, podpora češtiny
  93
  Poplatky a výše spreadu
  97
  Obchodní platforma, nabídka obchodních aktiv rychlost, spolehlivost, funkce a uživatelské prostředí obchodní platformy
  95
  0
  0
 6. Michal napsal:
  92
  Super broker

  Za mě je Plus500 jednička na trhu, nízké spready, rychlá moderní platforma a fungující zákaznická podpora. S XTB se to nedá vůbec srovnávat.

  Celkové hodnocení
  Přidat vlastní recenzi

  Spolehlivost a reputace brokera jsou vklady a výběry bez problému, chodí platby včas?
  100
  Zákaznická podpora rychlost, dostupnost, podpora češtiny
  81
  Poplatky a výše spreadu
  87
  Obchodní platforma, nabídka obchodních aktiv rychlost, spolehlivost, funkce a uživatelské prostředí obchodní platformy
  100
  1
  0
 7. Jarda68 napsal:

  Poradíte mi někdo prosím jak vydělat na Plus500? Mám tu nějaké peníze, co bych chtěl vložit do obchodování, ale nejsem si úplně jistej, jak to točit. Jediné co mě napadá je obchodovat obraty, myslím to, když kurz dlouho padá a pak se to otočí, tak do toho hodit nějaké love.

 8. Karel napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se to se zdaněním příjmů z tradingu kryptoměn u tohoto brokera? Děkuji

  1. Lukáš napsal:

   Dobrý den, stejně jako u každého jiného brokera. Řadí se to do kategorie „ostatní příjmy“ a pokud váš zisk přesáhne 30 000Kč za rok, měl byste to zdanit vyplněním ve formuláři daňového přiznání do kolonky „ostatní příjmy“, platí se z toho 15%. Pokud vyděláte méně než 30 000Kč, tak to nemusíte nikde uvádět.

   Musím vás upozornit, že nejsem daňový poradce a za uvedené informace neručím. Ověřte si je u kvalifikovaného daňového poradce.

 9. Papaja napsal:

  Hezký den, jsem naprostý začátečník a v úvodu článku je uveřejněno autorem, že Plus500 je vhodný pro začátečníky, což však na koci článku zase neguje. Takže dotaz – JAK to vlastně je?? Děkuji

  1. Kamil napsal:

   No Plus500 se oficiálně tváří, že je pro zkušenější obchodníky, ale já si to nemyslím. Jak je v článku napsáno, chtějí potvrdit vaše zkušenosti s obchodováním, ale je to spíše pro ně kritérium, které mají pravděpodobně nařízené regulačním úřadem.

   Osobně si myslím, že Plus500 je broker vhodný pro začátečníky. Protože jako začátečník sháníte jednoduchou platformu, snadnou registraci, demo účet zdarma apod. Také není možné do platformy vkládat naprogramované systémy pro obchodování, což by pokročilý obchodníci určitě chtěli využít.

 10. Alex napsal:

  Dobry den, chci se jen zeptat kdyz jsem na demo uctu vydelal cca 520 000,- (ted jsem tam cca 1 100 000,- v plusu) bylo by to tak i na realnem uctu? Nebo je tam nejaky podstatny rozdil? Dekuji a vsem hodne zdaru.

  1. Lukáš napsal:

   Dobrý den,
   tak kdybyste stejné obchody provedl na reálném účtu, tak je výsledek stejný. Ted zálěží, jestli máte dobře otestovanou vaši strategii nebo to je jen náhodný výdělek. Jinak obchodování na demu účtu a na reálném účtu je stejné, s tím rozdílem že na reálném účtu obchodujete s vlastními penězi.
   Přeji hodně úspěchu v obchodování.

  2. arezki mouzarine napsal:

   zdravim. ne docela zalezi jen na vas jak zvladnete psychicky tlak a frustrace z ztracenich obchodu nebo lov stop losu.

   1. Lukáš napsal:

    A na kom jiném by mělo záležet?

 11. Michal napsal:

  Po delším zvažováním jsem si založil účet u Plus500, ted tam obchoduji zhruba 4 měsíce a vše funguje, jak má (vklady, výběry, obchodní platforma). No až teda na zákaznickou, psal jsem jim na začátku nějaký dotaz a odpověď mi přišla v angličtině, což bych od brokera s češtinou nečekal. Pro mě to teda není úplně podstatné, ale chtěl jsem vás na to upozornit.

 12. Vašek napsal:

  Uvažuji obchodovat s akciemi, kolik jich tu je a jaké?

  1. Lukáš napsal:

   Dobrý den,
   akcií je u Plus500 několik desítek, nepočítal jsem je. Z těch známějších například.: Apple, Google, Facebook. Můžete se na nabídku akcií podívat přímo v platformě Plus500 na demo účtu. Stačí jen otevřít jejich web, vyplnit e-mail, heslo a demo je založené. Snad jsem pomohl :).

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Spolehlivost a reputace brokera jsou vklady a výběry bez problému, chodí platby včas?
Zákaznická podpora rychlost, dostupnost, podpora češtiny
Poplatky a výše spreadu
Obchodní platforma, nabídka obchodních aktiv rychlost, spolehlivost, funkce a uživatelské prostředí obchodní platformy
Celkové skóre

Scroll to top