XTB vs. eToro: nekompromisní srovnání brokerů

xtb vs. etoro

V ČR patří XTB i eToro mezi nejlepší brokery, a proto si je srovnáme, zaměříme se na poplatky, reputaci, obchodní platformu, nabídku aktiv a kvalitu zákaznické podpory.


Obchodní platformy brokerů

xtbeToro
Mobilní aplikace✔️✔️
Webová platforma✔️✔️
MetaTrader
CopyTrading✔️
Sociální síť✔️
PC verze obchodní platformy

Srovnání spreadů XTB vs. eToro

Připravili jsme srovnání spreadů různých aktiv u brokerů XTB a eToro.

Srovnání spreadů u akcií

Spread je uveden za 1 akcii, a byl odebrán přímo z webu uvedených brokerů dne 11.06.2024 v časovém rozmezí 19:40 – 19:59.

xtb
Reálné akcie
etoro
Reálné akcie
Tesla0,56 USD0,25 USD
Amazon0,34 USD0,17 USD
Apple0,55 USD0,26 USD
Meta0,10 USD0,41 USD
Microsoft0,95 USD0,49 USD
NVIDIA0,93 USD0,48 USD
Další poplatky spojené s obchodováním akciíPoplatek 0,2 %, minimálně 10 EUR, platný pro jakýkoliv obchod po překročení 100 000 EUR během jednoho měsíce. -
Recenze XTBRecenze Etoro

Srovnání spreadů u kryptoměn

Data do tabulky byla odebrána 12.06.2024 od 8:29 do 9:00. Všechny kryptoměny v tabulce jsou párované s americkým dolarem (USD). U brokera Etoro otevřením pozice nákup, kupujete reálné kryptoměny, ostatní data jsou pro CFD kryptoměny.

BitCoinEthereumCardanoDogeCoinSolana
CFD
Spekulujete na pohyb ceny, kryptoměny nevlastníte. Jedná se o něco podobného jako sázku na změnu kurzu určitým směrem.
0,22 - 0,35 %0,25 - 0,5 %0,45 - 0,75 %1,5 - 2 %0,75 - 1,25 %
Reálné kryptoměny
Nakupujete reálné kryptoměny, které přímo vlastníte.
2 %2 %2 %2 %2 %

Srovnání poplatků XTB vs. eToro

xtb
Reálné akcie
etoro
Reálné akcie
Německé a USA akciePoplatek 0,2 %, minimálně 10 EUR, platný pro jakýkoliv obchod po překročení 100 000 EUR během jednoho měsíce.Bez poplatku.
ETFPoplatek 0,2 %, minimálně 10 EUR, platný pro jakýkoliv obchod po překročení 100 000 EUR během jednoho měsíce.Bez poplatku.
CFDPouze spread.Pouze spread.
Reálné kryptoměny-Pouze spread.
Poplatek za neaktivitu10 EUR měsíčně po 3 měsících neaktivity10 USD měsíčně po 12 měsících neaktivity
Poplatek za vkladPlatební karty:
0,77 % z vložené částky (vklad v CZK),
0,70 % z vložené částky (vklad v EUR),
0,95 % z vložené částky (vklad v USD),
PayU:
0,77 % z vložené částky (vklad v CZK),
Bankovní převod: zdarma
Bez poplatku.
Poplatek za výběr350 CZK při výběru pod 3 000 CZK, nad tuto hranici zdarma5 USD = cca 108 CZK
Recenze XTBRecenze Etoro

Další rozdíly mezi brokery

xtbeToro
Hodnocení obchodníků
Čtenářské hodnocení774 Hlasů
86
Čtenářské hodnocení750 Hlasů
83
VzděláváníXTB poskytuje svým obchodníkům celou řadu kvalitních vzdělávacích materiálů přímo v obchodní platformě. Pořádají pravidelné webináře v češtině.eToro má sice svoji akademii se vzdělávacími články, ale nabídka článků rozhodně není tak rozsáhlá jako u XTB.
Webová obchodní platformaKvalitně zpracovaná obchodní platforma, působí jako vylepšená verze MetaTraderu, uživatelsky přívětivá.Uživatelsky přívětivá platforma, snadno se v ní orientuje. Působí jednodušším dojmem, ale nejdete v ní vše potřebné.
Dostupnost zákaznické podporyČeská zákaznická podpora je vám k dispozici od 8h do 18h každý den všední den. K dispozici je také zákaznická podpora v angličtině 24h denně v pracovní dny.Není dostupná v češtině. Dostupná podpora v angličtině 24h denně v pracovní dny.
Kvalita zákaznické podporyPrvotřídní zákaznická podpora, reagují ihned na chatu.Špičková zákaznická podpora, reagují ihned na chatu.
Shrnutí zkušeností obchodníkůSkvělé vzdělávací materiály a webináře, transparentní poplatky, rychlá obchodní platforma. Nenašel jsem žádné stížnosti, konkrétní zkušenosti obchodníků naleznete v recenzi XTB.Jednoduchá obchodní platforma, možnost obchodování reálných kryptoměn, minimální poplatky. Více informací naleznete v recenzi eToro.
Počet reálných akcií3 229+3 495+
Počet reálných kryptoměn0 – Pouze CFD kryptoměny, platí se poplatek za držení pozice přes noc.94 – neplatí se za držení pozice.
Přejít na web XTB.

77 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Přejít na web eToro.

51 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Závěr srovnání brokerů XTB a eToro

Oba dva brokeři patří mezi špičku na trhu, XTB má oproti eToro výhodu v české zákaznické podpoře, také nabízí k obchodování české akcie, což eToro neumožňuje, XTB má nepatrně nižší spready na forexu. EToro má širší nabídku akcií, nabízí obchodování reálných kryptoměn, poskytuje sociální platformu, má nižší spready u akcií + nulové poplatky za vklad i výběr a nulové poplatky za obchodování akcií bez omezení objemu. Další výhodou brokera eToro je copytrading, který umožňuje kopírovat obchody profesionálních obchodníků.

Kde si tedy založit účet?

Na to není jednoduchá odpověď, záleží, co od brokera očekáváte. Rozhodně ale doporučujeme vyzkoušet copytrading u eToro, stačí si založit demo účet.

XTB vs. eToro: nekompromisní srovnání brokerů

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top