Ripple kurz - aktuální a historické ceny v CZK, EUR a USD

Ripple

Během posledních 7 dní klesla cena kryptoměny Ripple o 0,78 %. Sledujte aktuální i historické kurzy XRP v interaktivním grafu.


Koupit Ripple u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Aktuální k 14.03.2023 10:28
1 Ripple = 7,94 CZK 1 000 CZK = 125,91 XRP
100 Ripple = 794,19 CZK 100 000 CZK = 12 591,43 XRP
Aktuálně v oběhu: 50 950 912 949 XRPMaximální počet XRP v oběhu: 99 989 113 908

Jak růst, tak pokles kurzu je příležitost pro obchodování. Díky CFD brokerům je totiž možné obchodovat i pokles cen. Nejhorší jsou pro obchodníka stabilní kurzy, nemůže totiž „naskočit na vlnu a svést se na ní“.

Josef Kuchař, vlastník webu forbino.com

Naskočením na vlnu, mám na mysli obchodování ve směru trendu, jednoduše řečeno, když kurz klesá, obchoduji pokles a když roste obchoduji růst.


Ripple není jenom kryptoměna, ale také celosvětová platební síť. Fungování Ripplu je založeno na otevřeném software (open source) a také na bázi distribuovaných výpočtů. Důvod vzniku Ripplu byl poměrně jednoduchý. Tvůrci chtěli vytvořit síť, která by lidem umožnila realizovat rychlé a snadné platební transakce a směny peněz. A to bez vysokých a často zbytečných poplatků.

Ripple je zajímavým mezičlánkem

Ripple může být použit jako mezičlánek ve chvíli, kdy je cílem směnit klasické peníze za krypto, nebo naopak. Ripple se nebrání ani dalším možnostem směn, kde do hry vstupují třeba i komodity. Nejedná se tak o klasickou kryptoměnu, což může být vnímáno velmi pozitivně, pro větší reálnou využitelnost.

Technologie pro banky i platební karty

Celý princip fungování je postavený také na tom, aby danou technologii mohli v budoucnu využívat třeba i banky, nebo společnosti provozující platební karty. A to se také stalo. Mezi hlavní jména patří třeba:

  • Santander
  • Western Union
  • American Espress

Ripple byl úspěšně testován Bankou Anglie (Bank of England) a také centrální bankou Saúdské Arábie. A důvody jsou zřejmé. Směna peněz bude i pro jejich klienty v budoucnu jednodušší, rychlejší a také levnější.

Historie Ripplu sahá do roku 2012

Nahlédněme také do historie Ripplu. Jak samotná platforma, tak i konkrétní měna vznikly ve stejném roce, a to 2012. Vznik proběl v Kalifornii, jako projekt start-up firmy s názvem Ripple Lab, která se původně se jmenovala Opencoin. Za tvůrce jsou považováni tito tři lidí:

  • Britto
  • Schwartz
  • Fugger

Poměrně krátce po svém vzniku se Ripple stal zajímavou předlohou pro celou řadu jiných systémů. První roky byly spojeny spíše s postupným vývojem. Zlom nastal až s velkou popularizací kryptoměn. Na konci roku 2017 se jednalo o kryptoměnu, která měla na trhu druhou nejvyšší tržní kapitalizaci.

Velké úspěchy Ripple zaznamenával také v roce 2018. Hned během několika prvních měsíců domovská Ripple Labs oznámila to, že se jí povedlo uzavřít několik důležitých partnerství, a že se další také plánují. Pokud bychom se měli podívat na firmy, o kterých se v této souvislosti mluví, jedná se o skutečné giganty:

  • Apple
  • Google
  • Amazon

U Ripple nemluvíme o těžbě

Většina kryptoměn je spojena s takzvanou těžbou, kterou se postupně nové a nové digitální tokeny získávají.

I tady musíme zmínit, že Ripple jde doslova proti proudu. A to v tom směru, že sto procent měny bylo již takzvaně předtěženo a následně emitováno. A to vše v režii samotné firmy Ripple Labs, která se rozhodla pro rozdělení 100 miliard tokenů.

Ty byly skupovány poměrně pozvolným tempem, jelikož ještě 5 let po vzniku měla společnost v držení více než 60 % této kryptoměny. Zájem o ni však neustále rostl.

Jak na její získání?

Vzhledem k výše uvedenému je třeba říci, že Ripple není možné získat klasickou těžbou. A tak do úvahy přichází možnost zbývající, a to varianta její koupě.

Ripple je samozřejmě zalistován na celé řadě kryptoměnových burz a je možné si ho zakoupit nebo směnit za jinou kryptoměnu (BTC, ETH). Ripple je také možné obchodovat pomocí CFD, což umožňuje spekulovat i na pokles ceny.


Tržní hodnota a aktuální kurz kryptoměny Ripple

Aktuální cena 7,9419 CZK / 0,3680 USD / 0,3375 EUR
Celková tržní hodnota 403 720 182 317 CZK / 18 709 352 861 USD / 17 157 617 844 EUR
Změna ceny za posledních 24h 0,56 %
Změna kurzu za posledních 7 dní -0,78 %
Aktualizováno 14.03.2023 10:28

Za posledních 24h se cena kryptoměny Ripple zvýšila o 0,56 %. Přestože cena měny během posledních 24h rostla, za předchozích 7 dní, se hodnota měny Ripple snížila o 0,78 %, nemůžeme tedy hovořit o dlouhodobě rostoucím trendu. Celková tržní hodnota kryptoměny Ripple k 14.03.2023 10:28 je 18 709 352 861 USD (zhruba 403 720 182 317 CZK), což z ní dělá 6. nejcennější kryptoměnu světa.

Kryptoměny s podobnou tržní kapitalizací: USD Coin | Cardano | Polygon

Historické ceny

Obchodovat Ripple u Etoro

Můžete si založit demo účet nebo účet s reálnými penězi.  81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Často kladené dotazy

1️⃣ Jaký bude mít Ripple kurz za den/týden/měsíc?

Předpovědět správně kurz XRP není jednoduché. Nicméně jsme pro vás připravili technickou analýzu, která vám může pomoci zjistit, zda je lepší tuto kryptoměnu prodávat nebo kupovat.

2️⃣ Mohu nějak vydělat na padajícím kurzu kryptoměn?

Ano, pomocí CFD můžete spekulovat na pokles ceny. Vše si můžete vyzkoušet i zdarma, stačí si vybrat brokera a založit demo účet.

3️⃣ Vyplatí se obchodovat Ripple nebo mi doporučíte jinou kryptoměnu?

Reálně nemůžeme hodnotit, zda se vám vyplatí nebo nevyplatí XRP obchodovat, každá kryptoměna je specifická a je potřeba znát vše, co ovlivňuje její cenu. Nicméně zastáváme názor, že je vždy bezpečnější obchodovat kryptoměny s vyšší tržní kapitalizací, zpravidla u nich nedochází k takovým výkyvům kurzů jako u těch s nižší cenou.

Novinky ze světa kryptoměn
Scroll to top