ETF fondy na komodity s obrovským potenciálem růstu

růst ceny

Vybrali jsme pro vás top 7 komoditních ETF s obrovským potenciálem růstu, které si blíže představíme. Poradíme vám také prakticky, jak do těchto vybraných komodit investovat pomocí ETF.


Tento způsob investování je vhodný také pro začátečníky. Nemusíte totiž složitě nakupovat jednotlivé komodity například pomocí kontraktů nebo už vůbec vidět komodity fyzicky. Stačí vám pouze zakoupit akcie fondu, který do vámi zvolené komodity investuje za vás. Pokud o ETF slyšíte poprvé, doporučujeme si nejprve podrobněji přečíst o tom, jak a do čeho investovat pomocí ETF.

Nyní se již přesuňme k našim 7 tipům, které od nás dostanete!

U 74-89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Ropa

Ropě se právem přezdívá “černé zlato”. Od 20. století doslova pohání naši civilizaci. Bez ropy se neobejde globální průmysl, ani domácnosti v žádné zemi na světě.

Mezi hlavní výhody investování do ropy patří možnost profitovat obecně z vysokých cen výrobků. Jak je to možné? Vyšší cena ropy se v dnešní době promítá do cen takřka všech produktů na světě – od pečiva přes kosmetické produkty až po dětské hračky. Je to jednoduše tím, že mnoho produktů se z ropy přímo nebo nepřímo vyrábí. Většina ostatních výrobků včetně potravin potřebuje ropu (pohonné hmoty) ke své distribuci.

Pokračujme nyní k praktické části článku. Broker eToro nabízí ETF United States Oil Fund (USO) obchodovaný na Newyorské burze. K dalším ETF na výběr patří Vanguard Energy ETF (VDE) a ProShares Ultra Bloomberg Crude Oil (UCO). Touto cestou můžete jednoduše investovat do ropy.

Více informací si můžete přečíst v našem kompletním průvodci obchodování s ropou. Dozvíte se, jaké existují druhy světové ropy, jakými vrcholy a krachy si tato komodita prošla nebo také to, jak kromě ETF můžete do ropy investovat.

Drahé kovy – zlato a stříbro

Tento tip je vlastně “dva v jednom”. Týká se dvou nejznámějších cenných kovů. Jak zlato tak stříbro jsou oblíbenými a v dobách vysoké inflace stále vyhledávanějším nástrojem pro uložení svých prostředků. Oba kovy si stabilně udržují hodnotu během let. Podle některých odborníků má zejména zlato obrovský potenciál pro následujících 10 až 20 let.

Asi nejznámějším ETF obchodující zlato je SPDR Gold (GLD) dostupný u brokera Plus500 . Alternativními ETF k tomuto fondu jsou iShares Gold Trust (IAU) a Goldman Sachs Physical Gold ETF (AAAU).

Pro stříbro můžete zakoupit akcie následujících fondů. Jsou jimi v prvé řadě známý a investory doporučovaný iShares Silver Trust (SLV) dostupný u brokera Plus500. Alternativně pak Invesco DB Silver Fund (DBS) nebo Global X Silver Miners ETF (SIL).

Energie

Investice do energií navazují na předchozí bod, který se týkal ropy. V tomto případě ale nesázíte jen na jednu kartu. Pokud by náhodou cena některých energetických komodit klesla, složení investic vámi vybraného fondu je diverzifikované, tudíž nemusí dojít k propadům, resp. propady nebudou tak výrazné. Spadá sem lehká ropa typu WTI, topný olej, benzín nebo zemní plyn.

Příkladem takového ETF je fond s názvem Invesco DB MS Energy (DBE). K dalším vysoce se zhodnocujícím ETF patří Invesco DWA Energy Momentum ETF (PXI) nebo Invesco S&P 500 Equal Weight Energy ETF (RYE). Všechny fondy nabízí při jejich dlouhodobém držení investorům solidní výsledky. Navíc ve světle aktuálního světového dění mohou ceny energií bez problémů i nadále růst.

Kukuřice

Kukuřice je zemědělská plodina s globálním přesahem. Kromě výroby potravin pro lidi se totiž využívá také na krmení zemědělských zvířat. Nepřímo tak ovlivňuje cenu i jiných produktů.

Jedním z nemnoha ETF zabývající se touto komoditou je americký Teucrium Corn Fund (CORN), který již od jedné akcie zakoupíte u eToro.

Před zakoupením výše uvedeného ETF si nastudujte předpokládaný vývoj ceny kukuřice. V článku na odkazu zjistíte také aktuální cenu této plodiny, jaký měla historický vývoj a za zmínku stojí také investorský přehled toho, k čemu se tato komodita používá. Pomůže vám to k vyhodnocení, zda do kukuřice pomocí ETF investovat.

Pšenice

Pšenici netřeba představovat, protože je jedním ze základních stavebních kamenů obživy naší společnosti. Zejména v kontextu probíhající války na Ukrajině, která je velkým exportérem pšenice, její cena zákonitě roste. Před zakoupením níže uvedeného ETF si o této komoditě můžete v našem článku nastudovat, jaké jsou její druhy nebo jak se využívá.

Do pšenice můžete investovat zakoupením ETF Teucrium Wheat Fund (WEAT) například pomocí webové nebo mobilní aplikace brokera eToro.

Zelená budoucnost

Ve Spojených státech amerických i v Evropské unii se čím dál častěji mluví o opatřeních, které mají zajistit zelenou budoucnost. Na této vlně se mohou „svést“ také investoři. Existují ETF zaměřené např. na tzv. „zelené půjčky“ určené bankami pro odpovědné podnikatele. Fondy spadající do této kategorie pracují také se „zelenými cennými papíry“, tj. s akciemi společností, které podléhají určitým ekologickým kritériím.

K předním zeleným fondům patří KraneShares Global Carbon ETF (KRBN) a dále iShares Global Clean Energy ETF (CLN).

Do budoucna mají tyto ETF potenciál nejen měnit svět k lepšímu, ale také finančně zabezpečit investory například na důchod, dlouhodobě.

Diverzifikujte

Poslední tip je velmi specifický, protože kombinuje v zásadě všechny předchozí tipy. Investoři si jednoduše mohou zakoupit akcie fondů, které své prostředky široce diverzifikují do mnoha různých, mnohdy strategických komodit.

Diverzifikace je důležitá strategie zejména proto, že ne vždy se musí dařit všem odvětvím, do kterých máte zainvestováno. Vyhnete se tak obdobím, kdy by se celému vašemu portfoliu nedařilo, pokud by obsahovalo ETF zaměřené na jedinou komoditu.

Konkrétními příklady takových ETF takto investujících jsou: Invesco Optimum Yield Diversified Commodity Strategy (PDBC) nebo First Trust Global Tactical Commodity Strategy Fund (FTGC).

ETF fondy na komodity s obrovským potenciálem růstu

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top