Recenze a vysvětlení ETF Investičních plánů od XTB

xtb-investiční-plán

Vysvětlíme, jak fungují Investiční plány XTB, pro koho jsou určeny, zda a komu se vyplatí používat. Jedná se o budoucnost pasivního investování?


Co jsou to investiční plány XTB?

Investiční plány umožnují automatické investice do ETF na základě vašeho nastavení. V prvním fázi si vyberete ETF ze kterých se plán bude skládat, následně nastavíte poměr rozdělení investice mezi jednotlivá ETF a v dalším kroku můžete nastavit pravidelný dokup celého plánu. Tímto stylem pravidelně investujete bez toho, aniž byste se museli zbytečně ztrácet čas častým nákup jednotlivých ETF.

Jaké poplatky se platí za používání?

Otevření a vedení účtuZdarma pro všechny aktivní klienty bez ohledu na zůstatek na účtu.
Minimální vkladŽádná minimální částka
Výběry nad 3 000 CZKZdarma.
Poplatky za investování do ETFZdarma – při měsíčním obj. do 100 000 EUR (pak popl. 0,2 %, min. 10 EUR).
Minimální hodnota investic10 EUR
Poplatek za konverzi měn0,5 %

Jak začít investiční plány používat – průvodce platformou

Investiční plány momentálně fungují pouze v mobilní aplikaci, fungují na účtu s reálnými penězi, ale i na demu. Na demo účtu chybí možnost „autoinvest“ jinak se jedná o identické produkty.

Jak začít používat investiční plány, návod krok po kroku.

  1. Založení účtu u XTBrecenze brokera.
  2. Stažení mobilní aplikace – Android nebo IOS.
  3. Otevřete si mobilní aplikaci a postupujte dále, dle návodu. Můžete si vyzkoušet Investiční plány i na demo verzi zdarma, proto abyste pochopili, jak plány fungují je nejjednodušší, když si aplikaci opravdu stáhnete a zapnete, odinstalovat a smazat účet můžete vždy, je to zdarma a rychlé.
  4. V mobilní aplikaci klinete na záložku „Save“. Následně se zobrazí úvodní stránka Investičních plánů XTB.
  5. Následně klinete na „Vytvořte nový Investiční plán“.
  6. Nastavíte si filtr včetně rizikového skóre a vyberete si ETF, které chcete přidat do Investičního plánu.
  7. Zvolíte procentuální alokaci každému ETF, v základu se alokace dělí stejným dílem na celá procenta. (Pokud jste vybrali počet ETF, který není dělitelný beze zbytku, tak musíte zbytek manuálně přiřadit.)
  8. Investiční plán se vytvořil, můžete ho pojmenovat a nastavit mu ikonu.
  9. V následujícím kroku přidáte peníze do plánu.
  10. Tímto je Investiční plán plně v provozu a nyní se můžete podívat na podrobnosti plánu, jako je rozložení dle zemí, sektoru a další užitečná data.
Více informací o Investičních plánech na webu XTB.

76 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

123456789

Recenze platformy Investičních plánů XTB

Vyzkoušel jsem Android verzi platformy. Investiční platformu hodnotím pozitivně, je rychlá, uživatelsky přívětivá a během doslova pár sekund se v ní zorientujete. Není tedy třeba nic složitě vysvětlovat. V platformě mi nic nechybí, ale ani nepřibývá nic, co by dělalo zbytečný zmatek ve funkcích. Vývojáři pravděpodobně v prvé řadě mysleli na jednoduchost. Platformě nemám co vytknout.

Často kladené dotazy

1️⃣ Do jakých ETF je možné pomocí investičních plánů investovat?

Všechny ETF dostupná u brokera XTB jsou součástí investičních plánů. Aktuálně se jedná o více než 365 ETF. Seznam najdete na webu XTB.

2️⃣ Stanu se přímým vlastníkem ETF zakoupených v rámci Investičních plánů?

Ano. XTB nabízí skutečné ETF, po jejichž nákupu se stáváte jejich právoplatným vlastníkem.

3️⃣ Kolik Investičních plánů mohu provozovat současně?

Momentálně je možné současně vytvořit až 10 investičních plánů.

Komu se vyplatí platformu používat?

V dnešním uspěchaném světě považuji tento nástroj jako způsob ušetření času a zvýšení spolehlivosti pravidelného investování. Není zrovna jednoduché pravidelně myslet na investování. Přitom pravidelnost investic je důležitá, protože do určité míry snižují rizika ve srovnání s jednorázovou investicí, se vám cena zakoupených aktiv v čase zprůměruje. To snižuje rizika výrazného poklesu hodnoty vašeho portfolia cenovými výkyvy trhu.

Investiční plány jsou určeny pro všechny, kdo chtějí docílit pravidelnosti investic a ušetřit čas strávený investováním.

Recenze a vysvětlení ETF Investičních plánů od XTB

Mohlo by vás zajímat:

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top