Nemohou vybrat peníze z Bittrex, jedné z největších burz s kryptoměnami

bittrex

Internetový magazín businessinsider uveřejnil zprávu o tom, že klienti jedné z největších internetových burz tvrdí, že nemohou již více než 30 dní vybrat peníze. Údajně jim zákaznická podpora ani neodpovídá na dotazy, proč tomu tak je.


  • Bittrex tvrdí, že se jedná o nový proces ověření účtu podle regulací USA.
  • Firma přiznává „velká prodlení“ v řešení dotazů od svých klientů, ale tvrdí, že najmou více nových lidí k řešení situace.

Zdroj článku najdete na http://www.businessinsider.com/, udělal jsem pro vás takový výtažek toho podstatného a přeložil.

Většina ze stěžujících má problém s ověřením identity a následně s výběrem peněz z burzy. Zákaznická podpora na ně údajně nereaguje.

Problém trvá více jak 30 dní

Tvrdí Andrew, zákazník z Floridy. Konkrétně říká:

„Já společně s velkým množstvím dalších klientů nemůže vybrat své peníze z Bittrex kvůli ‚Problému s ověřením identity‘.“

„Bittrex má dvě úrovně ověření identity. Základní ověření, kterým jsem neprošel, protože údajně nemohli najít žádný veřejný záznam odpovídající údajům, které jsem vyplnil. Takže jsem dostal možnost projít ‚pokročilým ověřením identity‘, kde musíte odeslat občanský průkaz nebo cestovní pas. Nicméně toto ověření také selhalo, kvůli tomu, že jsem údajně vyplnil jiné jméno, než mám v dokladech. Jenže nenabízí možnost úpravy jména, ani i když v něm uděláte pouze překlep.“

„Jediná další možnost je odeslat žádost na zákaznickou podporu, což jsem udělal. Moje žádost byla odeslána 6. listopadu a od té doby jsem nedostal žádnou odpověď. Několikrát jsem žádost urgoval, ale bez úspěchu.“

Andrew, cítí, že Bittrex nebere situaci vážně. Říká, že by firma měla dělat zapracovat na komunikaci se zákazníkem vzhledem k její velikosti. Bittrex je jedna z největších burz s kryptoměnami s denním obratem až 1 miliarda amerických dolarů.

„Toto je velký problém, protože když se zaregistrujete u Bittrex dovolí vám bez ověření provést vklad a dokonce i obchodovat. Ale potom nemůžete vybrat své peníze. Nejhroší na tom je, že nedostanete od nikoho ani odpověď. Bittrex je mezi třemi největšími burzami s kryptoměnou na světě a toho je opravdu nepřijatelné.“

Nákup a prodej peněz pomocí online burz je obecně problém, protože vždy dochází ke zdržení provedení transakce klidně i v řádu minut, což může mít obrovský dopad na kurz, podle kterého peníze směníte. V případě, že jde trh proti vám, můžete přijít o velkou část vašeho zisku nebo dokonce i ztratit část svých peněz.

Cristian Ruiz, další zákazník Bittrexu říká: “ Nechají lidi vyložit peníze na jejich stránku a následně zablokují výběry bez nějakého rozumného důvodu. Neodpovídají na e-maily a ani nemají telefonní číslo, na které by jim mohl člověk zavolat.“

Doporučení od ForBino.com

Pro obchodování kryptoměn volte raději ověřené CFD brokery (např. Plus500), kde zákaznická podpora reaguje rychle (nejpozději do 24h ve všední den). Díky CFD (contract for difference = kontrakt o vyrovnání rozdílu) budete moci obchodovat růst i pokles kurzu dané kryptoměny a také využít finanční páku, která zvýší vaše potencionální zisky/ztráty.

U 74-89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Jak CFD a finanční páka funguje, vysvětlujeme ve článku o BitCoinu, u ostatních kryptoměn funguje úplně stejně. Nevýhodou CFD brokerů je, že můžete obchodovat jen cca top 15 nejhodnotnějších kryptoměn. U těch ostatních budete muset risknout nějakou online burzu anebo je neobchodovat.

Nemohou vybrat peníze z Bittrex, jedné z největších burz s kryptoměnami

Napsat komentář

Scroll to top