Investice do kryptoměn: Do čeho a jak investovat? (jiné než BitCoin)

kryptoměny

Dám vám pár užitečných tipů na investice do kryptoměn a nebudete to BitCoin. Na trhu jsou lepší kryptoměny, které zatím nejsou dostatečně zhodnoceny.


Konkrétně mám namysli: Ethereum, EOS a Iota (možná i Tron a Cardano). Tyto měny podle mého názoru mají obrovský potenciál růstu, zejména Ethereum.

Upozornění: Tento článek reprezentuje pouze názor jeho autora, nejedná se o investiční doporučení.

Proč neinvestovat do BitCoinu?

BitCoin rozhodně není špatná měna pro investování, ale z mého pohledu se vyplatí jiné kryptoměny, které zhodnotí váš kapitál lépe. BitCoin má totiž řadu nevýhod (je pomalý, má vysoké poplatky za transakce), které mohou postupem času značně snížit jeho hodnotu. Cenu BitCoinu tvoří především, to že:

  • Byl první a veřejnost ho zná.
  • Lze za něj kupovat altcoiny.
  • Lze s ním platit v některých obchodech.
  • Můžete vybírat a vkládat peníze pomocí BitCoin automatů.

Do čeho investovat?

Ethereum jako lepší verze BitCoinu? – moje 1. volba pro obchodování

Ano i ne. Ethereum funguje naprosto odlišně od BitCoinu, není to jen kryptoměna, ale také síť pro tzv. Smart contracts. Vysoká rychlost a relativně nízké poplatky za transakci jsou další předností Etherea ve srovnání s BitCoinem. Ethereum stejně jako BTC slouží k nákupu altcoinů, což je obrovská výhoda ve srovnání s ostatními kryptoměnami.

V současné době je Ethereum druhou nejhodnotnější kryptoměnou. V budoucnu se může stát nástupcem BitCoinu. Osobně věřím, že hodnota Etherea relativně stabilně poroste.

Zobrazit kurz Ethera

EOS inovativní verze Etherea – moje 2. volba pro obchodování

Kryptoměna EOS je jakýmsi nástupcem Etherea, minimálně technologicky. V síti EOS můžete využívat tzv. Smart contracts stejně jako u Etherea, s tím rozdílem, že EOS je několikanásobně rychlejší. V budoucnu může EOS provádět až miliony transakcí za sekundu, a to díky horizontálnímu škálování. EOS si můžete koupit za Ethereum, pokud vlastníte minimálně 1ETH, minimální nákup je možný za 0,01ETH. Kromě přímého nákupu můžete EOS obchodovat i jako CFD u Plus500* (spekulujete na rozdílech v ceně). 82 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Rostoucí cena EOS tlačí vzhůru i cenu Etherea, protože bez něj si EOS nekoupíte.

IOTA kryptoměna bez blockchainu

Kryptoměna Iota nepoužívá technologii blockchainu, ale tangle – technologie, kde se transakce ověřuje následující transakcí. Není potřeba žádné těžaře, a proto je možné transakce ověřovat s nulovými poplatky. Iota by měla sloužit k tzv. internetu věcí, jedná se o propojení různých elektronických přístrojů do sítě a jejich zabezpečené ovládaní.

Iota má obrovský potenciál, který je vidět i na vývoji jejího kurzu za poslední měsíce.

Jak na investice do kryptoměn?

V zásadě máte dvě možnosti, přímý nákup na burze nebo spekulace o rozdílu v ceně (CFD). Oba způsoby mají své výhody a nevýhody.

Přímý nákup kryptoměny

Výhody:

  • Měnu vlastníte a můžete si za některé koupit zboží nebo služby.
  • Neplatíte žádné poplatky za držení měny.

Nevýhody:

  • Nemůžete spekulovat na pokles ceny.
  • Složitost nákupu – Burzy s altcoiny zpravidla neumožňují nákup za fiat měnu (eura, dolary atd.), takže musíte nejprve na specializované burze (Hodly apod.) nakoupit BTC/ETH a za ně až kupovat altcoiny na jiné burze (Binance, Changelly…).
  • Hackerské útoky na burzy i PC.
  • U většiny burz čekáte 5-25dní na odpověď od zákaznické podpory.

Obchodování pomocí CFD u CySec regulovaných brokerů – moje volba

Výhody:

  • Můžete spekulovat na pokles ceny.
  • U některých kryptoměn můžete využít finanční páku až 1:5, to zvyšuje vaše zisky/ztráty.
  • Měnu nevlastníte, nemůžete o ní přijít kvůli hackerským útokům na brokera.
  • Vaše vklady jsou pojištěné proti úpadku společnosti do 20 000€ a jsou oddělené od finančních prostředků brokera.
  • U některých brokerů (Plus500) se nemůžete dostat do záporného zůstatku.
  • Kvalitní zákaznická podpora s rychlou odezvou na vaše požadavky – u lepších brokerů (Plus500 82 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze. ).

Nevýhody:

  • Měnu nevlastníte, nemůžete za ní kupovat služby ani zboží.
  • Zpravidla platíte nízký poplatek za držení pozice přes noc.

Kdy kupuji a kdy prodávám kryptoměny?

Osobně to dělám, tak že se snažím naskočit na trend a nikdy neobchoduji proti němu. Co to znamená? Vidím, že má kryptoměna nějakou dlouhodobou tendenci a vstoupím do obchodu a držím ho několik týdnů. Momentálně držím Ethereum a EOS a průběžně kontroluji jeho cenu.

Když se mi zdá, že cena kryptoměny neodpovídá její aktuální reálné hodnotě, tak obchod uzavřu. To nastává zpravidla po rychlých nárůstech cen, dochází pak k tzv. korekci trhu. Ideální je uzavřít obchod na jeho špici, přesně se to nedá odhadnout, ale hrubě ano.

V případě, že jste opravdu dobří, můžete rovnou naskočit na klesající trend a otevřít obchod „Prodej“ a pokusit se vydělat i na klesajícím trendu.

Důležité je i pravidelné sledování kurzů a novinek ze světa kryptoměn. Ať jste v obraze a můžete si udělat hrubý odhad vývoje cen. Celé je to hodně o praxi a o tom umět dobře odhadnout trh. Vše si můžete vyzkoušet zdarma na demo účtu nebo můžete obchodovat za reálné peníze. 82 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Napsal: Josef Kuchař, 8.5.2018, aktualizováno: 4.3.2019, zdroj: vlastní zkušenosti. Partnerem článku je broker Plus500.

Investice do kryptoměn: Do čeho a jak investovat? (jiné než BitCoin)

Mohlo by vás zajímat:

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top