Dlouhodobě nejziskovější ETF s obrovským potenciálem v roce 2024

etf obchodování

Pojďme se podívat na ETF s obrovským potenciálem v roce 2024 i dalších letech. Jedná se o jedny z dlouhodobě nejziskovějších ETF.


V článku jsou zastoupeny zejména fondy globálních trhů, dále technologické ETF, popřípadě fondy s alternativním zaměřením. Jde o fondy, které jsou dlouhodobě ziskové a akcionářům tak vydělávají buď v podobě dividend nebo nárůstu své hodnoty.

Ke každému ETF uvádíme jeho hlavní charakteristiku, základní údaje, obsažené akcie nebo indexy. Seznámíme vás s výhodami a nevýhodami jednotlivých investičních titulů.

Poplatek za správu ETF se neplatí přímo, to znamená, že investoři jej již nemusí nijak doplácet. Správci fondu jej automaticky strhávají z hotovstních rezerv ETF, které ale tvoří jen malou část hodnoty fondu, typicky jen nižší desetiny procenta spravovaných prostředků.

iShares S&P 500 Growth ETF (IVW)

Growth ETF (ticker IVW) je navržen tak, aby sledoval vývoj růstových akcií uvnitř ikonického S&P 500 indexu. Investoři, kteří se rozhodnou pro toto ETF tak vlastní kus rozsáhlého amerického indexu, ale správci ETF pro ně do portfolia vybrali společnosti s vysokým růstovým potenciálem. 

Díky svému zaměření na růstové akcie poskytuje toto ETF možnost investovat do sektorů, jako jsou technologie, zdravotnictví a spotřebitelské služby. Velice často jde o moderní, inovativní společnosti nebo leadery v určitých oborech.

ETF iShares S&P 500 Growth ETF je oblíbený mezi investory hledající dlouhodobé zhodnocení kapitálu, vyhovují jim investice do indexu velkých amerických firem. Strategické složení ETF ho činí zajímavým pro ty, kteří chtějí své investice orientovat směrem k sektorům s vyšším potenciálem růstu, přičemž nevýhodou může být relativně vyšší volatilita ceny (kolísání hodnoty ETF).

Základní informace o IVW

 • Celý název: iShares S&P 500 Growth ETF
 • Poplatek: 0,18 % ročně
 • Typ ETF: distribuční (dividendy jsou investorům vypláceny pravidelně čtvrtletně)
 • Objemy prostředků spravovaných fondem: 36 miliard USD
 • Ticker: IVW

Odkaz na eToro: https://www.etoro.com/cs-cz/markets/ivw

Invesco QQQ ETF

Investice do Invesco QQQ Trust (ticker QQQ) je hlavně investicí do technologických inovací a růstu. QQQ Trust je navržen tak, aby sledoval výkon společností zahrnutých v indexu NASDAQ 100, tedy index sledující špičkové technologické giganty svého oboru a další inovativní americké firmy.

Jedním z klíčových faktorů, který dělá QQQ atraktivním pro investory, je jeho důraz na inovace. ETF zdůrazňuje společnosti, které jsou hnací silou za technologickým pokrokem a změnami nejen v průmyslu.

ETF QQQ Trust sleduje výkon firem zahrnutých v indexu NASDAQ 100, což poskytuje investorům možnost investovat do akcií firem – předních technologických průkopníků ve svých oborech. Patří sem technologičtí giganti typu Microsoft (MSFT) nebo Apple (AAPL). Dále ETF drží akcie jako je Broadcom Inc. (AVGO), přední výrobce polovodičů, nebo Costco Wholesale Corporation (COST), který provozuje jednu z největších sítí obchodů v USA.

Základní informace o QQQ

 • Celý název: Invesco QQQ ETF
 • Poplatek: 0,2 % 
 • Typ ETF: distribuční (dividendy jsou investorům vypláceny pravidelně čtvrtletně)
 • Objemy prostředků spravovaných fondem: 231 miliard USD (k lednu 2024)
 • Ticker: QQQ
 • Odkaz na Etoro: https://www.etoro.com/markets/qqq

iShares Russell 2000 ETF (IWM)

ETF iShares Russell 2000 (ticker IWM) investuje do menších společností obsažených v indexu Russell 2000. Jde o společnosti s malou kapitalizací, to znamená celkově menší společnosti než korporace typu Google nebo Facebook (Meta). Společnosti zahrnuté v indexu Russell 2000 jsou odborníky často považovány za inovativní a rychle rostoucí, což může přinášet potenciál pro výrazný růst. Výhodou je diverzifikace oproti klasickým velkým společnostem, resp. Oproti velkým americkým indexům typu S&P 500 nebo NASDAQ.

ETF investuje například do těchto společností: Micro Computer Inc. (SMCI), která se specializuje na vývoj a výrobu kvalitních serverů, úložišť dat a dalších hardwarových řešení pro firemní a datová centra, dále ELF Beauty Inc. (ELF), což je kosmetická společnost, která se věnuje vývoji a výrobě cenově dostupných a produktů v oblasti líčení, nebo Simpson Manufacturing Inc. (SSD), tato firma se specializuje na vývoj a výrobu inovativních stavebních spojovacích prvků a systémů.

Základní informace o IWM

 • Celý název: iShares Russell 2000 ETF
 • Poplatek: 0,19 % 
 • Typ ETF: distribuční (dividendy jsou investorům vypláceny pravidelně čtvrtletně)
 • Objemy prostředků spravovaných fondem: 62 miliard USD (k lednu 2024)
 • Ticker: IWM
 • Odkaz na eToro: https://www.etoro.com/markets/iwm

Vanguard FTSE All-World ex-US ETF (VEU)

Vanguard All-World ex-US je fond spravující akcie z celého světa s výjimkou USA. Jde o zcela záměrné vynechání, které umožňuje investorům vložit do svého portfolia ETF, díky kterému budou diverzifikovat. Velkou součást portfolia celosvětových ETF totiž obvykle tvoří právě  americké akcie.

Pomocí VEU můžete investovat například do těchto společností: Novo Nordisk (NOVO B), což je dánská farmaceutická společnost, která se specializuje na vývoj a výrobu léčiv pro pacienty s onemocněními jako je diabetes, obezita, a další metabolická onemocnění, Nestle SA (NESN) je globální potravinářská a nápojová společnost, nebo Shell plc (SHEL), která je známá také jako Royal Dutch Shell, což je všeobecně známá mezinárodní energetická společnost se silným zaměřením na těžbu ropy a zemního plynu.

Základní informace o VEU

 • Celý název: Vanguard FTSE All-World ex-US ETF
 • Poplatek: 0,08 % 
 • Typ ETF: distribuční (dividendy jsou investorům vypláceny pravidelně čtvrtletně)
 • Objemy prostředků spravovaných fondem: 36 miliard USD (k lednu 2024)
 • Ticker: VEU
 • Odkaz na eToro: https://www.etoro.com/cs-cz/markets/veu
Dlouhodobě nejziskovější ETF s obrovským potenciálem v roce 2024

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top