Home » Binární opce strategie » Pokročilý » Binární opce » Otestovaná strategie na binární opce a návod, jak vytvářet vlastní

Otestovaná strategie na binární opce a návod, jak vytvářet vlastní

Dnes vám představím jednoduchou obchodní strategii pro binární opce a ukážeme si jak vytvářet vlastní.


Momentálně obchoduji podle 4 strategií, dnes se podíváme na jednu z nich, tu nejjednodušší.

Základem strategie je Doji svíčka a Bollingerovo pásmo. Obchoduji hodinové opce a timeframe mám nastavený na 15 minut. Pokud Doji svíčka prorazí Bollingerovo pásmo, uzavírám obchod opačným směrem.

Ukázka

strategie-binární-opce

Doji svíčka

Doji-svíčkaNa obrázku vlevo vidíte „standardní“ Doji svíčku. Doji svíčka má úzké tělo a dva vysoké knoty. Symbolizuje nestálost na trhu. Při vytvoření Doji svíčky často dochází k obratu ceny. Jak jste si nejspíše všimli tak na obrázku výše, bych obchodoval i svíčku s širším tělem. To bych normálně nedělal, pokud by neměla poměrně vysoké knoty a tělo svíčky by nebylo tolik za spodní hranicí Bollingerova pásma.

Bollingerovo pásmo

Bollingerovo pásmo používám v  nastavení – 20(období),  2 (odchylka) . Podrobnosti o Bollingerovu pásmu.

Postup k uzavření obchodu

 1. otevřete si platformu brokera IQ option, (pokud obchodujete jinde a váš broker nenabízí možnost využití indikátorů, tak si spusťte webnástroj (tradingview) pro analýzu grafu, bohužel je dost možné, že ceny v TradingView nebudou přesně odpovídat cenám u vašeho brokera, což ovlivňuje přesnost strategie)
 2. nastavíte si TimeFrame na 15minut a Bollingerova pásma (Bollinger Bands) na „Period“ = 20 a „Deviation“ = 2, viz. screeny níže
 3. postupně rozklikáváte jednotlivé měnové páry a hledáte poslední svíčku
 4. pokud svíčka svým tělem přesahuje nebo je na hranici Bollingerovo pásma, ověříte, zda se jedná o Doji svíčku
 5. pokud je svíčka Doji, otevřete si ekonomický kalendář a zkontrolujete, že se od času před hodinou do teď nevyhlásila žádná důležitá zpráva a že do další hodiny nebude vyhlášena
 6. pokud svíčka naráží na horní hranici Bollingerova pásma uzavřete obchod směrem dolů, koupíte opci PUT („DOLŮ“) s dobou expirace kolem 1h (45 – 70 min)
 7. pokud svíčka naráží na spodní hranici Bollingerova pásma uzavřete obchod směrem nahoru, koupíte opci CALL („VZHŮRU“) s dobou expirace kolem 1h (45 – 70 min)

Ukázka nastavení z platformy IQ option

timeframe bollinger bands bollinger

Moje výsledky s touto strategií za poslední 3 měsíce

dnípočet obchodůziskových obchodůztrátových obchodůprůměrná úspěšnostvloženovyplacenozisk
7.6. – 7.7.3058411770,69%8701137,75267,75
8.7. – 8.8.3168383055,88%10201054,534,50
9.8. – 14.9.3679493062,03%11851359,75174,75
Zisk za98dní477,00
Průměr za měsíc (31 dní)150,89
(vložené, vyplacené částky a zisky jsou v USD)

Obchodované měnové páry: EUR/USD, GBP/USD, EUR/GBP, GBP/JPY, EUR/JPY. Zhruba 65% obchodů jsem uzavíral na měnovém páru EUR/USD a 10% na GBP/USD, zbytek na ostatních vyjmenovaných. Obchoduji jen měnové páry s výnosem 85%. Kupuji opce za 15 $ s hodinovou expirací.

Kdy raději binární opce neobchodovat?

burzyNeobchodujte 30 min před a 30 min po uzavření burzy. Na obrázku vlevo vidíte, kdy se uzavírají a otevírají světové burzy. Časy na obrázku jsou v letním čase, pokud je aktuálně nastaven zimní čas, musíte si hodinu odečíst.

Závěr

Tuto strategii používám zhruba dva roky společně s dalšími. Bohužel jsem si dříve dělal jen souhrnné statistiky a ne ke každé konkrétní strategii samostatnou statistiku. Proto vám zde dávám data jen za poslední tři měsíce.

Vím, že za poslední 3 měsíce, na 98 obchodech, obchodování tímto způsobem bylo ziskové. Neznamená to, ale že musí být strategie nutně zisková na větším počtu obchodů. Pokračuji v dalším testování.

Doporučení: Pokud chcete sami strategii testovat, testujte ji raději na demo účtu nebo obchodujte jen s penězi, které si můžete dovolit ztratit. Obchodování binárních opcí je rizikové.

Návod: Jak vytvářet vlastní obchodní strategie?

Aby binární opce nebyly hazard, ale zisková investice, je nutné dodržovat obchodní strategii a moneymanagement. Pojďme se podívat, jak vytvářet úspěšné strategie pro binární opce.

K vytváření strategií používáme  analýzy trhu, v zásadě máme tři možnosti . Můžeme použít fundamentální analýzu, technickou analýzu a nebo je zkombinovat.

Fundamentální analýza

S fundamentální analýzou nemusíte sledovat žádné grafy a ani používat různé nástroje na zobrazení vývoje ceny. Fundamentální analýza je založena na sledování vyhlašování ekonomických zpráv. Ekonomické zprávy obsahují informace o růstu/poklesu HDP, nezaměstnanosti, politice, inflaci, PMI, přebytku nebo nedostatku nerostných surovin atd.

Vyhlašování ekonomických zpráv můžete sledovat zde.

 

Technická analýza

Úkolem technické analýzy je najít vhodné situace pro obchodování pomocí různých patternů a indikátorů.

K technické analýze se využívají různé programy na zobrazení grafů a práci s grafy. Nejjednodušší je používat platformu brokera (z ověřených brokerů v současné době nabízí platformu s analytickými nástroji pouze IQ option), kde obchodujete, máte pak jistotu, že kurzy v platformě odpovídají kurzům, podle kterých obchodujete. V případě že využijete externí nástroj např. TradingView není jisté, že se kurzy u vašeho brokera budou přesně shodovat s kurzy v TradingView platformě, což má za následek snížení úspěšnosti strategie.

Ideální volba analýzy

Nejlepší je volit kombinaci technické a fundamentální analýzy. Osobně to dělám tak, že se podívám do ekonomického kalendáře, kdy se vyhlašují důležité ekonomické zprávy. Zjistím, čeho se zprávy týkají a pokud by mohli mít dopad na měnové páry, které obchoduji, tak raději počkám na vyhlášení zprávy. Neobchoduji 15 minut před vyhlášením a 30 minut po vyhlášení zprávy.

Tím omezím nečekané výkyvy ceny a následně obchoduji podle své strategie, která využívá patterny Hammer a Shooting Star a indikátor Bollinger Bands. Dívám se na 15ti minutové grafy a obchoduji hodinové opce. Konkrétní strategii, kterou obchoduji sem dodám později.

Kdy neobchodovat

Jak jsem již říkal, neobchoduji při vyhlašování důležitých ekonomických zpráv, které mohou mít dopad na binární opce, které chci obchodovat.

Dále neobchoduji, když se otevírá a uzavírá burza. Podrobnosti najdete ve článku, kdy obchodovat binární opce.

Indikátory

Indikátory jsou ukazatele, které se nám snaží pomoct předpovídat budoucí cenu na základě ceny historické.  Hlavní výhodou i nevýhodou indikátorů je, že mohou vycházet pouze z ceny aktiva, zobchodovaného objemu obchodů a času.

Patterny

Patterny nám dávají signál k uzavření obchodu, je nutné je však kombinovat s indikátory, aby jsme zamezili falešným signálům a zvýšili tak úspěšnost našich obchodů. Podrobnosti naleznete ve článku o patternech.

Výběr doby expirace binární opce

Za sebe a za většinu úspěšných obchodníků nedoporučuji obchodovat minutové binární opce, podle mě se nedá za tak krátkou dobu vůbec předpovědět vývoj ceny. Nejvíce mi vyhovuje obchodování hodinových opcí. Timeframe mám nastavený na 15 minut. Celkem slušně se dá předpovídat vývoj ceny u binárních opcích s půl hodinovou a delší dobou expirace. Pokud chcete obchodovat půl hodinové opce, doporučuji vám si nastavit timeframe na 5 minut.

Většina obchodníku která využívá technickou nebo kombinovanou analýzu obchoduje binární opce s expirací od 15 minut do 1 dne.

Jak si vytvořit vlastní strategii pro binární opce?

Pokud máte již nějaké znalosti, třeba z našeho průvodce a jsou vám jasné principy, které jsem vysvětloval výše, můžete se vrhnout na vytváření vlastních strategií.

Doporučuji vám začít tím, že se podíváte na jednoduchou trendovou strategii. Až si článek přečtete vraťte se zpět sem.

Nyní budu předpokládat, že jste se opravdu podívali na jednoduchou trendovou strategii a že jste ji pochopili. Takže už víte, jak se sestavuje obchodní strategie, teď si zkuste vytvořit nějakou sami.

Například si vezměte Bollingerova pásma a zkombinujte je s patterny, hledejte  opakující se situace, podle nějaké logiky. Bollingerova pásma mohou fungovat obdobně jako trendová strategie. Později vám ukážu i strategie, které obchoduji já. Ale nejprve je potřeba, abyste pochopili  systém obchodování a porozuměli trhu. To se vám podaří jen v případě, že budete sami něco zkoušet a budete uvažovat nad tím, co děláte.

Líbil se vám článek?
Srovnání brokerů

jsme objektivní, recenze jsou založeny na:

 • konkrétních faktech
 • zkušenostech obchodníků ze zahraničních diskuzí
 • našich nezávislých testech
Zobrazit srovnání brokerů
TIP: Než začnete někde obchodovat, ověřte si férovost zvoleného brokera.

Diskuze obsahuje 6 příspěvků

 1. Radek Vicha napsal:

  Dobrý den,

  rád bych vám poděkoval za tu práci, kterou jste si dal při tvorbě obsahu těchto stránek. Troufám si říct že je to nejlepší co si začátečník může v češtině přečíst. Binárním opcím se inteznzivně věnuji pár týdnů, ale pořád jsem si nebyl jistý svými kroky a nedokázal jsem si je zdůvodnit (zkrátka jsem tipoval). Teď po přečtení všeho už nabývám jistoty a před investicí vše řádně promyslím a až když jsem přesvědčen tak provádím akci.

  Takže ještě jednou díky! Budu netrpělivě čekat na další články 🙂

 2. Jirka napsal:

  Dobrý den, dá se Bollingerovo pásmo využít třeba na Oil?

 3. Michael S napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat, jestli jste testoval tuhle strategii i na svíce s jedním dlouhým knotem a malým tělem, pinbar, hammer a pod.

  1. admin napsal:

   Dobrý den,
   ještě jsem ji testoval na formaci hammer a shooting star, ale výsledky tam byly horší než s doji formací. Nemám na to ale velký vzorek, tak jsem to sem ani nedával. Mám to otestované asi jen na 50 obchodech maximálně, úspěšnost na tom byla něco přes 50%, ale těžko dělat nějaké závěry z toho.

   Mám v plánu si teď od ledna vést Excel tabulky na všechny obchody, které obchoduji. Tak sem pak dám nějaká další data až to bude větší vzorek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně nebo úplně smazán.