Varování: Binární a digitální opce jsou povoleny pouze profesionálním obchodníkům.

Pravděpodobně víte, že binární a digitální opce jsou v Evropské unii zakázané propagovat a obchodovat neprofesionálním obchodníkům od 2.července 2018.


Problém nastává v tom, jak identifikovat obchodníka profesionálního. Posílal jsem dotaz přímo regulátorovi ESMA, jenže mají na odpověď dva měsíce, proto jsem se rozhodl postupovat stejně jako broker IQ broker, u nich je postup následující:

Abyste získali status profesionála, musíte odpovědět na dvě z následujících třech otázek „ano“:

  • Objem obchodování: Uskutečnili jste transakce za více než 150€ za transakci pomocí CFD nebo opce v každém čtvrtletní během předchozích čtyřech čtvrtletí? – nutné doložit historii obchodování

Přeloženo z: „Trading volume: Have you carried transactions more than 150 EUR per transaction in CFDs (or Options) at an average frequency of 10 per quarter over the previous 4 quarters?“

  • Portfolio: Přesahuje váš kapitál 500 000€?

Přeloženo z: „Portfolio: Does your capital, including cash deposits, exceeding €500,000?“

  • Zkušenosti: Pracujete nebo jste pracoval(a) jako profesionál ve finančním sektoru minimálně 1 rok, práce vyžaduje/vyžadovala znalosti finančních transakcí nebo finančních služeb?

Přeloženo z: „Experience: Do you work (or worked previously) in the financial sector for at least 1 year in a professional position, which requires knowledge of the transactions or services envisaged?“

Odpověděli jste minimálně na dvě otázky z výše zmíněných „ano“? Pak se můžete považovat za profesionálního obchodníka. V opačném případě pro vás nejsou binární opce vhodné. Zvažte obchodování s kryptoměnami, forexem (běžné měny) nebo komoditami (zlato, platina, kakao atd.).

Obdobný dotazník je potřeba také vyplnit na stránce brokera pro přihlášení do účtu. Bohužel není dostupný v českém jazyce, najdete ho anglicky, německy, španělsky, rusky a francouzsky.

Profesionální obchodníci nejsou zahrnuti do kompenzačního fondu, jejich vklady nejsou pojištěny proti úpadku společnosti do výše 20 000€ jako je tomu u ostatních obchodníků.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo požadavků kontaktuje zákaznickou podporu IQ broker, rádi vám pomohou.

Scroll to top