Nákup levného zboží z Číny – ověřené čínské eshopy

nákup

Pokud sháníte levné zboží z Číny, poradím vám ověřené čínské e-shopy, kde levně nakoupit zboží z dovozu.


Než přejdeme k samotným čínským e-shopům, řekneme si jaké jsou výhody a nevýhody nakupování levného zboží z Číny,  jaká je záruční doba,  jak fungují reklamace,  přeprava zboží, clo a DPH.

Výhody a nevýhody nákupu zboží z Číny

Hlavní výhodou nákupu zboží v čínských e-shopech je především nízká cena, pokud například kupujete módní oblečení v českých e-shopech, pak pravděpodobně kupujete zboží z Polska nebo z Číny, místo 300 Kč, ale za mikinu zaplatíte 800 – 1 100 Kč, brzy si názorně ukážeme. Další výhodou je obrovský výběr zboží, seženete opravdu originální věci ať už se jedná o oblečení, hračky, mobilní telefony nebo gadgets. Navíc většina čínských e-shopů nabízí poštovné zdarma po celém světě, takže ušetříte i za poštovné.

Doporučené obchody: DealeXtreme.com (DX.com)AlieXpress.com

Nevýhodou nákupu v Číně je delší čekací doba na zásilku (7dní až měsíc). Za zpomalení doručení zásilky především může celnice, kde zboží prochází kontrolou a dochází, zde ke zdržení zásilky. Další nevýhodou je přeprava na velkou vzdálenost, tím se zvyšuje riziko poškození zásilky dopravcem.

Záruční doba a reklamace v čínských eshopech

V Číně je záruka na veškeré zboží 12 měsíců. U levnějších položek většinou stačí prodejci zaslat fotografii s vadou zboží, u dražších položek je potřeba zboží odeslat zpátky do Číny. Každý prodejce má své reklamační podmínky, které najde u něj na webu.

Přeprava zboží, clo a DPH

Zboží je z většiny čínských obchodů přepravováno zdarma po celém světě, domů vám přijde balík Českou poštou. DPH se platí u zásilek nad 22€ ve výši 21%, clo se platí u zásilek nad 150€ (3-11% dle typu zboží). Obchody v Číně nepřikládají ke zboží žádné doklady, tudíž je pro celní úřad těžké určit cenu zásilky, proto i u dražších zásilek nebudete většinou clo ani DPH platit. Zboží je třeba platit předem proto vám doporučujeme nakupovat jen u námi ověřených e-shopů.

Mnou ověřené čínské e-shopy

Do dnešní doby mám ověřené jen dva největší čínské obchody, jedním je DealeXtreme.com (DX.com) a druhý AlieXpress.com . Oba e-shopy jsou i v češtině a  v obou najdete snad vše, na co si vzpomenete. Pokud si vzpomínáte, jak jsem na začátku psal o tom, že v Číně seženete mikinu za 300 Kč a stejnou tady v ČR za 800 – 1 100 Kč, tak se podívejte třeba na Pánskou slim fit mikinu s kapucí a srovnejte s konkurencí v ČR.