Jak na BitCoin automaty

bitcoin automaty mapa

Poradíme vám, kde a jak nakoupit nebo prodat BitCoin v automatech. Počet BitCoin bankomatů se neustále rozšiřuje, najdete je ve vestibulech metra a v obchodních centrech.


Abyste nemuseli složitě hledat, vznikl celosvětový projekt, který vám s tím pomůže. Nese název CoinAtmRadar.com a najdete na něm přehlednou mapu s umístěním všech BitCoin bankomatů. Dokonce je možné vyhledat i automaty poblíž vás, pokud povolíte určování vaší polohy.

Co budete potřebovat?

Nyní se dostáváme k technicky nejkomplikovanější části, která vás při koupi nebo prodeji BitCoinů přes automat čeká. Základem je takzvaná Bitcoin peněženka. Jak na ni? Dnes není problém mít ji přímo v mobilním telefonu, jako aplikaci. Daná peněženka by měla mít možnost vygenerovat QR kód, který je nezbytnou součástí celého procesu.

Krypto peněženka v mobilním telefonu však není bezpodmínečně nutná. Lze zvolit i klasickou cestu s využitím PC nebo notebooku, či lze využít hardwarových peněženek. V tomto případě je nutné si vygenerovaný QR kód vytisknout na papír, jinak transakci nezrealizujete.

Nejenom Bitcoin

Než se pustíme do přesného popisu vkladu nebo výběru, je třeba říci, že směna nemusí být u mnohých automatů realizována pouze v Bitcoinech nebo v BitCoin Cash. Dají se najít automaty, kde není problém se směnou dalších virtuálních měn, jako jsou tyto:

  • Ethereum
  • Dash
  • Litecoin
  • Zcash
  • Monero
  • Dogecoin

Jak na nákup Bitcoinu?

Jdeme na to. Máte vše potřebné, a tak můžete přistoupit k danému terminálu, kde budete vyzváni k naskenování QR kódu. Jakmile se tak stane, budete vyzváni k tomu, abyste určili sumu, za kterou chcete nakupovat. Bývá uvedena ve měně státu, ve kterém se BitCoin automat nachází, u nás tedy v českých korunách. Přepočet na kryptoměnu následně proběhne dle aktuálního kurzu, který daný BitCoin automat používá.

Následným krokem je vložení finančních prostředků. Pamatujte na to, že je třeba využívat jenom nepoškozené papírové bankovky. Také mějte na paměti, že Bitcoin bankomat peníze nevrací. Kolik vložíte, tolik bude převedeno na Bitcoin. Danou transakci už jenom potvrdíte a je hotovo. Následně doporučujeme vytištění potvrzení transakce a následnou kontrolu toho, zda se Bitcoin objevil ve vaší peněžence.

Jak na prodej BitCoinu?

Co když Bitcoin vlastníte, a chcete ho směnit na fiat měnu? Tedy českou korunu, nebo v případě zahraničí jinou měnu? Začínáte zvolením konkrétní sumy v měně státu, kde vybíráte. Ta je následně v aktuálním kurzu přepočtena na Bitcoin, který bude z vaší peněženky odečten.

Po potvrzení návrhu transakce se na obrazovce zobrazí adresa určená k poslání BitCoinů. Ta bude doplněna i o QR kód jak zobrazený, tak i vytištěný na lístku. Ten můžete načíst svou mobilní Bitcoin peněženkou. To výrazně snižuje riziko chyby při možném zadávání adresy peněženky ručně.

Následným krokem je potvrzení transakce, tedy reálné zaslání daných BitCoinů. Ze strany vás jako směňujícího je v danou chvíli vše hotovo. Nyní jenom čekáte na potvrzení transakce. Někdy může jít o minuty či desítky minut. Ve většině případů může být transakce potvrzena ihned. Poté už pouze zadáte požadavek na výběr, BitCoin automatem necháte načíst vygenerovaný QR kód a bankomat vám vydá vaše peníze.

Jak nakoupit nebo prodat BitCoin v automatu? Kde automaty najít? Mapa

Napsat komentář

Scroll to top