Technická a fundamentální analýza

graf

Co je potřebné si uvědomit při vytváření vlastní forexové strategie? K čemu slouží technická a fundamentální analýza?


Fundamentální analýza

Fundamentální analýza je analýza současné situace na trhu dle aktuálních ekonomických zpráv, který trh ovlivňují. Informací může být zpráva o změně nezaměstnanosti, investičních plánech investorů v zemi, růst/pokles inflace, růst/pokles HDP. Aktuální informace můžete dohledat např. v ekonomickém kalendáři na našem webu.

Technická analýza

Při použití technické analýzy sledujete předchozí vývoj cen aktiv na grafech. Řídíte se historickým poklesem a růstem cen aktiv v určitém časovém intervalu. Velice oblíbenou formou grafu jsou svíčkové grafy. Zobrazují vám otvírací cenu, uzavírací cenu a rozpětí ceny za určitý časový interval (minuta, 5 minut, hodina apod.).

Ve svíčkových grafech můžeme nalézt různé obrazce, podle kterých můžeme vytvářet strategie pro binární opce.

Konkrétními strategiemi se budeme zabývat v dalším článku, dnes vám chci jen nastínit, jak vypadá technická a fundamentální analýza, abyste se měli od čeho odrazit.

Technická a fundamentální analýza

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top