Zajímavé akcie, které nyní koupit – 9 tipů od analytiků

zajímavé akcie

Přinášíme 9 tipů na zajímavé americké akcie, které mají obrovský potenciál do budoucna, nemyslíme si to jenom my, ale i profesionální analytici z TradingView.


Každý zmíněný akciový titul je z jiného oboru, ať už jde o finanční sektor, zdravotnictví nebo maloobchod. V závorce za názvem společnosti naleznete vždy ticker, pod kterým se akcie obchoduje na burze. U každé zmíněné akcie také naleznete doporučení analytiků z TradingView v jakém horizontu se vyplatí danou akcii koupit.

Varování: Přestože těmto akciím věříme a věří jim i profesionální analytici, nejedná se investiční doporučení, a neměli byste obchodovat pouze na základě tohoto článku.

Většina zmíněných titulů nabízí solidní dividendu, která každoročně obohatí vaše portfolio a pomůže vám budovat pasivní příjem.

Costco Wholesale Corporation (COST)

Costco je americký diskontní obchodní řetězec, který má více než 550 poboček po Spojených státech a celosvětově dalších 250 prodejen. Obchodní model firmy Costco spočívá v tom, že si zákazníci musí nejprve zřídit a zaplatit členství (základní je za 60 USD a prémiové za 120 USD). Zboží prodávané v obchodech Costco má zastropovanou a v odvětví velmi nízkou marži přibližně 14 procent. Proto asi 80 procent tržeb Costco tvoří příjmy jen ze členství zákazníků.

Titul COST může být zajímavým zpestřením vašeho portfolia, pokud chcete diverzifikovat do oblasti retailu. I v dobách největších restrikcích kvůli pandemii jsou to právě obchody, které fungovaly bez větších omezení. Firmy v tomto odvětví proto nepřicházely o tak značnou část příjmů jako například podnikatelé v pohostinství.

Costco vyplatilo za loňský rok dividendu odpovídající výnosu ve výši 0,62 %.

Technická analýza pro COST od TradingView.
Obchodovat Costco akcie u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Pfizer Inc. (PFE)

Společnost Pfizer je přední americkou farmaceutickou společností. Založena byla již v roce 1849 v New Yorku a jméno převzala po svém zakladateli Charlesi Pfizeru, který do USA emigroval z Německa.

Pfizer vyvíjí a vyrábí léky a vakcíny zejména pro obory imunologie, onkologie, kardiologie a neurologie. Přibližně 50 % příjmů společnosti pochází z USA. V březnu 2020, kdy vypukla celosvětově pandemie COVID-19, navázala společnost Pfizer partnerství se společností BioNTech. Společně vyvinuly proti novému viru vakcínu. Ve spojitosti s touto vakcínou slyšela většina lidí o Pfizeru poprvé.

Aktuálně je vakcína společnosti Pfizer považována za nejbezpečnější na trhu. Očkuje se s ní takřka ve všech státech, což se pochopitelně pozitivně projevilo také v hospodářských výsledcích společnosti. Na druhou stranu jde aktuálně o poměrně velkou část příjmu, která může do budoucna, po utichnutí pandemie, této firmě chybět.

Pfizer vyplácí každoročně dividendu. Loni šlo o částku 1,56 USD, což odpovídá 3,48 % výnosu.

Technická analýza pro PFE od TradingView.
Obchodovat akcie Pfizer Inc. u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Etsy, Inc. (ETSY)

Etsy se zabývá prodejem ručně vyráběných výrobků a řemeslných potřeb pro řezbáře, malíře a obecně kutily. Etsy je v USA zaběhnutá a fungující internetová platforma, založena byla již přes 16 lety. Na hlavním tržišti etsy.com naleznete mnoho kategorií zboží. Nejčastěji jde o šperky, oblečení nebo bytové dekorace. Etsy nabízí také takzvané vintage (starožitné) věci, u nichž je vyžaduje stáří alespoň 20 let. Služba funguje podobně jako americký Ebay nebo české Aukro.

Vystavující obchodníci platí fixní poplatek 0,20 USD za předmět. Společnost nabízí na svém tržišti přes 60 milionů unikátních položek od celkem 2 milionů prodejců. Nakoupilo zde již 39,4 milionu zákazníků. Platforma generuje příjmy především z poplatků od obchodníků, jde o 5% poplatek za každý dokončený obchod a zmíněný poplatek za vystavení.

Vzhledem ke stále rostoucímu počtu uživatelů internetu lze očekávat, že stále více zboží se bude prodávat on-line. Z toho budou těžit firmy jako je Etsy.

Společnost Etsy v současné době nevyplácí svým investorům žádné dividendy.

Technická analýza pro ETSY od TradingView.
Obchodovat Etsy, Inc. akcie u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

The Walt Disney Company (NYSE: DIS)

Walt Disney je proslulý svými animovanými filmy pro děti a také zábavními parky, kterých je 12 po celém světě. Společnost začínala jako malé studio, které se časem rozrostlo do obrovského konglomerátu. Nyní pod Disney spadají také společnosti Pixar, Marvel Studios, Lucasfilm nebo 20th Century Studios.

V posledních letech společnost Disney proniká také do světa on-line zábavy. Její internetový portál Disney+ dokázal získat od roku 2019 úctyhodných 116 milionů platících uživatelů po celém světě. Pro srovnání uveďme, že konkurenční Netflix (NFLX) má přibližně 200 milionů uživatelů, založena byla již v roce 1997.

Společnost Walt Disney s takřka staletou tradicí nezaostává a díky inovacím v oboru patří mezi stabilní akciové tituly a mnoho let za sebou vytrvale roste. Investoři ale musí počítat s tím, že firma zatím nevyplácí dividendy.

Technická analýza pro DIST od TradingView.
Obchodovat Walt Disney Company u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

PepsiCo (PEP)

PepsiCo, společnost založena roku 1965, patří se svými nápoji Pepsi Cola, Mirinda nebo 7Up k největším konkurentům firmy Coca-Cola (KO). PepsiCo vlastní v roce 2021 celkem 23 značek. Celkové tržby společnosti přesahují celosvětově 1 miliardu dolarů. Kromě nápojů PepsiCo produkuje také potraviny. PepsiCo v rámci severoamerického trhu největší potravinářskou a nápojovou společností podle čistých příjmů.

 Společnost na druhou stranu čelí často kritice ze strany ochránců životního prostředí. Podle nich je PepsiCo zodpovědná za negativní dopady v zemědělství v jejím dodavatelském řetězci. Zejména jde o palmový olej. Kritizovány jsou také plastové obaly, ve kterých se její produkty prodávají. Společnost PepsiCo jako reakci veřejně vyhlásila závazek, podle kterého chce minimalizovat dopad jejich produktů na životní prostředí.

Dlouhodobě se společnosti PepsiCo daří. Investorům nabízí vysoké dividendy. Konzumnímu sektoru se dařilo i ve chvílích, kdy jiná odvětví byla zasažena pandemií. V loňském roce měl titul PEP výnos 2,59 %. PepsiCo je aktuálně 49. nejhodnotnější firma na světě.

Technická analýza pro PEP od TradingView.
Obchodovat akcie PepsiCo u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Starbucks Corporation (SBUX)

Společnost Starbucks byla založena před padesáti lety s cílem nabízet špičkovou kávu. Od té doby se rozšířila do 83 zemí světa, kde již má svoji pobočku. Starbucks se stal se svými 32 tisíci kavárnami pro mnoho lidí takřka synonymem ranní nebo odpolední kávy. V mnoha prodejnách se prodávají také balené potraviny, pečivo nebo sendviče.

Trio zakladatelů této společnosti začalo skromně s jednou pobočkou ve městě Seattle v americkém státě Washington. Starbucks v roce 1992 vstoupil na burzu. Její veřejný úpis akcií byl velmi úspěšný, což dokazuje také exponenciální růst poštu kaváren mezi lety 1993 a 2007.

Obdobně jako například řetězec restaurací McDonald’s také Starbucks má velkou část provozoven v podobě tzv. franšíz. Znamená to, že propůjčuje malým, lokálním podnikatelům licenci na svoje jméno a své produkty. V současné době jde o přibližně polovinu poboček. Starbucks také pod svojí značkou nabízí balenou zmrzlinu a chlazené kávové nápoje v supermarketech.

Na druhou stranu je společnosti Starbucks vyčítáno, že podporuje konzumní styl života. Kritici se zaměřují také na skutečnost, že producenti kávy v zemích 3. světa dosáhnou pouze na malý zlomek zisku této společnosti.

Dividendový výnos společnosti Starbucks za rok 2020 odpovídá 1,68 %.

Technická analýza pro SBUX od TradingView.
Obchodovat Starbucks akcie u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Bank of America Corporation (BAC)

Bank of America je nadnárodní investiční banka se sídlem ve státě Severní Karolina v USA. Je druhou největší bankovní institucí v USA po JPMorgan Chase a osmou největší bankou na světě. Do této banky je vloženo přibližně 11 procent všech amerických bankovních vkladů. V současné podobě byla společnost založena teprve v roce 1998. Její kořeny ale sahají až k Bank of Italy založené roku 1904.

Bankovní sektor byl v moderní době nejvíce postižen hypoteční krizí v letech 2007-2009. Bank of America byla tehdy zachráněna před krachem. Americká vláda tehdy bance poskytla celkem 20 miliard dolarů, což ji zachránilo. V té době se cena akcie BAC pohybovala na minimu, stála okolo 5 amerických dolarů. Díky podpoře se postupně Bank of America dostala z problémů a v roce 2021 se titul obchoduje za téměř desetinásobnou cenu.

Dodejme, že jde v současné době o dvacátou nejhodnotnější společnost na světě. Bank of America vyplatila akcionářům v roce 2020 dividendu odpovídající ročnímu výnosu 1,79 %.

Technická analýza pro BAC od TradingView.
Obchodovat Bank of America Corporation akcie u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Caterpillar Inc. (CAT)

Caterpillar Inc. (často se zkracuje na CAT) je americká společnost, která navrhuje, vyvíjí a vyrábí pracovní stroje, motory. Nabízí také finanční produkty a pojištění svým zákazníkům. CAT je největším světovým výrobcem stavebních strojů.

Společnost licencuje a prodává řadu zejména pracovních oděvů a bot pod značkou Cat (Caterpillar). V neposlední řadě také licencuje značku odolných mobilních telefonů a odolných chytrých telefonů. Pro výrobky této společnosti je charakteristická černá a žlutá barva.

Společnost byla založena v roce 1890 a ve svých začátcích vyráběla společnost parní traktory. Začátkem dvacátého století firma přešla na výrobu benzínových traktorů. Hodnota akcie CAT je úzce spojena se stavebnictví a lze to vidět na grafu ceny titulu.

Společnost CAT vyplatila za rok 2020 dividendu 1,11 USD za 1 akcii, což odpovídá 2,13 % výnosu.

Technická analýza pro CAT od TradingView.
Obchodovat Caterpillar Inc. akcie u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

HP Inc. (HPQ) a Hewlett Packard Enterprise (HPE)

Společnost HP Inc. se zabývá vývojem a prodejem spotřební elektroniky. Mezi jejich produkty patří zejména osobní počítače a tiskárny. Od ledna 2021 je HP druhým největším světovým prodejcem osobních počítačů podle počtu prodaných kusů. První je čínská společnosti Lenovo.

Hodnota HPQ od roku 2015 velmi strmě roste, za posledních šest let je cena titulu téměř pětinásobná. Souvisí to s tehdejší restrukturalizací. Společnost HP se rozdělila na dvě části. HP Inc. (HPQ) nabízí elektroniku pro retailové zákazníky, zatímco Hewlett Packard Enterprise (HPE) má na starosti korporátní klientelu.

Dividenda HPQ byla za rok 2020 celkem 0,78 USD za akcii, výnos 2,43 %. Dividenda společnosti HPE byla vyplacena ve výši 0,48 USD za akcii, což odpovídá výnosu 3,05 %.

Technická analýza pro HPE od TradingView.
Obchodovat HP Inc. akcie u Etoro

81 % maloobchodních CFD účtů přichází o peníze.

Zajímavé akcie, které nyní koupit – 9 tipů od analytiků

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top