Home » Forex » Kryptoměny » Novinky » Venezuela založila nové kryptoměny Petro a Petro Gold

Venezuela založila nové kryptoměny Petro a Petro Gold

petro

Za založením kryptoměn stojí vláda prezidenta Nicoláse Maduroa. Obě měny jsou výjimečné tím, že jsou kryté státním majetkem.


V případě kryptoměny Petro se jedná o krytí ropou, 1 barel ropy by měl odpovídat ceně jednoho Petra a Petro Gold má být kryté zlatem. Venezuelská vláda si od těchto kryptoměn slibuje záchranu tamní ekonomiky, která je momentálně v obrovském deficitu – 735 mil USD (cca 15,15 bilionu Kč), což vzhledem k počtu obyvatel (31,57 milionů) je obrovské číslo.

Část kryptoměn má být nuceně použita ve státních podnicích, aby vláda motivoval lid k jejich používání. Do budoucna by mělo být možné s Petrem platit po celé zemi, kryptoměny by měly z velké části nahradit nynější tamní měnu.

Jak Petro koupit?

Na oficiálních stránkách http://elpetro.gob.ve/index-en.html je k dispozici manuál ve španělštině, jak Petro nakoupit. Na nákupu by nemělo být nic složitého, zaregistrujete se, vytvoří se vám peněženka a na ní si nakoupíte Petro. Dál už by měla měna fungovat jako každá jiná kryptoměna.

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.