Finanční páka a její využití při obchodování

finanční páka

Pokud se rozhodnete obchodovat kryptoměny pomocí CFD (contracts for difference = kontrakt o vyrovnání rozdílu), můžete využít finanční páku.


Páka vám umožňuje obchodovat s většími objemy peněz, aniž byste je museli vlastnit. U kryptoměn je páka omezená na maximálně 1:5, kvůli nařízení regulačního úřadu CySec.

Finanční páka 1:5 znamená, že za jednu vaši jednotku budete disponovat 5 jednotkami. Zbylé jednotky vám zapůjčí broker. Finanční páka zvyšuje vaše zisky, ale i případné ztráty.

Příklad finanční páky z praxe

Máte páku nastavenou na 1:5, obchodujete kryptoměnový pár BTC/USD a chcete koupit 0,1 BTC za dolary. Kdybyste obchodovali bez použití páky, museli byste na vašem obchodním účtu mít podle aktuálního kurzu 828,3 USD (objem * kurz = 0,1 * 8 283),  abyste si mohli koupit 0,1 BTC. S použitím páky 1:5 vám bude stačit na účtu mít „pouze“ 165,66 USD (828,3/5), abyste mohli obchod provést.

Najdete si tedy vhodný vstup do obchodu, řekněme, že budete kupovat (BUY) 0,1 bitcoinu za dolary s kurzem 8 283,5 a zpátky prodáte za 8 483,5.  Vyděláte tedy (8 483,5 – 8 283,5) * 0,1 = 200 * 0,1 = 20 USD.

Samozřejmě můžete obchodovat mnohem větší, ale i menší objemy, tím si snížíte nebo zvýšíte případné ztráty/zisky.

Finanční páka a její využití při obchodování

Napsat komentář

Upozornění

Neuvádějte žádné kontaktní informace (e-mail, WhatsApp, odkazy atd.). Jinak bude váš komentář/recenze ihned smazána. Manuálně kontrolujeme dodržování tohoto pravidla. Toto opatření slouží k ochraně čtenářů našeho webu, spousty podvodníků se snaží vydávat za poradce a tahají z lidí peníze, a tomu nebudeme přihlížet!

Scroll to top