Stochastic indikátor

stochastic indikátor

Stochastic indikátor nám ukazuje, kdy má trh tendenci k obratu. Pokud je trh překoupený (overbought) nebo přeprodaný (oversold) má tendenci se vracet zpátky a toho můžeme využít v náš prospěch.


Křivka Stochastic indikátoru se pohybuje mezi hodnotami 0 a 100. Pokud je křivka nad hodnotou 80 je trh překoupený a z pravidla se vrací zpátky, ze shora dolů. Pokud se křivka dostane pod úroveň 20, jedná se o přeprodaný trh a  i v tomto případě má trh tendenci se vracet zpátky, zdola nahoru.

Stochastic indikátor se skládá ze dvou křivek, křivky jsou označeny písmeny K a D, obě křivky jsou jednoduché klouzavé průměry. Dále je zde parametr „Slowing“  neboli vyhlazení křivek, většina obchodníků ho nechává nastavený na hodnotu 3, tak ho tak doporučuji i nechat.

stochastic-nastaveni

Na obrázku vidíme, jak vypadá nastavení Stochastic indikátoru v MetaTraderu 4.  Základní nastavení je 5,3,3, já osobně používám Stochastic s nastavením 7,3,3, křivky jsou pak více vyhlazené. Indikátor si každý trader nastavuje podle sebe, záleží, jakou strategii obchodujete a jaké nastavení vám nejvíce vyhovuje.

V zásadě platí, že si najdete, kde křivka protíná hranici 80 nebo 20 a zároveň křivka K protíná křivku D. Toto je signál pro obracející se trend, to by však samo o sobě nestačilo. Stochastic indikátor vytváří velké množství falešných signálů a tak je nutné ho používat s dalšími indikátory. Pokud však Stochastic indikátor dobře zkombinujete s dalšími indikátory, stává se z něj výborný nástroj pro vytváření úspěšných  strategií pro forex.

stochastic indikátor

Na obrázku výše  je vidět, jak vypadá Stochastic indikátor v MetaTraderu 4.  To je o Stochastic indikátoru prozatím vše. Aktuálně pro vás připravujeme  strategii pro binární opce s využitím Stochastic indikátoru, kde již bude konkrétní návod, jak obchodovat.

Napsal: Josef Kuchař, majitel webu forbino.com/kurzy, naposledy aktualizováno 29.1. 2018. Veškeré uvedené informace vyházejí z mých vlastních zkušeností a znalostí.

Stochastic indikátor

Mohlo by vás zajímat:

Napsat komentář

Scroll to top