Křivka Stochastic indikátoru se pohybuje mezi hodnotami 0 a 100. Pokud je křivka nad hodnotou 80 je trh překoupený a z pravidla se vrací zpátky, ze shora dolů. Pokud se křivka dostane pod úroveň 20, jedná se o přeprodaný trh a i v tomto případě má trh tendenci se vracet zpátky, zdola nahoru.
Stochastic indikátor se skládá ze dvou křivek, křivky jsou označeny písmeny K a D, obě křivky jsou jednoduché klouzavé průměry. Dále je zde parametr „Slowing“ neboli vyhlazení křivek, většina obchodníků ho nechává nastavený na hodnotu 3, tak ho tak doporučuji i nechat.
Na obrázku vidíme, jak vypadá nastavení Stochastic indikátoru v MetaTraderu 4. Základní nastavení je 5,3,3, já osobně používám Stochastic s nastavením 7,3,3, křivky jsou pak více vyhlazené. Indikátor si každý trader nastavuje podle sebe, záleží, jakou strategii obchodujete a jaké nastavení vám nejvíce vyhovuje.
V zásadě platí, že si najdete, kde křivka protíná hranici 80 nebo 20 a zároveň křivka K protíná křivku D. Toto je signál pro obracející se trend, to by však samo o sobě nestačilo. Stochastic indikátor vytváří velké množství falešných signálů a tak je nutné ho používat s dalšími indikátory. Pokud však Stochastic indikátor dobře zkombinujete s dalšími indikátory, stává se z něj výborný nástroj pro vytváření úspěšných strategií pro forex.
Na obrázku výše je vidět, jak vypadá Stochastic indikátor v MetaTraderu 4. To je o Stochastic indikátoru prozatím vše. Aktuálně pro vás připravujeme strategii pro binární opce s využitím Stochastic indikátoru, kde již bude konkrétní návod, jak obchodovat.
Napsal: Josef Kuchař, majitel webu forbino.com/kurzy, naposledy aktualizováno 29.1. 2018. Veškeré uvedené informace vyházejí z mých vlastních zkušeností a znalostí.