Fortuna sázky dnešní nabídka – přehledná tabulka

Podívejte se v přehledné tabulce na dnešní nabídku sázek od sázkové kanceláře Fortuna.


Pokud sázíte u Fortuny, nejspíše vás zajímá dnešní nabídka sázek, nabídku stahujete v .pdf zde (bohužel původní stránka s dnešní nabídkou již neexistuje) . Co zkusit obchodování místo sázek?

Proč nesázet u Fortuny?
V současné době je velice populární obchodování kryptoměn a akcií, které dokáže zcela nahradit sázení. Je možné obchodovat, jak pokles tak růst kurzu, de facto je to velice podobné jako běžné sázení. Nicméně Fortuna neomožňuje spekulaci s kryptoměnami, k tomu slouží CFD brokeři, oblíbení v ČR jsou Plus500 a XTB. Kromě kryptoměn je možné spekulovat na růst nebo pokles třeba konopných firem, zlata, indexů, měn atd. Rozhodně doporučuji si projít průvodce kryptoměnami, ať víte, o co přicházíte.

Bonusy u Fortuny

Bonus ke vkladu

Fortuna nabízí 100% bonus k prvnímu vkladu. Nemusíte nikde zadávat žádný bonusový kód, stačí když se prokliknete na Fortunu přes naše stránky.

Pro stálé sázkaře

Pokud sázíte pravidelně, pak vás sázková kancelář Fortuna odmění v jejich věrnostním systému. Sázkovka pravidelně odesílá svým klientům e-mail s různými promo akcemi, většinou se jedná o bonus k dalšímu vkladu nebo o sázku bez rizika. Pokud máte o takové bonusy zájem, tak pravidelně kontrolujte svůj e-mail.

Sázková kancelář Fortuna – recenze

Sázky od sázkové kanceláře Fortuna se za dobu jejich fungování staly v České republice doslova fenoménem. Jejich nabídka se neustále rozšiřuje, což platí i pro okruh sázkařů. V naší recenzi se podíváme na to, jak se firma rozrůstala. Ukážeme si její hlavní loterie v tuzemsku a představíme možnosti sportovního sázení.

Historie sázkové společnosti Fortuna

Historie společnosti Fortuna se píše od roku 1990, kdy byla založena. Měla 4 zakladatele, přičemž nejznámější z nich je producent Michal Horáček. První pobočka Fortuny, zaměřená na poskytování sázek, byla otevřena ve stejném roce v Praze. Firma postupně vytvořila síť poboček po celé zemi. V průběhu následujících let byla založena sázková společnost Terno na Slovensku, kde měla Fortuna významný podíl.

Zakladatelé Fortuny vlastnili sázkovou společnost až do roku 2005, kdy se ji rozhodli zpeněžit. Fortunu koupila investiční skupina Penta se silným finančním a managerským zázemím. Fortuna díky Pentě expandovala do Polska. Rozšiřovaly se její služby na poli telefonických a internetových sázek, prostřednictvím nově vznikajících dceřiných společností.

V roce 2009 byla založena Fortuna Entertainment Group, jenž zastřešuje celý holding společností specializujících se na sázení v tuzemsku, na Slovensku a v Polsku. Jedná se o nejsilnější sázkovou firmu v oblasti střední Evropy.

Dalším mezníkem v historii Fortuny byl vstup na burzu, ke kterému došlo v říjnu 2010. Fortuna se obchoduje v Praze a ve Varšavě.

Sportovní sázení Fortuna

Pro milovníky sportu má Fortuna připravené sportovní sázení na webu www.ifortuna.cz. Připojit se můžete nejenom prostřednictvím počítače, ale také tabletu a chytrého telefonu, pro který jsou připraveny speciální aplikace. Sázkaři mají k dispozici diskusi, ve které si můžou vyměňovat názory a zkušenosti. Tento druh sázek poskytuje společnost FORTUNA GAME a.s..

Noví hráči můžou po registraci na zmíněné webové stránky získat tyto zajímavé vstupní bonusy:

 • 100 Kč – ihned po registraci na účet hráče
 • 300 Kč – záruka vrácení vsazené a prohrané první sázky do této výše
 • až 5 000 Kč – zdvojnásobení prvního vkladu na účet sázkaře

Nejoblíbenější sportovní soutěže sázkařů Fortuny

 • fotbal – zejména česká liga, německá liga, španělská liga a anglická liga
 • hokej – hlavně česká liga, NHL a KHL
Dnešní nabídka sázek od Fortuny: stáhnout v .pdf(již nedostupné)

Další oblíbené sporty sázek u Fortuny

 • tenisové zápasy
 • házená
 • basketbal
 • futsal
 • volejbal
 • motorismus
 • box
 • šipky
 • další speciální sázky (např. kdy skončí Jaromír Jágr kariéru hokejisty nebo na vítěze různých turnajů)
 • a jiné

Speciální bonusy a soutěže pro sázkaře

Sázková společnost Fortuna připravuje pro sázkaře na sportovní události různé druhy soutěží. Například můžete získat zpět polovinu sázky, pokud váš los neuspěje kvůli poslednímu zápasu na sázence, jenž skončil remízou. Dále bývají vyhlašovány soutěže o vysoké částky (až sta tisíce Kč) za různých podmínek.

Bonusy a soutěže jsou vyhlašovány na omezenou dobu, takže se různě proměňují. Jestliže se jich chcete účastnit, je nutné sledovat webové stránky Fortuny.

Loterie Fortuna

Různé druhy loterií provázejí lidstvo již od nepaměti. Není proto divu, že loterií Fortuna se účastní velké množství sázkařů. Důvodem je také to, že mají z čeho vybírat. Jaké druhy loterií jsou tedy u společnosti FORTUNA sázky a.s. v nabídce?

Loto

V této oblíbené hře sázející vybírá 6 čísel ze 46 plus jednu barvu – červenou nebo černou. Minimální výše vkladu je 20 Kč na 1 sloupec, přičemž nejvíce lze uzavřít 6 sázek najednou. Slosování Lota probíhá 2x týdně, ve středu a v sobotu, vždy v 18,30 hodin.

Součástí loterie Loto je i hra Šťastné číslo. V něm se uzavírá sázka na sedmičíslí vytištěné na sázence nebo ve formě náhodného tipu sedmičíslí. Poplatek za tuto doplňkovou hru je 20 Kč.

Nejvyšší výhry v loterii Loto dosahují několika desítek miliónů korun.

Zlatých 11

V loterii Zlatých 11 sázkař vybírá 1 – 11 čísel z celkového počtu 80. Dále se rozhoduje, kolik peněz na vybraná čísla vsadí. Minimální sázka musí být 5 Kč. Výhodou této loterie je, že slosování probíhá denně. Abyste nemuseli každý den sázky řešit,  je možné si vsadit až na 28 slosování.

Zájemci si můžou vsadit na doplňkovou hru Denní číslo. Zde se sází na šestičíslí vytištěné na sázence nebo metodou náhodného tipu na šestičíslí. Sázka činí 10 Kč.

Výše výher Zlatých 11 je přesně určena podle úspěšnosti sázkaře. Například když bude vylosováno všech vámi 11 vsazených čísel, sázka bude vynásobena  číslem 3 milióny. Tedy při vkladu 10 Kč získáte výhru 30 miliónů Kč.

Fofr

Relativně nová hra Fofr je založena na principu sázek na 8 čísel z 25 a na 1 barvu ze 4. Výši vkladu si určuje sázkař a ta přímo úměrně ovlivňuje výši výhry. Fofr se losuje každých 5 minut denně, od 6:00 do 2:55 hodin.

Pokud uhodnete 6 čísel a 1 barvu, sázka se násobí 20x. Při sázce 100 Kč tedy vyhrajete 2 000 Kč.

Stírací losy

Stírací losy jsou další velmi oblíbenou loterií. Jejich princip je velmi jednoduchý. Sázející si zakoupí los od Fortuny a setře určené políčko. Ihned se dozví, zda a kolik vyhrál. Cena stíracích losů se pohybuje od 10 Kč do 300 Kč.

Vyhrát lze až 12 miliónů Kč, přičemž maximální výhra roste s cenou losu. Levnější losy mají nižší maximální výhry a naopak.

Druhá šance

Tato loterie zvyšuje naději na výhru u vybraných stíracích losů. Jedná se o stírací losy, které na sobě mají logo Druhá šance z obou stran. Pokud sázkař na tento los po setření určeného políčka nevyhrál, může stírací los registrovat na pobočce Fortuny nebo prostřednictvím SMS k ještě jednomu slosování.

Jak se vytváří sázkové kurzy

K pochopení sázkových kurzů, je nejdříve nezbytné vysvětlit si koncept šance.

Šance

Šanci můžeme chápat také jako pravděpodobnost, ta určuje, jak moc reálné je, že se něco stane. V našem případě například to, zda vyjde či nevyjde daný tip. V reálném životě pak zejména ty ustaranější z nás zajímá například to, jak velká je pravděpodobnost, že Vás srazí auto, nebo že vás někdo přepadne. Nejčastěji je vyjádřena v procentech.

Pojďme si to vysvětlit na principu hodu kostkou.

Při hodu kostkou je pravděpodobnost 1 ku 6 na každý hod. Vyjádřeno v procentech máte tedy šanci (pravděpodobnost) na to, že hodíte šestku, zhruba 16.66%. Stejná šance však platí i pro ostatní čísla. Což tedy znamená, že na každé číslo vychází stejná pravděpodobnost toho, že Vám padne.

Jak jsme k tomuto číslu došli?

Je to opravdu jednoduchá matematika, takzvaná trojčlenka. Základ – 100%, vydělíme počtem stran kostky. Kostka má 6 stran, tudíž 100% vydělíme 6 a získáme tedy 16,66%, což udává šanci (pravděpodobnost) toho, že vám padne požadovaná strana (číslo).

Desetinné kurzy

Kurzy jsou prostě jen další možnost, jak vyjádřit pravděpodobnost. Desetinné kurzy jsou vlastně takovým obrácením pravděpodobnosti, proto se s nimi tak snadno kalkuluje a proto jsou tak populární.

Nyní nás nezajímá, jakou má výsledek šanci (pravděpodobnost) -> X%, nyní nás zajímá samotné číslo (kurz), který můžeme označit X.

Jak k tomu dojít? Jednoduše.

100% vyděleno šancí (pravděpodobností) = Kurz

Příklad z praxe

Hraje se dlouho očekávaný duel Tottenham vs Chelsea. Spurs mají mizernou formu, navíc mají velkou marodku. Jejich jedinou výhodou je, že hrají na domácí půdě. Oproti tomu Chelsea je nyní ve vynikající formě a daří se jí v posledních kolech i na půdě hostů. Proto bookmaker odhaduje šance na výhru Spurs jen na zhruba 40%. A nyní nastupuje tvorba desetinných kurzů. Základ je opět 100%, bookmaker dává tomu, že kohouti vyhrají jen 40% šanci. Výsledný kurz na výhru bude tedy 2.5, jak jsem k tomuto číslu přišel, je ukázáno níže.

100% / 40% = 2.50

Kurzy vypsané touto cestou jsou známy jako desetinné kurzy nebo též Evropské kurzy. Za každou vsazenou jednotku (korunu) byste v případě výhry měli obdržet její 2,5 násobek. Pokud  tedy vsadíte např.: 100 Kč, bude vám vyplacena výhra 250 Kč. Vaše náklady na sázku jsou 100 Kč a vyhrajete 250 Kč, váš zisk je tedy 150 Kč (250 Kč – 100 Kč).

Pokud máte kalkulačku, měli byste tam někde najít tlačítko 1/x, které zastupuje matematický vzorec, který jsme zde použili.

 • Zadejte některý z desetinných kurzů, který jste si vybrali.
 • Zmáčkněte tlačítko 1/x  a měli byste získat pravděpodobnost vyjádřenou v desetinném čísle, pokud částku vynásobíte stem, získáte šanci v procentech.
 • Zmáčkněte tlačítko 1/x znovu a pravděpodobnost se znovu převede do desetinného kurzu.

Co je to „Value Betting“ neboli sázení na „výhodné“ kurzy?

Pokud právě začínáte se sportovním sázením, můžete občas zaslechnout od zkušenějších sázkařů, jak se baví o „hodnotě“ kurzu. U sázkařských veteránů je běžné, že často zaslechnete věty jako „Myslím si, že kurzy na Tottenham mají určitou „value/hodnotu“ nebo “Na zápas Juventusu není žádná „value/hodnota“ za ten kurz.”

Tak o čem se to tedy baví?

Klíčem k úspěšnému sázení je hledání „výhodných“ příležitostí. Co to ale jsou „výhodné“ příležitosti? Jednoduše řečeno, to jsou takové příležitosti, u kterých bookmakerem nastavené kurzy prostě stojí za risk. Přesněji řečeno potencionální odměna stojí za dané riziko.

Pojďme si to ukázat na hodu mincí.

U hodu mincí jsou vždy možné pouze dva výsledky. Buď padne panna nebo orel. (Ano existuje i možnost, že mince dopadne na hranu, ta je ovšem tak malá, že jí prostě budeme ignorovat).

Pravděpodobnost, že mince přistane na té nebo oné straně je  50%.  Za použití pravděpodobnosti si spočítáme desetinné kurzy, ty nám vyjdou 2.00 na to, že padne panna a 2.00, že padne orel. Spočítáno: 100/50 = 2.00.

A teď tu máme dva Bookmakery:

 • Bookmaker A nabízí kurz 1.90 na to, že padne panna.
 • Bookmaker B nabízí kurz 2.10 na tu samou sázku.

Řekněme, že si chceme vsadit na to, že padne panna. Který z těchto dvou Bookmakerů nám nabízí „výhodnou“ sázku?

„Hodnotu“ sázky si můžeme spočítat takto: (Pravděpodobnost vynásobená desetinným kurzem) mínus 100%

Podívejme se tedy na Bookmakera A, ten nám nabízí kurz 1.90.

Pojďme si spočítat „hodnotu“: (50% vynásobeno 1.90) – 100% = -5%

Při -5% nám Bookmaker A nabízí méně, než je skutečná „hodnota“. Na tohle si rozhodně nebudeme chtít vsadit. Tohle opravdu není „výhodná“ příležitost.

Bookmakera B.

Ten nám nabízí kurz 2.10. Pojďme si spočítat „hodnotu“: (50% vynásobeno 2.10) – 100% = 5%
Bookmaker B nám nabízí 5% „zhodnocení“ na to, že padne panna. To je přesně ta situace, kterou chceme, a za kterou bookmakerovi vždy slušně poděkujeme. To je pro nás báječně „zhodnocená“ příležitost.

Výhody bookmakerů

Bohužel přichází špatná zpráva. Žádný bookmaker vám nebude běžně nabízet „výhodné“ kurzy, jak tomu bylo na příkladu výše. Cílem bookmakera je vydělat, proto se snaží nastavovat kurzy výhodné pro něj a ne pro vás. Pokud bookmaker vydělává, vy proděláváte a naopak.

V reálu by vám tak bookmaker nabídl kurzy na hod mincí, které by vypadaly asi takto: 1.90 na to, že bude panna a 1.90 na to, že bude orel. Řekněme tedy, že bookmaker obdrží jednu sázku za 1000 Kč na to, že padne panna a 1000 Kč na to, že padne orel. Celkem tedy přijme sázky v celkové hodnotě 2000 Kč. Dejme tomu, že padla panna. Bookmaker tedy musí výherci vyplatit výhru, která činí 1900 Kč (1.9 vynásobeno 1000 Kč).

Možná si teď říkáte, že vybral sázky v  celkové hodnotě 2000 Kč. A máte pravdu. 100 Kč si nechal pro sebe. To je to,  na čem bookmaker vydělává. A také důvod, proč vám nikdy nenabídne opravdu „výhodný“ kurz.

Příklad z praxe

Nyní už dozrál čas k tomu, abychom se podívali na reálnější příklady počítání „hodnoty“.

Máme tu fotbalový zápas:

Řekněme, že na výhru Slovanu Bratislava je kurz 2.5. Desetinný kurz 2.50 nám značí, že pravděpodobnost toho, že Slovan vyhraje je odhadována na 40%. Dejme tomu, že jsme se pečlivě připravili na tento zápas, zjistili jsme si veškeré údaje ohledně marodky, formy, atd. a pravděpodobnost výhry Slovanu nám vyšla na 50%.

Pojďme si spočítat hodnotu: (50% vynásobeno 2.50) – 100% = 25%.

Pokud je naše odhadovaná pravděpodobnost na výhru Slovanu správná, získali jsme velice pěkně „zhodnocenou“ příležitost. Na druhou stranu, pokud námi odhadovaná pravděpodobnost byla nižší, než oněch 40%, které nám bookmaker nabízí při kurzu 2.50, pak pro nás sázka není výhodná.

Jak výhodně sázet?

To si řekneme v dalším článku, prozatím nám stačí to, že rozumíme jednoduchému konceptu „výhodného“ sázení. Což znamená, že si umíme spočítat, kdy je pro nás výhodné zariskovat a kdy ne.

Scroll to top