Binární opce jednoduše – průvodce obchodováním od A do Z

Chcete se naučit obchodovat binární opce? Vytvořte si obchodní plán. Náš průvodce obchodováním vám s ním pomůže.

Podpořte nás prosím na soc. sítích

Co jsou to binární opce?

Binární opce jsou jednoduchý nástroj pro obchodování, vaším cílem je vydělat na správné předpovědi, zda cena aktiva stoupne nebo klesne. Aktivem mohou být měnové páry (např. EUR/USD), komodity, indexy nebo akcie. V případě, že vaše předpověď bude správná, získáte k vaší investici navíc cca 80%, v opačném případě přijdete o vklad.

V praxi to vypadá následovně:

 1. Vyberete si např.: měnový pár EUR/USD
 2. Zvolíte čas expirace *
 3. Výši investice od 1 $
 4. Směr „Vzhůru“ nebo „Dolů“
 5. Uzavřete obchod

*čas expirace = čas, kdy předpovídáte, že bude cena vyšší nebo nižší než současná, např. za 5 minut

Binární opce - obchodní platformaopce 2opce 3

Zjednodušeně řečeno, pokud si myslím, že cena poroste koupím opci „Call“, naopak pokud předpovídám, že cena bude klesat koupím opci „Put“. V případě že můj předpoklad bude správný, vydělám cca. 80% z vkladu do opce, v opačném případě, přijdu o vklad.

Pokud chcete na binárních opcích vydělávat, tak musíte vědět, kdy cena poroste a kdy bude klesat. Úspěšné obchodování není jen dílem náhody a štěstí.

Jak určit zda cena poroste nebo bude klesat?

Pro správný předpoklad, zda cena měn, akcií nebo komodit poroste nebo bude klesat, slouží různé strategie.

Každá strategie pro binární opce má své výhody i nevýhody, neexistuje nic jako zázračná strategie, která vám vždy správně předpoví cenu.

Důležité je, aby vaše strategie byla dlouhodobě zisková, protože obchodování s binárními opcemi je o dlouhodobém zisku a ne o jednorázové ztrátě nebo jednorázovém výdělku.

V zásadě máme tři druhy strategií:

 1. Můžeme se řídit  aktuálními zprávami z trhu
 2. Využijeme grafy, které nám zobrazují vývoj ceny za předchozí období
 3. Kombinace obou

Nejlepší možností je řídit se grafy za předchozí období a zároveň brát ohled na aktuální zprávy z trhu. Pro názornost jsem pro vás připravil ukázkovou strategii, ze které princip jednoduše pochopíte. Takto vypadají moje výsledky s touto strategií za 3 měsíce:

dní počet obchodů ziskových obchodů ztrátových obchodů průměrná úspěšnost vloženo vyplaceno zisk
7.6. – 7.7. 30 58 41 17 70,69% 870 1137,75 267,75
8.7. – 8.8. 31 68 38 30 55,88% 1020 1054,5 34,50
9.8. – 14.9. 36 79 49 30 62,03% 1185 1359,75 174,75
Zisk za 98 dní 477,00
Průměr za měsíc (31 dní) 150,89

Pokud o binárních opcích ještě moc nevíte, tak se na strategii můžete v rychlosti podívat, ale pravděpodobně jí nebudete zcela rozumět, je třeba se učit postupně.

Co hýbe měnovým trhem?

Abyste mohli správně určit budoucí vývoj trhu, musíte vědět, co trhem hýbe, proč k těmto pohybům dochází a kdy k nim dochází.

Vlastně na tom není vůbec nic složitého. Měnovým trhem hýbe nabídka a poptávka, princip je tedy naprosto stejný jako u každého jiného trhu.

Proč k těmto pohybům dochází?

Protože někdo nakupuje a jiný prodává. Nejvíce měnovým trhem hýbou vlády a centrální banky, ale ani změny v důsledku obchodování spekulantů nejsou zanedbatelné. Především pokud je očekávaná nějaká událost, tak se trh dané události přizpůsobuje s předstihem.

Kdy dochází ke změnám na trhu?

Neustále, respektive během doby, kdy je trh otevřen (5 dní v týdnu). K největším změnám na trhu dochází při vyhlašování důležitých ekonomických zpráv.

Pro začátečníky jsem vytvořil článek Jak se na trhu tvoří cena, který vám princip trhu ukáže na příkladu ze života.

Jak vám pomůžeme ušetřit? Zvýšit šance na Váš úspěch?

Naučíme vás, jak řídit rizika, ukážeme vám, jak vytvářet vlastní strategie, jak bezplatně testovat vaše obchodní zkušenosti a především vám pomůžeme vybrat spolehlivého brokera.

Věřte, že výběr brokera může být zásadním faktorem mezi ziskem a ztrátou. Internet se hemží podvodnými brokerskými firmami a stránkami, které doporučují podvodné brokery. My takový nejsme. Jako jediní jsme na polské verzi webu nemazali komentáře o brokerovi Opteck (zobrazit diskuzi) a TraderEu (zobrazit komentáře), což pomohlo stovkám obchodníků se brokerů vyvarovat a okradeným lidem podat hromadnou žalobu.

Nemusíte mít však obavy, spolehlivých brokerů existuje celá řada. Doporučuji vám, si ověřit aktuální zkušenosti obchodníků s brokerem, kde plánujete obchodovat. To můžete udělat u nás na webu v diskuzi pod každou recenzí.

Nejoblíbenější brokeři: IQ option, TopBinary | Srovnání brokerů

Vyplatí se začít obchodovat s binárními opcemi?

Tohle je hodně teoretická otázka, asi jako bych se vás ptal „Vyplatí se vám začít podnikat?“. Samozřejmě jak komu. Každý má jiné zkušenosti, jinak uvažuje, má jiné odhodlání. Pokud to vezmu podle sebe tak na začátku jsem nevydělával skoro nic asi 2 měsíce, pak se výdělek začal postupně zvyšovat a dnes vydělám cca 300 $/měsíc, ale je pravda že se teď dost věnuji podnikání a na binární opce nemám tolik času jako dřív, věnuji jim cca 1h denně.

Obecně, ale lze říct, že čím více času budete opcím věnovat, tím byste měli vydělávat více. Pokud to tak není, tak někde děláte chybu.

Finanční ztráty

Pokud se jedná o finanční ztráty, tak můžete přijít o váš vklad. Takže záleží, kolik si vložíte a kolikrát si vložíte. Vklady do binárních opcí začínají na 100 $, což je velice malá částka pro smysluplné obchodování. Osobně doporučuji vložit alespoň 200 $.

Jsou binární opce sázkou nebo investičním nástrojem?

Binární opce jsou podle EU a od 14.10.2015 i podle ČNB investičním nástrojem ve smyslu § 3 odst. 1 ZPKT. Prohlášení ČNB si můžete přečíst zde.

I přesto jsou binární opce rizikové, doporučuji všem obchodovat jen s penězi, které si můžete dovolit ztratit.

Kde se binární opce obchodují?

Obchodování s binárními opcemi zprostředkovávají brokeři. Brokeři jsou společnosti, které poskytují svoji obchodní platformu a zákaznickou podporu svým klientům. Na internetu najdete desítky různých brokerů, ne však na každého brokera se dá spolehnout, a proto je důležité obchodovat jen u brokerů, kteří mají potřebnou licenci od důvěryhodného úřadu v EU. Nejčastěji se můžete setkat s kyperskou komisí cenných papírů, CySec, nebo s britskou FCA (Financial Conduct Authority).

Jeden z celosvětově nejvíce oblíbených brokerů, je IQ option, má moderní obchodní platformu a vysoké výnosy na minutových binárních opcích. Brokerů na binární opce je ale celá řada a výběr brokera je samozřejmě každého věc, brokeři se liší důvěryhodností, výší minimálního vkladu, výší minimální částky vložené do obchodu, obchodní platformou, bonusy apod.

Bohužel i jako v běžném životě najdete neférové lidi nebo dokonce podvodníky, u brokerů s binárními opcemi tomu není jinak. Právě proto, abyste se těmto brokerům mohli vyhnout, tak jsme připravili kompletní srovnání nejznámějších brokerů.

Nejoblíbenější brokery, které u nás na webu najdete, osobně testujeme. Děláme dlouhodobé (delší jak 3 měsíce) i krátkodobé testy (do týdne). Zobrazit, jak testy probíhají.

Chcete si obchodování zdarma vyzkoušet? Založte si demo účet

Demo účet je určený pro začátečníky, ale i pokročilejší obchodníky. Pomůže vám se zorientovat v obchodní platformě a umožní vám testovat vaše strategie bez toho aniž byste riskovali vlastní peníze.

Demo účet funguje naprosto totožně jako účet s reálnými penězi, jen místo reálných peněz obchodujete s virtuálními. Jedinou nevýhodou je, že na vás nemusí tolik působit emoce jako když obchodujete s reálnými penězi. Podrobnosti o demo účtech najdete ve článku – demo účty pro binární opce zdarma.

Na co si dávat pozor?

Dávejte si pozor na podvodné weby a brokery. S čím se můžete setkat?

 • Podvodné stránky, které nabízejí nefunkční automatické obchodní systémy. Poskytují náhodné obchodní signály.
 • Brokeři, kteří nevyplácí peníze, ovlivňují obchodní platformu nebo mají navolávače, kteří vás nutí k dalším vkladům a pak vám peníze prohrají.

Jak tedy nenaletět? Zjistěte si názory obchodníků na konkrétního brokera/obchodní systém, třeba u nás na webu v diskuzi pod každým článkem. Doporučuji vám obchodovat jen u otestovaných brokerů. Sami nejoblíbenější brokery testujeme, abychom vám pomohli rozeznat spolehlivé firmy od těch podvodných.

Pravda o binárních opcích

Obchodování s binárními opcemi není jako procházka růžovou zahradou, někdy se prostě nedaří, někdy vše nevychází podle plánu a někdy i když dodržujete profitabilní strategii, tak proděláváte. To že se „někdy“ nedaří je součástí obchodování, důležité je, aby se dařilo dlouhodobě. Nezáleží jestli  jeden den skončíte ve ztrátě,  záleží jen na tom, jestli dlouhodobě vyděláváte.

Ne každý dokáže na binárních opcích vydělávat, někomu se prostě nedaří, nemá dostatek zkušeností a někdo si dokonce myslí, že stačí náhodně klikat na „Nahoru“ (CALL)  nebo „Dolů“ (PUT) a že tím vydělá balík. To je ovšem omyl, kdybyste jen náhodně obchodovali, byli by jste z dlouhodobého hlediska ve ztrátě.

V první řadě se musíte dozvědět, co jsou to binární opce a jak se obchodují. K tomu vám pomůže náš průvodce  binárními opcemi, kde je vše systematicky vysvětlené. Následně je dobré získat zkušenosti z praxe, nemusíte hned obchodovat s vašimi penězi, ale stačí testovat si své strategie na demo účtu zdarma.

Pokud budete s vaším obchodováním spokojení, budete mít dostatečně otestované obchodní strategie, můžete začít obchodovat s reálnými penězi. Pamatujte ale, že při obchodování na demo účtu na vás nemusí tolik působit emoce jako při obchodování s reálnými penězi. Pro úspěšné binární obchodování je důležité emoce nechat stranou.

Kde hledat další informace o binárním obchodování?

Nejprve vám doporučuji projít naším online průvodcem. Následně se můžete inspirovat úspěšnými obchodníky. Pokud hledáte další zdroje mimo náš web, tak z českých webů mohu doporučit binární opce na jakobchodovat.cz, ze zahraničních webů se mi nejvíce líbí tradimo.com.

Kromě online zdrojů si můžete přečíst i knížky o obchodování s forexem (např. A Beginner’s Guide to Short Term Trading) nebo přímo o binárním obchodování např. Binary Options: A Comprehensive Beginner Guide To Get Going. Bohužel většina knížek je jen v angličtině.

Názory na binární opce a na našeho průvodce

Budeme rádi, pokud se podělíte o svůj názor na binární opce a především nám dáte nějakou zpětnou vazbu na našeho průvodce binárními opcemi. Napište nám prosím do diskuze pod článkem, co se vám na průvodci líbí a co byste přidali nebo zlepšili.

Svůj názor na užitečnost našeho průvodce můžete také projevit přidělením příslušného počtu hvězdiček v boxu na pravé straně. Pět hvězdiček je nejlepší skóre a nula naopak nejhorší.

Binární opce jednoduše – průvodce obchodováním od A do Z
4.5 (89%) 40 hlasů

Designed by Freepik

Diskuze obsahuje 3 příspěvky

 1. Michal napsal:

  Binární opce momentálně obchoduju zhruba půl roku. Můžu říct, že z počátku to mi to vůbec nešlo a u vás jsem se, alespoň dozvěděl ty začátečnické věci, takže za to díky. Ted se už začínám pomalu dostávat do hry a poslední dva měsíce mi to zatím docela vychází, tak to snad půjde tak i dál.

  1. Tomáš napsal:

   Já jsem vydržel se vkladem 500 USD při standartní investici 10 USD na obchod 13 měsíců,než jsem se dostal na nulu. Celkem 807 obchodů a obrat něco kolem 8400 USD. (byly tam nějaké roll outy a v poslední fázi i wabank vstupy 50 USD). Bral jsem to vpodstatě jako výuku. Ztráta byla dána neudržením disciplíny, hlavně při dlouhodobějším neočekávaném trendu, kdy jsem vždy vstupoval několikrát ve stejném směru v naivní představě že dál už to jít přecii nemůže :-).Víceméně jsem se specializoval na vystižení obratu trendu,což je dost obtížné. Dal jsem půl roku pauzu a začal naprosto přesně dodržovat upravený plán a držím dlouhodobý zisk cca 62% při průměrném počtu 9 obchodů denně. Takto velký počet obchodů si můžu dovolit díky tomu že mám možnost průběžně sledovat situaci na trhu praticky celý den (pokukovat). Hlavní je psychika a dopředu znát hranici kdy chci vstoupit a přesně dodržet. Sice tím ztratíte pár ziskových obchodů,ale dlouhodobě to funguje. Hlavně si nic nenamlouvat. Když dlouhodobě proděláváte,samo se to nenapraví. Je nutné něco změnit.

   1. Lukas napsal:

    Mohu se zeptat, jak na tom momentálně jste?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně nebo úplně smazán.