» Binární opce

Binární opce jednoduše – průvodce od A do Z

Úspěšně obchoduji binární opce přes 3 roky a věřím, že vám můj průvodce pomůže k ziskovému obchodování.

Podpořte nás prosím na soc. sítích

Co jsou to binární opce?

Binární opce jsou jednoduchý nástroj pro obchodování, vaším cílem je vydělat na správné předpovědi, zda cena aktiva stoupne nebo klesne. Aktivem mohou být měnové páry (např. EUR/USD), komodity, indexy nebo akcie. V případě, že vaše předpověď bude správná, získáte k vaší investici navíc cca 80%, v opačném případě přijdete o vklad.

V praxi to vypadá následovně:

  1. Vyberete si např.: měnový pár EUR/USD
  2. Zvolíte čas expirace *
  3. Výši investice od 10 $
  4. Směr „Vzhůru“ nebo „Dolů“
  5. Uzavřete obchod

*čas expirace = čas, kdy předpovídáte, že bude cena vyšší nebo nižší než současná

Binární opce - obchodní platforma

Zjednodušeně řečeno, pokud si myslím si že cena poroste koupím opci „Vzhůru“, naopak pokud předpovídám, že cena bude klesat koupím opci „Dolů“. V případě že můj předpoklad bude správný, vydělám cca. 80% z vkladu do opce, v opačném případě, přijdu o vklad.

Pokud chcete na binárních opcích vydělávat, tak musíte vědět, kdy cena poroste a kdy bude klesat. Úspěšné obchodování není jen dílem náhody a štěstí.

Podpořte nás prosím na soc. sítích

Jak určit zda cena poroste nebo bude klesat?

Pro správný předpoklad, zda cena měn, akcií nebo komodit poroste nebo bude klesat, slouží různé strategie.

Každá strategie pro binární opce má své výhody i nevýhody, neexistuje nic jako zázračná strategie, která vám vždy správně předpoví cenu.

Důležité je, aby vaše strategie byla dlouhodobě zisková, protože obchodování s binárními opcemi je o dlouhodobém zisku a ne o jednorázové ztrátě nebo jednorázovém výdělku.

Doporučujeme: Často kladené dotazy

V zásadě máme tři druhy strategií:

  1. Můžeme se řídit  aktuálními zprávami z trhu
  2. Využijeme grafy, které nám zobrazují vývoj ceny za předchozí období
  3. Kombinace obou

Nejlepší možností je řídit se grafy za předchozí období a zároveň brát ohled na aktuální zprávy z trhu. Pro názornost jsem pro vás připravil ukázkovou strategii, ze které princip jednoduše pochopíte. Takto vypadají moje výsledky s touto strategií za 3 měsíce:

dní počet obchodů ziskových obchodů ztrátových obchodů průměrná úspěšnost vloženo vyplaceno zisk
7.6. – 7.7. 30 58 41 17 70,69% 870 1137,75 267,75
8.7. – 8.8. 31 68 38 30 55,88% 1020 1054,5 34,50
9.8. – 14.9. 36 79 49 30 62,03% 1185 1359,75 174,75
Zisk za 98 dní 477,00
Průměr za měsíc (31 dní) 150,89

Pokud o binárních opcích ještě moc nevíte, tak se na strategii můžete v rychlosti podívat, ale pravděpodobně jí nebudete zcela rozumět, je třeba se učit postupně.

Jaký může být můj výdělek/prodělek z binárních opcí?

Tohle je hodně teoretická otázka, asi jako bych se vás ptal „Kolik si můžete vydělat, když začnete podnikat?“. Pokud to vezmu podle sebe tak na začátku jsem nevydělával skoro nic asi 2 měsíce, pak se výdělek začal postupně zvyšovat a dnes vydělám cca 300 $/měsíc, ale je pravda že se teď dost věnuji podnikání a na binární opce nemám tolik času jako dřív, věnuji jim cca 1h denně.

Obecně, ale lze říct, že čím více času budete opcím věnovat, tím byste měli vydělávat více. Pokud to tak není, tak někde děláte chybu.

Finanční ztráty

Pokud se jedná o finanční ztráty, tak můžete přijít o váš vklad. Takže záleží, kolik si vložíte a kolikrát si vložíte. Vklady do binárních opcí začínají na 100 $, což je velice malá částka pro smysluplné obchodování. Osobně doporučuji vložit alespoň 200 $.

Jsou binární opce sázkou nebo investičním nástrojem?

Binární opce jsou podle EU a od 14.10.2015 i podle ČNB investičním nástrojem ve smyslu § 3 odst. 1 ZPKT. Prohlášení ČNB si můžete přečíst zde.

I přesto jsou binární opce rizikové, doporučuji všem obchodovat jen s penězi, které si můžete dovolit ztratit.

Kde se binární opce obchodují?

Obchodování s binárními opcemi zprostředkovávají brokeři. Brokeři jsou společnosti, které poskytují svoji obchodní platformu a zákaznickou podporu svým klientům. Na internetu najdete desítky různých brokerů, ne však na každého brokera se dá spolehnout, a proto je důležité obchodovat jen u brokerů, kteří mají potřebnou licenci od důvěryhodného úřadu v EU. Nejčastěji se můžete setkat s kyperskou komisí cenných papírů, CySec, nebo s britskou FCA (Financial Conduct Authority).

Většina českých obchodníků obchoduje u brokera TopOption,  je v češtině a má regulaci ČNB. Brokerů na binární opce je celá řada a výběr brokera je samozřejmě každého věc, brokeři se liší důvěryhodností, výší minimálního vkladu, výší minimální částky vložené do obchodu, obchodní platformou, bonusy apod.

Bohužel i jako v běžném životě najdete neférové lidi nebo dokonce podvodníky, u brokerů s binárními opcemi tomu není jinak. Právě proto, abyste se těmto brokerům mohli vyhnout, tak jsme připravili kompletní srovnání nejznámějších brokerů.

Zobrazit srovnání brokerů

Všechny brokery, které u nás na webu najdete, osobně testujeme.  Vložíme 250 $, zobchodujeme 20 – 30 obchodů a peníze vybereme. Také testujeme reakce zákaznické podpory, většinou naše dotazy směřují na aktivaci demo účtu a bonusové podmínky. Po dokončení tohoto testu, přidáme brokera do srovnání brokerů a napíšeme o něm recenzi.

Chcete si obchodování zdarma vyzkoušet? Založte si demo účet

Demo účet je určený pro začátečníky, ale i pokročilejší obchodníky. Pomůže vám se zorientovat v obchodní platformě a umožní vám testovat vaše strategie bez toho aniž byste riskovali vlastní peníze.

Demo účet funguje naprosto totožně jako účet s reálnými penězi, jen místo reálných peněz obchodujete s virtuálními. Jedinou nevýhodou je, že na vás nemusí tolik působit emoce jako když obchodujete s reálnými penězi. Podrobnosti o demo účtech najdete ve článku – demo účty pro binární opce zdarma.

Pravda o binárních opcích

Obchodování s binárními opcemi není jako procházka růžovou zahradou, někdy se prostě nedaří, někdy vše nevychází podle plánu a někdy i když dodržujete profitabilní strategii, tak proděláváte. To že se „někdy“ nedaří je součástí obchodování, důležité je, aby se dařilo dlouhodobě. Nezáleží jestli  jeden den skončíte ve ztrátě,  záleží jen na tom, jestli dlouhodobě vyděláváte.

Ne každý dokáže na binárních opcích vydělávat, někomu se prostě nedaří, nemá dostatek zkušeností a někdo si dokonce myslí, že stačí náhodně klikat na „Nahoru“ (CALL)  nebo „Dolů“ (PUT) a že tím vydělá balík. To je ovšem omyl, kdybyste jen náhodně obchodovali, byli by jste z dlouhodobého hlediska ve ztrátě.

V první řadě se musíte dozvědět, co jsou to binární opce a jak se obchodují. K tomu vám pomůže náš průvodce  binárními opcemi, kde je vše systematicky vysvětlené. Následně je dobré získat zkušenosti z praxe, nemusíte hned obchodovat s vašimi penězi, ale stačí testovat si své strategie na demo účtu zdarma.

Pokud budete s vaším obchodováním spokojení, budete mít dostatečně otestované obchodní strategie, můžete začít obchodovat s reálnými penězi. Pamatujte ale, že při obchodování na demo účtu na vás nemusí tolik působit emoce jako při obchodování s reálnými penězi. Pro úspěšné binární obchodování je důležité emoce nechat stranou.

Kde hledat další informace o binárním obchodování?

Nejprve vám doporučuji projít naším online průvodcem. Následně se můžete inspirovat úspěšnými obchodníky. Pokud hledáte další zdroje mimo náš web, tak z českých webů mohu doporučit binární opce na jakobchodovat.cz, ze zahraničních webů se mi nejvíce líbí tradimo.com.

Kromě online zdrojů si můžete přečíst i knížky o obchodování s forexem (např. A Beginner’s Guide to Short Term Trading) nebo přímo o binárním obchodování např. Binary Options: A Comprehensive Beginner Guide To Get Going. Bohužel většina knížek je jen v angličtině.

Můj názor na binární opce

Věřím, že binární opce jsou možnost, jak si přivydělat nějaké peníze. Vím ale, že jsou rizikové a nejsou vhodné pro každého.

Pokud bych vám měl říct, zda začít obchodovat, nebo ne, musel bych vás lépe znát. Když nic nezkusíte, nic netratíte, ale ani nic nezískáte.

Takže si musíte položit otázku ,,Stojí mi riziko ztráty cca 2 400 Kč (100 $) a xx hodin mého času testováním za pravidelný měsíční příjem?“.

Abych to nějak uzavřel, ohodnotím binární opce na stupnici od 1 do 10. Hodnotím je pouze ze svého pohledu. V úvahu beru míru rizika, časovou náročnost a potencionální dlouhodobé zisky. Dávám binárním opcím 8.5 bodu z 10.