Jak fungují obchodní roboti od IQ option?

trading-robots-iq-option

Nedávno IQ broker spustil novou službu – automatické obchodování pomocí obchodních robotů. V dnešním článku se na roboty podíváme.


Článek již není aktuální, roboti na IQ broker byly zrušeni.

Obchodní roboti fungují jako nástroj pro automatické obchodování. V katalogu již vytvořených robotů si můžete vybrat robota, podle různých kritérií jako je ziskovost, počet dní od vytvoření, použité podkladové aktivum, apod. Také si můžete vytvořit vlastního robota, podle vámi zadaných kritérií. V obou případech je možné úspěšnost robota otestovat na historických datech z trhu.

Výběr robota z katalogu

Hledejte robota, který má kladnou hodnotu „Net profit“. Vzhledem k tomu, že systém robotů neběží ani měsíc, jsou k dispozici strategie s krátkou obchodní historií. Mějte na paměti, že předchozí výsledky robota, negarantují stejné výsledky v budoucnu, je to dáno tím, že se trh neustále mění. Na druhou stranu dobré výsledky v minulosti mohou být určitým předpokladem pro dobré obchodní výsledky v budoucnu.

Na obrázku vidíte, jak vypadá katalog robotů.

Otevřít katalog robotů.

katalog

Programování vlastního robota

Pro naprogramování vlastního robota máte dvě možnosti a to použití služby „Wizzard“ nebo „Constructor“. Wizzrad je poměrně jednoduchá aplikace, na výběr máte z již hotových strategií nebo si můžete sami nějakou „naprogramovat“. Programování ve Wizardu je velice jednoduché, nečekejte tedy žádné pokročilé funkce.

Naopak programování se službou „Constructor“ je složitější, zde lze, již naprogramovat složitější obchodní systémy.

Závěr

Pokud testujete robota na delším časovém úseku zhruba 3 měsíce a více, tak testování trvá opravdu dlouho (přes půl hodiny). Prozatím mám spuštěné dva roboty, jednoho jsem si sám naprogramoval a druhého jsem si vybral z katalogu. Oba běží prozatím jen na demo účtu. O úspěšnosti vás budu průběžně informovat, mezitím si můžete sami roboty vyzkoušet, třeba jen na demo účtu bez vkladu.

Jak fungují obchodní roboti od IQ option?

Napsat komentář

Scroll to top