Home » Slavné osobnosti » Mark Zuckerberg – obyčejný kluk, který oslovil celý svět!

Mark Zuckerberg – obyčejný kluk, který oslovil celý svět!

Mark Zuckerberg je obyčejný mladík narozený v New Yorku, kterému se jednoho dne v hlavě zrodil dokonalý nápad umožnit lidem po celém světě navzájem sdílet své životy bez ohledu na vzdálenost, která je rozděluje.


Celým jménem Mark Elliot Zuckerberg si pozornost celého světa získal myšlenkou na sociální síť, která by jejím uživatelům umožnila spojit se s kýmkoli na světě. Tento nápad proměnil v činy ve svých 20 letech v pokoji Harvardské univerzity společně se čtyřmi dalšími spolužáky. Ačkoli byl virtuální svět původně určený jen pro studenty amerických škol, rozhodl se otevřít jej celému světu a v roce 2012 se proslulá známá síť těšila miliardě zaregistrovaných uživatelů – a tento počet každým dnem roste.

Popularita modrého světa známého jako Facebook přinesla Markovi nejen ohromnou popularitu, ale zároveň mu i slušně naplnila bankovní konto a Mark se již ve svých 23 letech zařadil mezi miliardáře, jehož jmění se pohybuje okolo 20 miliard dolarů. I přes veškerou pozornost však tento mladík zůstal pevně nohama na zemi a peníze jeho charakter rozhodně nezkazily – ačkoli by se to dalo čekat.

V roce 2012 Mark Zuckerberg vyslovil závazné ano své dlouholeté přítelkyni Priscille Chanové, se kterou se začal scházet již v roce 2003. Jejich láska dokázala umlčet všechny zlé jazyky, které tvrdily, že s ním absolventka medicíny se specializací na pediatrii zůstává jen kvůli slávě a penězům, které se k němu přikutálely doslova ze dne na den. Vztah dokázal ustát veškerou pozornost, které rozhodně nebylo málo, společně navštívili i Priscillinu rodnou zemi – Čínu – přičemž před touto návštěvou se Mark poctivě učil mandarínské čínštinu.

Zapřisáhlý vegetarián, který i přes všechno své bohatství stále nejraději chodí v pohodlné mikině a sandálech, se věnuje charitě – v roce 2012 daroval 18 milionů dolarů nadaci Slicon Valley Community Foundation, v roce 2010 věnoval 100 milionů dolarů na školy v Newarku – a modré sociální síti zasvětil celý svůj život. O jeho začátcích nelichotivě pojednává film z roku 2010 Sociální síť, jenž režíroval známý David Fincher.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně nebo úplně smazán.