Home » Kryptoměny

Jak funguje a jak si založit BitCoin paper wallet

bitcoin

BitCoin paper wallet se používá k uložení BitCoinů do nehacknutelné podoby (papír). Jednoduše si vygenerujete public a private key s QR kódy a vytisknete.

Co je to ICO?

kryptoměny ve vzduchu

ICO je zkratka z anglického spojení „initial coin offering“, můžeme přeložit jako „počáteční nabídka měny“. ICO je vytvoření a následný prodej digitálních tokenů.

Slovník kryptoměn: Top 23 výrazů, které musíte znát

bitcoin

Chcete se pohybovat ve světě kryptoměn? Pak musíte znát minimálně těchto 23 výrazů.

Apple zakazuje těžení kryptoměn na všech svých zařízeních

Nově aktualizované podmínky pro vývojáře na platformách Applu zakazují těžení kryptoměn. Změny se týkají jak mobilních telefonů, tabletů tak PC.

Konec binárních opcí v EU nás čeká 2. července

Po zhruba dvou měsíční odmlce vydala ESMA konečné prohlášení s datumem zákazu binárních opcí a omezení CFD.

Investice do kryptoměn: Do čeho a jak investovat? (jiné než BitCoin)

kryptoměny

Dám vám pár užitečných tipů na investice do kryptoměn a nebudete to BitCoin. Na trhu jsou lepší kryptoměny, které zatím nejsou dostatečně zhodnoceny.

Neskutečné daňové zatížení za obchodování kryptoměn v Polsku

Podle současné polské legislativy by měl každý obchodník z Polska zaplatit 1% z každé provedené transakce s kryptoměnou.

Jak fungují transakce BitCoinu?

Když budu chtít odeslat nějakou částku v Bitcoinech, musí proběhnout dvě fáze. V první řadě musí dojít k ověření, že mám dostatečnou částku k odeslání a v druhé fázi, že jsem aktuálním vlastníkem BitCoinů, které odesílám.

Indie zakazuje obchodování s kryptoměnami

Občané Indie nebudou moci nakupovat kryptoměny a ani vybírat peníze z kryptoměn na své bankovní účty, s okamžitou platností jim to zakazuje Reserve Bank of India.

Zdanění kryptoměn

I přesto, že zdanění kryptoměn zatím není specificky upraveno daňovými předpisy, je třeba se jim zabývat v rámci každoročního vyplňování daňového přiznání. V tomto článku se budu věnovat tématu zdanění kryptoměn v oblasti daně z příjmů fyzických osob.