Home » Neaktuální » Jak fungují obchodní roboti od IQ option?

Jak fungují obchodní roboti od IQ option?

trading-robots-iq-option

Nedávno IQ option spustil novou službu – automatické obchodování pomocí obchodních robotů. V dnešním článku se na roboty podíváme.


Článek již není aktuální, roboti na IQ option byly zrušeni.

Obchodní roboti fungují jako nástroj pro automatické obchodování. V katalogu již vytvořených robotů si můžete vybrat robota, podle různých kritérií jako je ziskovost, počet dní od vytvoření, použité podkladové aktivum, apod. Také si můžete vytvořit vlastního robota, podle vámi zadaných kritérií. V obou případech je možné úspěšnost robota otestovat na historických datech z trhu.

Výběr robota z katalogu

Hledejte robota, který má kladnou hodnotu „Net profit“. Vzhledem k tomu, že systém robotů neběží ani měsíc, jsou k dispozici strategie s krátkou obchodní historií. Mějte na paměti, že předchozí výsledky robota, negarantují stejné výsledky v budoucnu, je to dáno tím, že se trh neustále mění. Na druhou stranu dobré výsledky v minulosti mohou být určitým předpokladem pro dobré obchodní výsledky v budoucnu.

Na obrázku vidíte, jak vypadá katalog robotů.

Otevřít katalog robotů.

katalog

Programování vlastního robota

Pro naprogramování vlastního robota máte dvě možnosti a to použití služby „Wizzard“ nebo „Constructor“. Wizzrad je poměrně jednoduchá aplikace, na výběr máte z již hotových strategií nebo si můžete sami nějakou „naprogramovat“. Programování ve Wizardu je velice jednoduché, nečekejte tedy žádné pokročilé funkce.

Naopak programování se službou „Constructor“ je složitější, zde lze, již naprogramovat složitější obchodní systémy.

Závěr

Pokud testujete robota na delším časovém úseku zhruba 3 měsíce a více, tak testování trvá opravdu dlouho (přes půl hodiny). Prozatím mám spuštěné dva roboty, jednoho jsem si sám naprogramoval a druhého jsem si vybral z katalogu. Oba běží prozatím jen na demo účtu. O úspěšnosti vás budu průběžně informovat, mezitím si můžete sami roboty vyzkoušet, třeba jen na demo účtu bez vkladu.

Srovnání brokerů

jsme objektivní, recenze jsou založeny na:

  • konkrétních faktech
  • zkušenostech obchodníků ze zahraničních diskuzí
  • našich nezávislých testech
Zobrazit srovnání brokerů
TIP: Než začnete někde obchodovat, ověřte si férovost zvoleného brokera.

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.