Home » Ekonomický magazín » Binární opce » Binární opce – zkušenosti s binárním obchodováním

Binární opce – zkušenosti s binárním obchodováním

binární opce zlaté

Podělím se s vámi o mé osobní zkušenosti s binárními opcemi.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Na začátku jsem vůbec neznal pojem binární opce a moje zkušenosti s jakýmkoliv typem obchodování byly nulové. Ale hledal jsem způsob, jak vydělat peníze.

Někdy v roce 2007 jsem začínal hrát poker, ne jako gambler, co chce protočit peníze, ale s úmyslem slušně si vydělat. Do roku 2010 jsem hodně trénoval a učil se různé strategie, odehrál bezpočet turnajů, jak online, tak i živých. Od roku 2010 do roku 2012 jsem měl již z pokeru slušný příjem. Za rok 2011 jsem vydělal 400 000 Kč na online SnG, a to jsem chodil ještě do školy.

K 1.1.2012 vešel v ČR v platnost zákon o zákazu hraní pokeru u zahraničních heren a tím to pro mě vše skončilo.

Hledal jsem tedy alternativu vydělávání peněz a našel jsem forex a binární opce. Vybral jsem si binární opce pro svoji jednoduchost a začal si číst různé články, sledovat videa a nakonec i obchodovat za reálné peníze. V současné době mi binární opce vydělávají zhruba jako  poker, 400 000 Kč  ročně, za 4h práce denně, 5 dní v týdnu (vzdělávání + čas na obchodování).

Co má společného poker a binární opce?

  • trpělivost
  • vzdělání
  • sebekontrolu
  • vytyčení cílů
  • v případě úspěchu vysoký zisk

Jak jsem získal zkušenosti s obchodováním binárních opcí?

V době, kdy jsem začínal s binárními opcemi, nebylo v češtině moc kvalitních informací k nalezení. Proto jsem pročítal různé stránky a diskuzní fóra v angličtině. Nejvíce mě zajímali zkušenosti reálných obchodníků s binárními opcemi. Chtěl jsem vědět, jak obchodují reální lidé a jestli má vůbec cenu se binárním obchodování začínat.

Co mě zarazilo?

Zkušenosti obchodníků, byly naprosto odlišné. Jedna část říkala, jak je obchodování binárních opcí ziskové, popisovali jak úspěšně obchodují a druzí vše hanili a říkali, jak prodělali, že je to podvod apod.

Co jsem si uvědomil?

Na chvíli mě to zarazilo, ale pak jsem si uvědomil, že je to jako se vším. Můžete věci dělat pořádně a nebo plakat nad ztrátou a říkat, že je to podvod a že to nejde. Ale to mě naštěstí nezastavilo. Je to podobné jako poker nebo jako celý život, musíte si umět uvědomit, co děláte dobře a co špatně. Omezit špatné obchody a vypilovat strategii obchodování.

Získal jsem tedy informace,  jak se obchoduje a chtěl jsem si vše vyzkoušet, nejlépe zadarmo na demo účtu pro binární opce.

Kde jsem udělal chybu?

Jak už v současnosti vím, vše není jen o vašich schopnostech, ale i o neschopnostech těch druhých. A já dostal tvrdou ránu, obchodoval jsem u jednoho již neexistujícího brokera a po dvou měsících, jsem chtěl vybrat peníze, které jsem vydělal. Ale broker přestal komunikovat a požadavek na výběr ignoroval. Stálo mě to sice nějaké peníze, ale byla to užitečná zkušenost do života. Dnes již důvěřuji, jen ověřeným brokerům.

Jak vybrat brokera?

Je nezbytné, aby broker podléhal regulacím EU, v lepším případě, aby měl i licenci od ČNB. Já v současnosti obchoduji u TopOption. TopOption je spolehlivý broker s nejvyššími výnosy z opcí na trhu, je regulován ČNB, má plnohodnotnou podporu češtiny, ochotnou zákaznickou podporu a platby chodí včas. Více informací o TopOption najdete v článku recenze TopOption.

Kde nabrat zkušenosti s binárním obchodováním?

Využijte online průvodce binárními opcemi, v něm se dozvíte vše potřebné do začátku, po té si vytvoříte demo účet u nějakého brokera, já osobně doporučuji brokera TopOption, má licenci ČNB a je v češtině.

Další tipy a rady získáte z akademie TopOption nebo tady na webu. V současné době neustále rozšiřujeme obsah a přibydou video návody na software Metatrader 4 a obchodní strategie pro binární opce.

 

Autor článku: Pavel Kotěra

Korekce: Josef Kuchař

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.