Home » Ekonomický magazín » Jak dobře investovat i menší úspory?

Jak dobře investovat i menší úspory?

peníze

Mnoho lidí má dnes nějakou svou finanční rezervu. Přece jenom ta se vždycky hodí – když se vám něco pokazí nebo přijdou jiné nečekané výdaje, nemusíte díky finanční rezervě sahat do peněženky.


Mnohdy se díky finanční rezervě nedostanete do žádné peněžní tísně. Jenže pokud ji aktuálně nepotřebujete, tyto naspořené peníze nějak investuje, i když se jedná jen o pár tisíc korun. Zvýhodnit se dá i naprosté minimum.

Svět investicí je dnes naprosto otevřený doslova všem, kteří nějak touží zvýhodnit své úspory. Samozřejmě je nutné poznamenat, že jestli toužíte po bezrizikovém investování, pak bohužel nepochodíte. Žádné investování není bez rizika. Obecně platí pravidlo, že čím větší riziko, tím větší zvýhodnění.

Jaká je nejčastější chyba?

Většina z nás dělá tu stejnou chybu – sice neinvestuje v pravém slova smyslu, ale ukládá si své úspory na spořicí účet. Podle finančních poradců vám právě na spořicím účtu budou naskakovat nejrůznější prémie a částka se vám bude postupně navyšovat, ale ono to tak není. Už dost lidí se spálilo. Při kontrole svého spořicího účtu zjistili, že tam mají dokonce méně peněz, než kolik si tam původně uložili. Může za to bohužel inflace, která jim tyto jejich úspory doslova „sežrala“.

Do čeho tedy investovat?

Pakliže byste zatoužili po výhodném investování, doporučujeme investovat například do podílových fondů. K tomu je však zapotřebí trochu větší investice než pár tisíc korun. Co se však týče výhodného investování hlavně do budoucna, do něhož lze přispívat i menším množství peněz, pak je na tom nejlépe stavební spoření. Nabízí se tu poměrně dobré zhodnocení.

Jestliže vám však stavební spoření zrovna nevoní, existuje ještě jedna velmi výhodná varianta – penzijní fond. Mnoho bank nabízí tak skvělé zvýhodnění, že například za šest let si můžete přijít na skoro dvacet tisíc korun, a to rozhodně stojí za zkoušku.

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.