Home » Ekonomický magazín » Binární opce » Jsou binární opce hazard nebo finanční instrument?

Jsou binární opce hazard nebo finanční instrument?

binární opce zlaté

Obchodování s binárními opcemi se stává poslední dobou čím dál tím více oblíbené. Někdo binární opce vnímá jako hazard a jiní jako regulérní finanční nástroj, kde je tedy pravda?


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Nebudeme zde zdlouhavě filozofovat, ale přejdeme rovnou k faktům.

Od 3.května 2012 jsou binární opce považovány Kyperskou komisí pro cenné papíry za nástroj finančního trhu.  CySec klasifikace binárních opcí jako finančního nástroje  platí pro celou EU.

14.10.2015 vydala i ČNB prohlášení, že binární opce jsou investičním nástrojem ve smyslu § 3 odst. 1 ZPKT.

Co to pro nás znamená?

Znamená to, že můžeme legálně obchodovat binární opce u zahraničních brokerů, kteří mají regulace od EU (CySec)  nebo od ČNB.

Kde je nelegální binární opce obchodovat?

Neobchodujte binární opce u zahraničních sázkových kanceláří  např.: Bet365. Sázet u zahraničních sázkových kancelaří, které nemají sídlo a pobočku v ČR je zakázáno podle novely loterijního zákona z roku 2012.

Kde tedy obchodovat s binárními opcemi?

Obchodujte binární opce jen u ověřených brokerů s potřebnými licencemi. Na našem webu naleznete jen ověřené a námi otestované brokery, pokud vybíráte brokera pro binární obchodování, doporučuji vám, si přečíst srovnání brokerů.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.