Home » Kryptoměny » Kurz BitCoin Cash v online grafu – BCC/USD/CZK/EUR/BTC

Kurz BitCoin Cash v online grafu – BCC/USD/CZK/EUR/BTC

bitcoin-cash

Podívejte se na aktuální i historické kurzy BitCoin Cash (BCC/USD/EUR/BTC/ETH) v přehledných grafech.


Někdo používá BCC jako symbol pro BitCoin Cash, někdo jiný BCH, problém je v tom, že symbol BCC je již přiřazen kryptoměně BitConnect. I v našich grafech si můžete všimnout, že u některých je nastaven kurz s BCC a jinde BCH, jak vidíte tak ani služba zprostředkovávající grafy to nemá jednotné.

Graf kurzu BCC/USD

Aktuální kurz a tržní hodnota měny Bitcoin Cash(BCH) v USD a CZK

Aktuální cena v USD 1 039,51000
Aktuální cena v CZK 21 564,48
Celková tržní hodnota v USD 17 701 205 078
Celková tržní hodnota v CZK 367 208 808 757
Změna ceny za posledních 24h 7.6%
Změna kurzu za posledních 7 dní -2.16%
Aktualizováno 20.03.2018 18:59

Za posledních 24h se cena kryptoměny Bitcoin Cash zvýšila o 7.6%. Přestože cena měny během posledních 24h rostla, za předchozích 7 dní, se hodnota BCH snížila o 2.16%, nemůžeme tedy hovořit o dlouhodobějším rostoucím trendu. Celková tržní hodnota kryptoměny Bitcoin Cash k 20.03.2018 18:59 je 17 701 205 078 USD (zhruba 367 208 808 757 Kč), což z ní dělá 4. nejcennější kryptoměnu světa.

Bitcoin Cash kalkulačka

Vložte částku k převodu:
Vložte částku k převodu: BCH

Pomocí této kalkulačky můžete přepočítat hodnotu kryptoměny Bitcoin Cash na české koruny a naopak cenu CZK na BCH. Peníze jsou převedeny podle kurzu aktuálnímu k 20.03.2018 18:59

Graf kurzu BCC/CZK

Graf s kurzem BCC/CZK bohužel není k dispozici, protože se takový pár neobchoduje přímo, je nutné vždy směnit české koruny za měnové páry obchodované s BitCoin Cash (USD/EUR/BTC/ETH). Pro převod českých korun na ostatní měny můžete použít kurzy české národní banky pro dnešní den.

Graf kurzu BCH/EUR

Graf BCH/BTC

Graf BCC/ETH

Co je to BitCoin Cash?

BitCoin Cash (BCC) je nová kryptoměna, která je odvozena od BitCoinu a využívá stejnou historii. To znamená, že uživatelé, kteří vlastnili BitCoin před jejím zavedením, nyní vlastní ekvivalentní množství BitCoin Cash.

Proč byl BCC zaveden?

BitCoin Cash jako alternativa BitCoinu vznikl, aby nahradil některé jeho nedostatky. Hlavní problém spočíval v nedostatečném počtu transakcí v bloku. Kapacita je omezená (1 MB – přibližně 250 000 transakcí za den), ale počet transakcí stoupá s popularitou měny. BitCoin Cash je nastaven na 8 MB, což umožní až 2 miliony transakcí za den. Nízký počet transakcí s sebou nesl vysoké poplatky za zprostředkování a delší čas vyřízení transakce, s nástupem BitCoin Cash bude možné transakce uskutečnit rychleji a levněji.

BCASH

Na internetových stránkách je k nalezení pojem „Bcash“. Tento název vznikl pravděpodobně pro zmatení zákazníka kvůli podobnosti s originálním názvem BitCoin Cash. Není to správně označení a ani se běžně neužívá. Při obchodování s někým, kdo používá tento termín, je dobré být obezřetný.

Kde obchodovat/koupit Bitcoin Cash?

V zásadě máte dvě možnosti. Buď můžete měnu přímo vlastnit a nakoupíte ji na nějaké online burze  nebo ji můžete obchodovat jako CFD (kontrakt o vyrovnání rozdílu) třeba u Plus500  (doporučuji – proč? čtěte dále).

Díky CFD totiž můžete vydělávat/prodělávat při růstu, ale i poklesu kurzu. Také můžete využít finanční páku, což vám umožní až zpětinásobit vaše zisky/ztráty. Vysvětlím vám to na ukázkovém příkladu:

Ukázkový příklad – CFD nákup BCH

Řekněme, že nakoupíte 2 BCH s pákou 1:5, při kurzu 1 040 $ za 1 jednotku. Po týdnu měnu prodáte s kurzem 1 123 $, kolik vyděláte?

V první řadě si musíte spočítat, kolik budete muset do obchodu vložit.

Je to jednoduché -> (počet jednotek * kurz) / páka -> (2 * 1 040 $) / 5 = 416 $.  Do obchodu tedy vložíte 416 $, ale zisky  nebo případně ztráty dostanete jakoby jste obchodovali s 2 080 $ (2 * 1 040 $) a to díky pákovému efektu.

Páka 1:5 znamená, že vám broker zapůjčí 5ti násobek vašeho vkladu do obchodu, abyste mohli obchodovat větší objemy měn, tím se zvýší vaše potencionální zisky, ale také případné ztráty.

Zisk spočítáme takto -> (počet jednotek * kurz po týdnu) – (počet jednotek * kurz na začátku) = (2 * 1 123) – (2 * 1 040) = 2 246 – 2 080 = 166 $.

Výpočet ztráty funguje úplně stejně, jen vám vyjde záporné číslo. Pro obchodování kryptoměny Bitcoin Cash doporučujeme CFD brokera Plus500. Mají jednoduchou a uživatelsky přívětivou obchodní platformu, nizké spready a zákaznickou podporu dostupnou 24h denně 5 dní v týdnu.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost  nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.