Home » Kryptoměny » Novinky » Lite.IM

Posílejte kryptoměny přes Messenger a Telegram pomocí Lite.IM

lite im logo

Všude možně na vás vyskakují upozornění, ať kryptoměny používáte pouze v bezpečných peněženkách. Pouze tam jsou ve stoprocentním bezpečí, jen tak dokážete ochránit své investice.


Nyní ale máte možnost, platit kryptoměnou také v oblíbeném kecálkovi Messengeru a dokonce i pomocí Telegramu! Stačí k tomu jen využít bot lite.IM, který toto umožní. Navíc zcela bezpečně.

Kdo za lite.IM stojí?

Než se pustíme do většího popisu toho, jak toto celé funguje a jaké kryptoměny můžete používat, podíváme se na to, kdo za tímto projektem stojí. Na starosti si jej vzal tým Zulu Republic. Ten se snaží o integrování peněženek právě do nejrůznějších kecálků, které lidé využívají každý den. Podle jejich prohlášení se snaží o to, aby došlo „k masové adopci kryptoměn“.

Projekt lite.IM je skutečně plnohodnotnou peněženkou, kterou můžete používat právě pro nejrůznější kryptoměny. Výhodou lite.IM je, že jej můžete využívat právě v nejrůznějších komunikačních aplikacích, jako třeba zmíněný Messenger nebo Telegram.

Vedle vytváření peněženek tak můžete kryptoměny nejen přijímat, ale také posílat. Stejně tak si můžete udělat obrázek o tom, jaký je stav vašeho účtu, případně se můžete podívat, z jaké peněženky které kryptoměny přišly, případně kam jste je vy sami poslaly. Díky faktu, že se lite.IM používá v těchto komunikátorech, ovládáte jej pomocí jednoduchých příkazů.

Proč zrovna bot

Hráči online her mají bota většinou spojeného v negativním slova smyslu, rozhodně tak ale nemůžeme brát všechny vytvořené boty. Na začátku všeho byly převážně konverzační boti. S těmi jste si pokecali, aniž by na druhé straně musel sedět jiný člověk. Pravda, jejich odpovědi se po čase třeba opakovaly, sem tam takový bot odpověděl dosti tupě nebo mimo téma. Dnes už se ale boti posunuly na úplně jiný level. Využívají se pro nejrůznější technické podpory, kdy na jednoduché otázky zvládne odpovídat počítač, a nikdo z IT podpory tak nemusí do zblbnutí psát: „zkuste to vypnout a zapnout“.

Na podobném principu funguje také bot lite.IM. Jednoduše napíšete příkaz, bot jej zpracuje a udělá přesně to, co jste po něm chtěli – založí peněženku, odešle platbu nebo zobrazí zůstatek v peněžence.

Boti tak pronikli i do světa kryptoměn.

lite im

Díky tomu, že tento bot získal velmi rychle velké množství uživatelů, tým Zulu Republic jej neustále vyvíjí. Přidávají nové funkce i příkazy tak, abyste mohli své portfolio bitcoinu, litecoinu a ethera snadno spravovat přes tyto kecálky. Lidé v USA či Kanadě mohou tyto kryptoměny spravovat dokonce skrze SMS, u nás tato možnost bohužel není. Jedním z vysvětlení je, že Česká republika není tak velký trh a hlavně u nás nejsou kryptoměny rozšířené v takovém měřítku, jako například ve Spojených státech.

Lite.IM nabídne i maximální bezpečnost

Je jasné, že v kryptoměnách se točí opravdu velké množství peněz, a ti, co do nich investují, nechtějí, aby se jejich investice zcela znehodnotily, případně aby jim byla kryptoměna ukradena. Proto by mohly být na místě obavy z toho, aby nedošlo k úniku dat. Tomu se samozřejmě snaží bot všemožně předejít, proto se žádná data z chatu neuchovávají. Díky tomu neexistuje žádná databáze toho, kdo co provedl a tak dál. Stejně tak k datům nemají přístup ani třetí strany, což se považuje za samozřejmost.

Pokročilé šifrování zajistí, že se k datům nikdo nepovolaný nedostane. Veškeré privátní klíče jsou totiž šifrovány algoritmy RSA a vše si chráníte vlastním zvoleným heslem. Data se tak jednoduše zašifrují a pouze pomocí vašeho unikátního hesla se zase mohou dešifrovat. Odhalení šifry je prakticky nemožné, můžete se tak spolehnout na 100% bezpečnost.

Konkurence pro sociální sítě

Právě bot lite.IM by mohl tak trošku udělat čáru přes rozpočet nejrůznějším sociálním sítím. Ty se totiž v kryptoměnách a blockchainu shlédly a začaly vytvářet vlastní kryptoměny, které by se využívaly pouze na jejich platformách. Díky vývojářům Zulu Republic to tak být nemusí!

Gigant Facebook například plánuje vytvoření vlastní kryptoměny, pomocí které by uživatelé platili na tržišti Marketplace. Je jasné, že díky tomu, že nedojde k úplně implementaci lite.IM do platformy Facebooku, kryptoměna není ohrožená v právem slova smyslu. Na druhou stranu se mohu uživatelé Marketplace domluvit mezi sebou a jednoduše pomocí tohoto bota za zboží zaplatit třeba bitcoinem.

Stejně je na tom Telegram. Ten se v kruzích kryptoměn využívá velmi hojně. Mnoho lidí právě přes Telegram komunikuje, ten navíc chystá také svoji vlastní kryptoměnu. Ta již existuje v podobě ICO, kde se vybraly poměrně slušné peníze a vývoj tak může mílovými kroky pokračovat.

Zajímavé řešení

Je jasné, že lite.IM je zajímavé řešení pro všechny tyto kecálky. Mnoho uživatelů si používání tohoto bota pochvaluje. Díky častému vylepšení od tvůrců z týmu Zulu Republic se tento bot neustále zdokonaluje. Nejen po stránce technické, ale také po stránce bezpečnostní. Jak jste na tom vy? Používáte lite.IM?

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.