Home » Kryptoměny » Novinky » Neskutečné daňové zatížení za obchodování kryptoměn v Polsku

Neskutečné daňové zatížení za obchodování kryptoměn v Polsku

PIT - tax

Podle současné polské legislativy by měl každý obchodník z Polska zaplatit 1% z každé provedené transakce s kryptoměnou.


Minulý týden ministerstvo financí Polska zveřejnilo dokument Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC, který říká, jak se má danit obchodování s kryptoměnami. V tomto dokumentu se dozvíte, že obchodování kryptoměn je považováno za převod vlastnických práv, a proto je nutné z každé provedené transakce zaplatit 1% daň.

Vzhledem k tomu, že obchodníci provedou nespočet obchodů a návratnost investice může být jen pár procent, může to znamenat, že na daňích by pravděpodobně většina měla odvést více než sami vydělali. Dokonce by měli platit tuto daň i ti co o peníze přišli. Obchodníkům se to samozřejmě nelíbí a již zorganizovali petici, podepsat ji můžete na https://www.change.org/p/polish-goverment-stop-regulacjom-rynku-kryptowalut-stop-for-cryptocurrencies-market-regulations.

K dnešnímu dni petici podepsalo přes 3 000 lidí a noví stále přibývají. Sdílejte prosím tento článek, pomozte šířit informovanost a petici.

Koho se nařízení nedotkne?

Pokud jste obchodovali kryptoměny pomocí CFD brokerů (Plus500 – recenze, IQ broker – recenze a další) nejedná se o přímý nákup a prodej kryptoměny, ale pouze o spekulaci na rozdílu ceny (nemusíte z toho odvádět daň 1% z každé transakce).

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.