TIP: Jak nejvýhodněji směnit peníze.

opteck-platforma

Poradíme vám, jak a kde nejvýhodněji směnit peníze.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Pokud obchodujete binární opce nebo forex a jste ziskový, nejspíše chcete ze svého účtu vybrat peníze. Jenže pokud převedete USD do banky na účet vedený v CZK, připravíte se úplně zbytečně o znatelnou část příjmu, protože banky nenabízejí tak výhodný kurz pro směnu jako směnárny.

Když jsem na začátku řešil, k jaké bance si budu posílat peníze v USD, tak abych zaplatil co nejméně na poplatcích za příjem a převod peněz (srovnával jsem kurz + jednorázové poplatky za převod), vyhodnotil jsem jako nejvýhodnější FIO banku. Za příjem peněz v zahraniční měně zaplatíte u FIO 200 CZK (jinde to bylo cca o 100 CZK více + se platil i poplatek z objemu peněz).

Pokud vybíráte jen malé částky v přepočtu cca do 25 000 CZK nechte si peníze poslat přímo na účet v bance, pokud vybíráte částky  nad 25 000 CZK, čtěte dál.

Při převodu peněz ve směnárně ušetříte cca 0,4 CZK na 1 USD

Na 5 000 USD tedy ušetříte 2 000 CZK, atd.

Pro převod peněz do směnárny potřebujete mít účet v bance vedený v měně v jaké si necháváte posílat peníze od brokera, já si je nechávám posílat v USD, dále tedy budu psát jen „USD“. Takže si založíte např. u FIO banky účet vedený v USD, lze to i přímo v internet bankingu, takže nemusíte nikam chodit. Necháte si na účet vedený v USD poslat peníze od brokera  a následně je přepošlete do směnárny a ta vám smění za CZK  a pošle zpátky na váš CZK účet.

Jak požádat směnárnu o směnu peněz?

Nejvýhodnější kurzy pro směnu deviz nabízí ExChange.cz, je však nutné s nimi podepsat rámcovou smlouvu o poskytování platebních služeb na jejich pobočce na Praze 1. Není to nic složitého, přijdete na pobočku, řeknete „Dobrý den, chtěl bych podepsat rámcovou smlouvu o poskytování platebních služeb.“ a oni si vás odvedou do horního patra směnárny, kde smlouvu podepíšete, celý tento proces trvá maximálně 15 minut.

Po podepsání rámcové smlouvy dostanete telefonní číslo, na které budete volat s žádostí o směnu peněz. Pokud na to číslo zavoláte, řeknete jim jakou částku chcete převést, ihned vám řeknou za jaký kurz, následně transakci potvrdíte a zašlete peníze na jejich účet. Detaily platby včetně čísla účtu a variabilního symbolu vám pošlou na e-mail. Po přijetí peněz na jejich účet, vám obratem pošlou převedené peníze na váš účet vedený v CZK.

Poplatky – 200 CZK za převod z FIO banky z USD účtu, 200 CZK při platbách v hodnotě do 100 000 CZK – poplatek směnárně

Kdy se vyplatí převádět peníze přes směnárnu?

Jak jste si všimli, tak za odchozí platbu zaplatíte 200 CZK a dalších 200 CZK poplatek ve směnárně u plateb do 100 000 CZK. To je tedy 400 CZK. Cca 400 CZK ušetříte na převodu 1 000 USD, takže platby nad 1 000 USD se vám již vyplatí. Osobně doporučuji vyměňovat peníze, když jejich hodnota přesáhne 100 000 CZK, tedy cca 4090 USD, ušetříte tím poplatek 200 CZK na poplatku za přijetí peněz směnárnou.

Věřím, že vám článek pomohl a pokud máte jakýkoliv dotaz, klidně se ptejte ;).

TIP: Jak nejvýhodněji směnit peníze.

Diskuze, názory a uživatelské recenze

 1. Petr napsal:

  Pecka ! Výborný web, děkuji autorovi…. Přesně to co jsem hledal a ještě v českém jazyce, na vaší stránku se teď zaměřím a budu lušťit, učit se, atd…. 🙂 Jen mi chybí to štěstíčko aby se moje situace změnila a sám začal uvažovat správným směrem ! Ještě jednou děkuji i za ostatní kteří si neuvědomují jak zásadní informace a nástroje má vůbec tento web 🙂

  1. admin napsal:

   Jsem rád, že vám web pomáhá Petře 🙂

 2. Michal napsal:

  Na převod takových peněz mám asi ještě dost času, ale věřím, že se ten návod bude jednou hodit 😀 Jinak tohle je super stránka a čekám na nový články. S pozdravem Zieg…

  1. admin napsal:

   Díky za podporu Michale, jsme rádi, že se vám web líbí 🙂 .

Napsat komentář

Scroll to top