3. TimeFrame a správná volba expirace binárních opcí

Despair of homeless tramp.

Správná volba expirace je jedním z klíčů úspěšného obchodování. Dnes si řekneme, jak ji správně nastavit.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Článek vychází z mých zkušeností, je možné, že se jinde setkáte s odlišným názorem. Osobně volím dobu expirace 4x větší než mám nastavený timeframe grafu, nikdy ne méně. Obchoduji hodinové opce a sleduji 15minutové svíčky.

Co je to timeframe a kde ho nastavíte?

Timeframe je časový úsek ze kterého se počítá jedna svíčka ve svíčkovém grafu. Pokud používáte MetaTrader 4 jako já, tak timeframe nastavíte v horní liště, viz obrázek níže.

timeframe

Příklady z praxe

Pokud obchodujete u TopOption jako většina obchodníků, tak si nemůžete nastavit expiraci opce přesně  např. za hodinu, ale vždy jen v daných časových intervalech. V takovém případě vybírám dobu expirace o něco větší, ale co nejblíže 1 hodině.

nastavení-expirace-binarni-opce

Jak vidíte na tomto obrázku, aktuální čas je 10:10:33, když k času přičtu hodinu vyjde mi čas expirace, 11:10:30 (11h, 10min a 33s). Tento čas si však vybrat nemohu a tak zvolím dobu expirace větší než 1h, vyberu 11:30.

Závěr

Pokud obchodujete hodinové binární opce, doporučuji vám nastavit timeframe na 15 minut, u 15minutových opcí doporučuji mít nastavený timeframe na 5 minut, atd. dle příkladu.
Napsal: Josef Kuchař, majitel webu forbino.com/kurzy, naposledy aktualizováno 29.1. 2018. Veškeré uvedené informace vyházejí z mých vlastních zkušeností a znalostí.

3. TimeFrame a správná volba expirace binárních opcí

Diskuze, názory a uživatelské recenze

  1. lucia broz napsal:

    dobry den

    muzete napsat neco k expiraci opci na vice hodin? co timeframe na 2,4, 6 a 8 hodin?

    moc diky

Napsat komentář

Scroll to top