5. Technická a fundamentální analýza

graf

Co je potřebné si uvědomit při vytváření vlastní opční strategie? K čemu slouží technická a fundamentální analýza opcí?


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Fundamentální analýza

Fundamentální analýza je analýza současné situace na trhu dle aktuálních ekonomických zpráv, který trh ovlivňují. Informací může být zpráva o změně nezaměstnanosti, investičních plánech investorů v zemi, růst/pokles inflace, růst/pokles HDP. Aktuální ekonomické zprávy můžete dohledat např. na http://www.forexfactory.com/

Technická analýza

Při použití technické analýzy sledujete předchozí vývoj cen na grafech. Řídíte se historickým poklesem a růstem cen aktiv (měny, akcie, komodity) v určitém časovém intervalu. Velice oblíbenou formou grafu jsou svíčkové grafy. Zobrazují vám otvírací cenu, uzavírací cenu a rozpětí ceny za určitý časový interval (minuta, 5 minut, hodina apod.).

Ve svíčkových grafech můžeme nalézt různé obrazce, podle kterých můžeme vytvářet strategie pro binární opce.

Konkrétními strategiemi se budeme zabývat v dalším článku, dnes vám chci jen nastínit, jak vypadá technická a fundamentální analýza, abyste se měli od čeho odrazit.

5. Technická a fundamentální analýza

Napsat komentář

Scroll to top