7. Svíčkové grafy

MetaTrader 4

V názorné ukázce si vysvětlíme, jak pracovat se svíčkovými grafy.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Svíčkové grafy se skládají z jednotlivých svíček. Nyní si ukážeme, co všechno se dá z jednotlivé svíčky vyčíst.

Jednotlivá svíčka představuje vývoj ceny za časový úsek. Časový úsek si můžeme nastavit v MetaTraderu v horní liště. Může to být minuta, 5 minut, 15 minut, hodina atd.

mt4


svickove-patterny

Na vrcholku a na spodu svíčky vidíme knoty. Knot High ukazuje maximální dosaženou cenu za časové období a knot Low minimální dosaženou cenu.

Hodnota Open ukazuje počáteční cenu při vytvoření svíčky, Close ukazuje cenu na  konci časového úseku, při uzavření svíčky.

Barva svíčky ukazuje, jestli hodnota svíčky klesá nebo roste. Na našem obrázku na bílé svíčce hodnota svíčky roste a na černé svíčce hodnota klesá. Barvy si můžete nastavit v MetaTraderu, podle vlastního uvážení.

Na svíčkových grafech můžeme vidět různé vzory (patterny). Podle toho jestli hodnota svíčky roste nebo klesá, jaký má průběh a jaké předcházeli svíčky před naší vybranou svíčkou.

Konkrétní příklady najdete na stránce – svíčkové grafy v praxi.

7. Svíčkové grafy

Napsat komentář

Scroll to top