8. Svíčkové grafy v praxi – vzory (patterny)

svickovy-graf-hammer

Na základě vzorů se dají sestavit různé strategie pro binární opce. Ty nejpoužívanější si ukážeme i na MetaTraderu 4.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Vzory neboli patterny jsou seskupení svíček, tvořící formaci na grafu. Každý vzor nám říká, jak by se měl trh vyvíjet v budoucnu. Patterny se používají k různým strategiím pro binární opce.

 hammer3

Kladivo (Hammer)

Je formace, která se vytváří na konci poklesu, dlouhý knot ukazuje, že prodávající stlačili cenu dolů, ale prodávající vytlačili cenu zpět nahoru. Pokud uvidíte formaci Hammer měl by následovat růst ceny.

oběšenec

Oběšenec (Hanging Man)

Je reverzní vzor k patternu Kladivo, cena se odráží po nárůstu. Je dobré vyčkat na další svíčku, která by měla potvrdit pokles ceny.

inverted_hammer_2

Padající hvězda (Shooting Star) – černá

Vzniká po nárůstu, očekává se snížený ceny.

Obrácené kladivo (Inverted Hammer) – bílá

Vzniká při poklesu, očekává se růst ceny.


Praktická ukázka z MetaTraderu 4

MetaTrader jsem ponechal v základním nastavení, pokud si otevřete váš MT4, pak budou barvy odpovídat.

Bílá barva ukazuje, že hodnota svíčka klesá, černá barva pak symbolizuje růst hodnoty svíčky. Je to tedy přesně opačně než na obrázcích výše.

Oběšenec(Hanging Man) na MT4

Na tomto obrázku vidíme vzor Oběšenec. Nejprve cena roste a pak se odráží směrem dolů a klesá.

8. Svíčkové grafy v praxi – vzory (patterny)

Diskuze, názory a uživatelské recenze

 1. mladenka napsal:

  Dobrý den, obchoduji přes australskou firmu HighLow…spokojenost….víc jako povolení ČNB mě zajímá stav právního státu, jestli mi rozumíte….a ten je dle mně větší v Australii jako v ČR, nebo na Kypru, nedej Bůh v Řecku :-)))) nic, jen můj osobní názor :-))) a právě proto že je teď na Kypru téměř každý brooker, tak raději tomu něveřím….to samé i Řecko :-)…(hned se sám sebe ptám -je to jenom kvůli daním a jednoduchosti zřízení firmy??? :-))) )
  Spíš mi šlo o pochopení a vysvětlení MT4, v tomhle jsem „zajíc“, a případně dalších pomocných programů….práce z různymi programy není „můj šálek kávy“ :-))))….pamatuji na VŠ děrný štítky, vývoj. diagramy a Fortram – a to je „pravěk“ počítačů :-)))), který mi to dokonale znechutil :-))))

 2. mladenka napsal:

  Dobrý večer, od ůnora letošního roku se snažím dostat do tajů bin. opcií….děkuji za Vaše stránky, zatím mi dali nejvíc…..obchoduji na demo, ale žel u jiného než Vámi uvedeného brookra….ke všem tady zmíněným mám výhrady :-)))), nebo jednoduše řečeno – kdo je „schovaný“ na Maltě, Kypru nebo Gibraltáru, není pro mě důvěryhodný partner :-))), ať má licenci i od Pána Boha :-))))…ale je fér, že přiznáte podporu Vámi výše zmiňovaných brookrů, za to ode mně klobouk dolů….jinak ještě jednou díky za stránky…..p.s.je možné s Vámi nějak komunikovat ohledně bin.opcií ?
  Děkuji

  1. admin napsal:

   Dobrý den,
   jsme rádi, že se vám web líbí a že vám pomáhá. K brokerům: vybíráme brokery s regulacemi v EU, většina z nich má i notifikaci od ČNB, nikdy s nimi nebyl problém s vyplacením peněz a nemanipulují s obchodní plaformou. Ono v dnešní době je na Kypru téměř každý broker, jsou tam kvůli daním. Ale například TopOption je v Řecku, ale osobně v tom nevidím rozdíl. U jakého brokera obchodujete?

   Komunikovat můžete pomocí diskuze na webu, případně pokud máte návrh na nějaký článek nebo byste chtěla sama nějaký napsat, můžete mě kontaktovat na e-mail. Ale žádné konzultace k obchodování neposkytujeme.

Napsat komentář

Scroll to top