7. Svíčkové grafy

MetaTrader 4

V názorné ukázce si vysvětlíme, jak pracovat se svíčkovými grafy.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Svíčkové grafy se skládají z jednotlivých svíček. Nyní si ukážeme, co všechno se dá z jednotlivé svíčky vyčíst.

Jednotlivá svíčka představuje vývoj ceny za časový úsek. Časový úsek si můžeme nastavit v MetaTraderu v horní liště. Může to být minuta, 5 minut, 15 minut, hodina atd.

mt4

svickove-patterny

Na vrcholku a na spodu svíčky vidíme knoty. Knot High ukazuje maximální dosaženou cenu za časové období a knot Low minimální dosaženou cenu.

Hodnota Open ukazuje počáteční cenu při vytvoření svíčky, Close ukazuje cenu na  konci časového úseku, při uzavření svíčky.

Barva svíčky ukazuje, jestli hodnota svíčky klesá nebo roste. Na našem obrázku na bílé svíčce hodnota svíčky roste a na černé svíčce hodnota klesá. Barvy si můžete nastavit v MetaTraderu, podle vlastního uvážení.

Na svíčkových grafech můžeme vidět různé vzory (patterny). Podle toho jestli hodnota svíčky roste nebo klesá, jaký má průběh a jaké předcházeli svíčky před naší vybranou svíčkou.

Konkrétní příklady najdete na stránce – svíčkové grafy v praxi.

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.