Home » Průvodce binárními opcemi » Začátečník » Binární opce » 3. Expirace binárních opcí

3. Expirace binárních opcí

Každá binární opce má předem danou dobu expirace. Expirace je splatnost obchodu. Je to čas, na jehož konci je vyhodnoceno, zda byl obchod úspěšný nebo ne.


Například koupím-li  ve 12:30 opci CALL s hodinovou expirací, pak výsledek obchodu budu znát ve 13:30 (12:30 + 1h).

Podle doby expirace binární opce rozdělujeme do tří kategorií:

  1. Krátkodobé binární opce –  Expirace se pohybuje v rámci 1, 2 nebo 5 minut od uzavření obchodu, jedná se výhradně o opce typu High/Low.
  2. Střednědobé opce – Doba splatnosti se pohybuje v rámci jednoho dne, od 10 minut po několik hodin a je zastoupena všemi typy binárních opcí.
  3. Dlouhodobé opce – Bývají splatné v horizontu dnů, týdnů, výjimečně i několika měsíců. Jedná se většinou o opce typu High/Low nebo Touch/No Touch.

Splatnost opce ovlivňuje výnos z obchodu. Opce s nejkratší dobou expirace mají většinou menší výnosy než opce střednědobé a dlouhodobé.

Doba splatnosti opce ovlivňuje i obchodní strategii. Pro některé doby expirace se hodí jedny strategie, pro jiné časy splatnosti zase jiné.

 

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně nebo úplně smazán.