3 užitečné tipy, jak zbytečně neprodělat na binárních opcích

kreditní-karta

Poměrně často, čtu komentáře, jak někdo obchodoval binární opce a přišel o tisíce eur. Nebuďte jedním z nich! Přečtěte si moje 3 tipy, jak zbytečně neprodělat.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

1. Manažeři obchodních účtů

Čtu stížnosti v komentářích a chodí mi e-maily, že někoho okradl jeho account manager. Ve většině případů se jedná o brokera Opteck  a pak o neregulované brokery. Jak takové okradení vypadá? A jak se mu vyvarovat?

business men phonecall

Založíte si u brokera účet s tím, že chcete obchodovat binární opce, během registrace vyplníte formulář, ve kterém uvedete své telefonní číslo a následně vám zavolá account manager.

Zeptá se vás, jestli o binárních opcích něco víte a jak vám může pomoci.

Následně si celá řada začátečníků nechá radit a přemlouvat k dalším vkladům pod vidinou velkých zisků.

Neříkám, že se vás každý account manager snaží okrást, protože sám s nimi nemám velké zkušenosti. Vím, jen to, co si přečtu v diskuzích a to jsou převážně stížnosti. Osobně nedoporučuji poslouchat jejich rady, nemám v ně důvěru. Pokud se rozhodnete account managery (i přes mé varování) poslouchat, poradím vám, jak poznat, že to s vámi account manager nemyslí dobře:

1. Nutí vás neustále ke vkladu

V začátcích obchodování s binárními opcemi opravdu není nutné vkládat na váš obchodní účet tisíce dolarů/eur. K čemu by to bylo dobré? Moc toho ještě neumíte a jaký význam má, vložit tisíce dolarů na váš obchodní účet, aby vám s nimi obchodoval člověk, o kterém nic nevíte (account manager), neznáte jeho obchodní historii, jeho zkušenosti a ani jeho záměr?

Můžete se setkat i s výhrůžky a sliby, typu:

  • Pokud nevložíte 5 000 €,  nemůžu se vám věnovat a nemůžu vám pomoci vydělávat.
  • Vložte 2 500 € a vytáhneme to na 10 000 € do konce týdne. Ropa má jít nahoru, vyděláme na tom.

Pokud vám toto řekne váš account manager nebo na vás vyvíjí jakýkoli nátlak, zavěste telefon.

2. Během dne nebo pár dní „prohrajete“ většinu peněz na obchodním účtu

cubes

Jedním z klíčových prvků dlouhodobě ziskové obchodní strategie je správný money management. Do jednoho obchodu byste měli vkládat maximálně 5% vašeho obchodního kapitálu, nemůže pak nastat situace, že během pár dní přijdete o všechno.

Vkládá váš account manager téměř všechny vaše peníze do jednoho obchodu? Zřejmě to s vámi nemyslí dobře!

3. Vím, že jste přišel o peníze, ale to byl jen nečekaný výkyv na trhu, ted mám jisté informace o růstu ceny ropy

Něco se pokazilo, nastal nečekaný výkyv cen na trhu a díky tomu váš účet narazil na dno. Ne! Nikdy váš účet nemůže narazit na dno po jednom obchodu, pokud se tak stane, jen někdo hazarduje s vašimi penězi. Jak jsem psal o bod výše, řízení rizik je základní stavební kámen úspěchu.

„Ted mám jisté informace“ – nikdo nemá jisté informace, trh se neustále mění a nikdy nemůžete mít jistotu, jak se ceny na trhu budou vyvíjet. Pokud vám někdo, tvrdí, že je něco na 100% jisté, tak vám lže! Proč tedy dávat někam peníze, když už jste o jiné dříve přišli? To je asi jako sypat peníze do herního automatu a doufat, že to tentokrát vše vyhrajete zpět.

Manažeři účtů – závěr

Pokud si s obchodováním nevíte rady, pročtěte si našeho průvodce binárními opcemi. V případě, že vám nezodpověděl všechny vaše otázky, zeptejte se nás v diskuzi, poradíme vám! Rady account managerů raději neposlouchejte, mohli byste špatně skončit.

2. Volba brokera

Správná volba brokera může být otázkou toho, zda budete vydělávat nebo ne. Volte brokera, který má vysoké výnosy, svižnou platformu a je regulovaný v Evropské unii, nejčastěji brokeři mají regulaci od CySec (Cyprus Securities and Exchange Commission).

cysec

Regulace je jedním z předpokladů, že broker bude férový, bohužel to není 100% garance. Raději volte brokera z našeho srovnání brokerů. Až si brokera vyberete, proklikněte se ještě do recenze a přečtěte si zkušenosti ostatních obchodníků v komentářích.

3. Podvodné systémy a stránky

Na internetu naleznete celou řadu podvodných systémů, které vám naslibují obrovské výdělky téměř bez práce, zatím veškeré systémy, na které jsem narazil, byly podvodné. Doporučuji se všem automatickým systémům, které slibují obrovské výdělky bez práce vyhnout.

Podvodné systémy:

Jak tedy začít dlouhodobě vydělávat?

Projděte si našeho průvodce binárními opcemi, vybudujte si vlastní obchodní systém a dodržujte money management. Inspirovat se také můžete otestovanou strategií.

3 užitečné tipy, jak zbytečně neprodělat na binárních opcích

Napsat komentář

Scroll to top