Home » Ekonomický magazín » Binární opce » Jsou binární opce hazard nebo finanční instrument?

Jsou binární opce hazard nebo finanční instrument?

Obchodování s binárními opcemi se stává poslední dobou čím dál tím více oblíbené. Někdo binární opce vnímá jako hazard a jiní jako regulérní finanční nástroj, kde je tedy pravda?


Nebudeme zde zdlouhavě filozofovat, ale přejdeme rovnou k faktům.

Od 3.května 2012 jsou binární opce považovány Kyperskou komisí pro cenné papíry za nástroj finančního trhuProhlášení CySec můžete stáhnout zde. CySec klasifikace binárních opcí jako finančního nástroje  platí pro celou EU.

14.10.2015 vydala i ČNB prohlášení, že binární opce jsou investičním nástrojem ve smyslu § 3 odst. 1 ZPKT. Prohlášení ČNB si můžete přečíst zde.

Co to pro nás znamená?

Znamená to, že můžeme legálně obchodovat binární opce u zahraničních brokerů, kteří mají regulace od EU (CySec)  nebo od ČNB.

Kde je nelegální binární opce obchodovat?

Neobchodujte binární opce u zahraničních sázkových kanceláří  např.: Bet365. Sázet u zahraničních sázkových kancelaří, které nemají sídlo a pobočku v ČR je zakázáno podle novely loterijního zákona z roku 2012.

Kde tedy obchodovat s binárními opcemi?

Obchodujte binární opce jen u ověřených brokerů s potřebnými licencemi. Na našem webu naleznete jen ověřené a námi otestované brokery, pokud vybíráte brokera pro binární obchodování, doporučuji vám, si přečíst srovnání brokerů.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně nebo úplně smazán.