3. Expirace binárních opcí

stopky

Každá binární opce má předem danou dobu expirace. Expirace je splatnost obchodu. Je to čas, na jehož konci je vyhodnoceno, zda byl obchod úspěšný nebo ne.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Například koupím-li  ve 12:30 opci CALL s hodinovou expirací, pak výsledek obchodu budu znát ve 13:30 (12:30 + 1h).

Podle doby expirace binární opce rozdělujeme do tří kategorií:

  1. Krátkodobé binární opce –  Expirace se pohybuje v rámci 1, 2 nebo 5 minut od uzavření obchodu, jedná se výhradně o opce typu High/Low.
  2. Střednědobé opce – Doba splatnosti se pohybuje v rámci jednoho dne, od 10 minut po několik hodin a je zastoupena všemi typy binárních opcí.
  3. Dlouhodobé opce – Bývají splatné v horizontu dnů, týdnů, výjimečně i několika měsíců. Jedná se většinou o opce typu High/Low nebo Touch/No Touch.

Splatnost opce ovlivňuje výnos z obchodu. Opce s nejkratší dobou expirace mají většinou menší výnosy než opce střednědobé a dlouhodobé.

Doba splatnosti opce ovlivňuje i obchodní strategii. Pro některé doby expirace se hodí jedny strategie, pro jiné časy splatnosti zase jiné.

3. Expirace binárních opcí

Napsat komentář

Scroll to top