Home » Binární opce » Tipy a rady » Co je nutné vědět, než si založíte účet na binární opce

Co je nutné vědět, než si založíte účet na binární opce

Poměrně často mi chodí e-maily s dotazy na ověření identity, na metody vkladů/výběrů peněz, na poplatky za vklad/výběr a i na to jakého si vlastně vybrat brokera.


Dnes jsem se rozhodl sepsat článek, kde bude vše jasně vysvětleno. Vezmeme to hezky popořadě. Začneme výběrem brokera.

Výběr brokera

U brokera je nejdůležitější bezpečnost a výše zisků z jednotlivých obchodů. Obchodujte jen u ověřených brokerů s licencí CySec, případně s licencí ČNB.

Podrobné informace o výběru brokera, včetně srovnání nejznámějších brokerů najde ve článku Kde obchodovat binární opce. Doporučuji všem si článek přečíst, naleznete v něm i seznam podvodných brokerů.

Platební metody, poplatky za vklad a výběr

Všichni brokeři podporují několik metod plateb, rozebereme si 3 nejčastěji používané.

Skrill (MoneyBookers)  – internetová peněženka

skrill-moneybookers-logo
 • + okamžité platby
 • + výběry do 2 dnů
 • – poplatek 4,99% ze převod mezi měnami

Skrill  je často používaná platební metoda. Neplatíte za vklad do Skrillu ani za odeslání peněz k brokerovi. Platíte poplatek za převod českých korun do jiné měny 4,99% (poplatky na skrillu) a  poplatek 79.85 Kč (2.95 €) za výběr ze Skrill účtu na váš účet v bance.

Bohužel se mi nepodařilo  dopátrat kurzovní lístek pro převod CZK na USD. Našel jsem kurzovní lístek pro převod CZK na EUR (zde).

Kreditní/debetní karta

1280px-Credit-cards
 • + okamžité platby
 • + minimální poplatky
 • – zasílání fotografie brokerovi

Poplatky za platby kreditní kartou jsou různé podle vaší banky, většinou nejsou žádné, směnný kurz ve většině případů najdete na stránkách vaší banky. Nevýhodou je, že musíte brokerovi zaslat fotografii vaši kreditní karty. Vyfotíte kreditní kartu z obou stran, začerníte citlivé údaje a pošlete brokerovi. Výběry trvají 3 – 5 dní.

Bankovní převod

 • – poměrně vysoké poplatky
 • – doba vkladu/výběru 2 – 5 dní

Při převodu peněz na bankovní účet brokera platíte poplatek za zahraniční platbu, dle ceníku vaší banky. Zahraniční platby mohou stát kolem 200 Kč. Pokud si, ale založíte účet u brokera v eurech, můžete peníze posílat  tzv. SEPA platbou, která je levnější. Ceny SEPA plateb jsou dost různé od 9 Kč až po 220 Kč, záleží na vaší bance. Směnný kurz určuje vaše banka.

 

Ověření identity

Checked User-100 (1) Broker po vás bude vyžadovat doklady vaší totožnosti – fotografii občanského nebo řidičského průkazu a doklad o vašem bydlišti (výpis z banky, účet za elektřinu apod.). Toto opatření brokerovi nařizuje regulační úřad CySec. Cílem je zamezit praní špinavých peněz a ověření vaší zletilosti.

Líbil se vám článek?

Diskuze obsahuje 4 příspěvky

 1. Miro napsal:

  Zdravím, můj účet je u ČSOB, mám tedy raději volit platbu bankovním převodem nebo online kreditní kartou? Díky za odpověď.

  1. admin napsal:

   Platba kreditní kartou je rychlejší, ale musíte následně zaslat fotokopii bankovní karty brokerovi. Na fotce můžete začernit citlivé údaje. Cenově vás vyjde platba kreditní kartou podobně jako převod bankovním účtem.

 2. Petr napsal:

  Zdravím Vás,
  pokud začnu obchodovat a budu v zisku, tak jak často převádí T/Option odměnu na můj USD účet ?
  Dle info z Fio Banky mi strhnou za každou přijatou platbu, částku 100,-Kč / pokud není dohodnuto s odesílatelem jinak
  Poplatek za každý převod hradí T/Option, nebo je jiný postup ?

  Děkuji za info a odpověď Petr

  1. admin napsal:

   Dobrý den,
   peníze vyberete kdy budete chtít. Výběr na bankovní účet trvá cca 5 dní.
   A ano za příchozí platbu si banka strhne poplatek. Broker si hradí nějaké další poplatky spojené s převodem, ale těch 100 Kč budete muset platit vy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně nebo úplně smazán.