Home » Binární opce » Binární opce – často kladené dotazy

Binární opce – často kladené dotazy

faq

V dnešním článku si zodpovíme často kladené dotazy na téma binární opce.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Proč a jak obchodovat binární opce?

Binární opce mohou být dobrým zdrojem příjmu, princip binárních opcí je naprosto jednoduchý. Pokud správně předpovíte, zda kurz měny bude klesat nebo stoupat a uzavřete obchod a váš odhad bude správný, vyděláte, v opačném případě přijdete o vklad. Kromě měn můžete předpovídat ceny komodit (ropa, zlato, stříbro..), indexů a akcií.

Princip je sice jednoduchý, ale vydělávat dlouhodobě peníze, až tak jednoduché není. Chce to hodně trpělivosti  a ziskovou strategii  pro obchodování. Nejlepší je si  vytvořit vlastní strategii a tu následně testovat. K vytvoření vlastní strategie můžete použít již zaběhlé strategie a různě je ladit. Je zde průvodce binárními opcemi, kde je vše krok po kroku vysvětlené. Konkrétní strategie naleznete v sekci binární opce strategie.

Jaká jsou rizika?

Můžete ztratit počáteční vklad, podrobnosti naleznete ve článku upozornění na rizika obchodování s binárními opcemi.

Jaké jsou výhody binárních opcí?

Mohl bych vám tu vyjmenovat hromadu věcí jako bonus ke vkladu, osobní trenér od brokera, rychlost obchodování, rychlé vydělání peněz. Pravdou je, že vše vyjmenované je jen lákadlem k obchodování. Opravdovou výhodou je možnost stát se finančně nezávislým, být svým vlastním pánem, mít možnost pracovat, kdy se vám bude chtít, chce to však hodně úsilí a trpělivosti a asi právě proto, se to podaří  jen málokomu.

V ČR není hodně lidí, kteří se živí obchodováním s binárními opcemi, ale je zde celá řada těch, kteří si slušně přivydělávají.  Vaše úspěšnost se odvíjí od vašeho úsilí a trpělivosti. Každá nová zkušenost, především ta špatná, vám pomůže stát se lepším obchodníkem.

Můžu si vyzkoušet binární obchodování zdarma?

Ano, na demo účtu.

Jak poznám kdy cena poroste a kdy bude klesat?

K rozeznání, kdy cena poroste a kdy bude klesat slouží binární strategie.

Co je to MetaTrader?

MetaTrader je nástroj pro analýzu trhu, zobrazuje vám vývoj ceny ve grafu. V grafech máte k dispozici tzv. indikátory, vložením indikátoru do grafu se vám zobrazí různé křivky z kterých můžete předpovědět budoucí vývoj ceny. Samozřejmě s určitou pravděpodobností. Možná to z ní na první pohled složitě, ale  v praxi je to jednoduché, doporučuji vám si přečíst článek o MetaTraderu.

Co je to TimeFrame?

Timeframe je časový rámec, který určuje z jakého času se počítá jednotlivá svíčka v grafu, detaily najdete zde.

Jak s binárními opcemi začít?

Doporučuji projít průvodcem binárními opcemi, vše je v něm jednoduše vysvětleno.

Jakého mám zvolit brokera?

Podrobné informace o volbě brokera najdete v našem srovnání brokerů. Doporučuji vám si článek přečíst, najdete v něm i seznam brokerů, kteří okrádají své klienty.

Jaké jsou platební metody a jak vložím peníze?

Platebních metod je celá řada (výhody a nevýhody platebních metod), nejčastěji se používá bankovní převod, platba kreditní kartou nebo elektronická peněženka Skrill.

Proč po mě chce broker doklad totožnosti?

Povinností regulovaných brokerů je od váš vyžadovat doklad totožnosti. Ověření totožnosti slouží k zamezení praní špinavých peněz. Podrobněji to vysvětluje tento článek.

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.