Home » Brokeři » Ekonomický magazín » Binární opce » Jak vydělávají brokeři s binárními opcemi?

Jak vydělávají brokeři s binárními opcemi?

Brokeři na binární opce

Zajímá vás, na čem vydělávají brokeři s binárními opcemi? Kde se berou peníze, které vám vyplácí?


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Broker rozhodně není žádná charita a své peníze nerozdává, ale je z dlouhodobého hlediska výdělečný. Jak je to možné, když se dá na binárních opcích vydělávat?

Párování obchodů klientů

Broker může vaše obchody párovat s ostatními obchodníky. V praxi to znamená, že jeden obchodník kupuje opci Call a druhý kupuje opci Put. Broker obchody spáruje a pak obchodníci obchodují proti sobě a broker si bere provizi.

Ukažáme si to na konkrétním případu. Obchodník A koupí opci Call za 10 $, následně obchodník B koupí opci Put za 10$. Broker tedy dostane od obchodníků 10 $ + 10 $  =  20$. Ale úspěšnému obchodníkovi vyplatí navíc 85% z původního vkladu, vyplatí mu tedy 10 $ (vklad) + 8.5 $ (výnos) = 18.5 $. Na tomto jednom obchodu tedy broker vydělá 20 $ – 18.5 $ = 1.5 $.

Pokud se podíváte na obrázek výše, na levou stranu, na nápis „Trader´s choice“, vydíte kolik procent obchodníku kupuje opci Call, a kolik procent obchodníků kupuje opci Put.

Párovat obchody by nestačilo

Téměř nikdy se nestane, že by počet obchodníků, respektive množství peněz vložených do nákupu opce put a opce call  bylo stejné. V případě že by většina obchodů byla úspěšných, pak by broker prodělával a proti tomu se musí bránit.

V zásadě má několik možností:

  • může přeposílat obchody na externí brokery (zajištění, hedging)
  • nemusí obchody krýt a může se dostat do ztráty
  • omezit výši vkladu do určitého druhy opce v určitý čas a směr

Podvodní brokeři

Pokud broker nechává vklady do obchodů nekryté, pak to znamená, že váš zisk je jeho ztráta. V tomto případě se můžete setkat s brokery, kteří různě manipulují se strike cenou, proto se vyhněte podvodným brokerům (EZ Trader, 24 Option, ZoomTrader).

Broker, který se dopouští podvodů, přichází o licenci poskytovat finanční služby, ztrácí důvěryhodnost a přichází  o své klienty.

Spolehlivý brokeři

Na druhou stranu jsou i férový brokeři, kterým záleží na reputaci, nijak s cenou nemanipulují a mají licenci od ČNB nebo alespoň od kyperské komise cených papíru CySec.

Doporučujeme všem obchodovat jen u ověřených brokerů, nejlépe u těch, kteří mají licenci ČNB. Veškeré brokery, které doporučujeme na našem webu, sami testujeme. Vložíme vklad, uděláme testovací obchody a následně peníze vybereme. Chceme tím eliminovat vaše rizika a také  vybudovat webu dobrou pověst 😉

Já osobně aktuálně obchoduji u OptionTime, 2 další členové naší redakce u TopOption. Oba brokeři mají skvělou pověst, jsou bezpeční a mají pojištěné vklady do 20 000€ (to mají všichni brokeři s licencí CySec).

Autor: Josef Kuchař

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.