4. Bollinger Bands

Bollinger Bands

Bollinger Bands je pravděpodobně nejpoužívanější indikátor pro technickou analýzu. Bollingerovo pásmo vám pomáhá identifikovat, kdy je trh přeprodaný nebo překoupený.


Upozornění: Od 2.července jsou v Evropské unii zakázány binární a digitální opce pro neprofesionální obchodníky. Kdo je profesionál?

Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku. Kam dál? Alternativy k binárním opcím.

Bollingerovo pásmo vymyslel John Bollinger , indikátor využívá jednoho jednoduchého klouzavého průměru a 2 směrodatných odchylek. Odchylky určují výši volatility trhu.  Čím vyšší je volatilita, tím širší je Bollingerovo pásmo. (V případě že trh trenduje, je Bollingerovo pásmo širší. ) 95%  času je trh uvnitř Bollingerova pásma.

Pokud se podíváte na obrázek výše, vidíte tři křivky, prostřední křivka je jednoduchý klouzavý průměr s periodou 20, horní a dolní křivky jsou směrodatné odchylky s hodnotou 2.

Horní Bollingerovo pásmo = SMA + 2 směrodatné odchylky

Dolní Bollingerovo pásmo = SMA – 2 směrodatné odchylky

  • Pokud trh protne horní hranici pásma, má tendenci se vracet zpět, jedná se tedy o signál pro nákup opce put.
  • Pokud trh protne spodní hranici pásma, má tendenci se vracet zpět, jedná se tedy o signál pro nákup opce call.

Samotná Bollingerova pásma vysílají řadu falešných signálu a je potřeba je kombinovat s dalšími indikátory nebo patterny.

Napsal: Josef Kuchař, majitel webu forbino.com/kurzy, naposledy aktualizováno 29.1. 2018. Veškeré uvedené informace vyházejí z mých vlastních zkušeností a znalostí.

4. Bollinger Bands

Napsat komentář

Scroll to top