Home » AOS » 1. AOS – úvod do programování

1. AOS – úvod do programování

AOS - úvod do programování

Programovat vlastní AOS není vůbec složité. Stačí pochopit základní principy programování a naučit se pár příkazů. Dnes vám principy názorně vysvětlím.


Většina lidi, které znám a slyší slovo „programování“, tak se zaleknou a řeknou si „to nezvládnu, na to nemám“ nebo hůř „nedělej si ze mě p*del, tohle jde absolutně mimo mě“. Není to proto, že by programování bylo složité, ale protože to neznají nebo hůře učili se to někde ve škole, kde je to nezajímalo a tak nic neumí.

Takže hoďme předsudky za hlavu a pojďme se vrhnout do praxe.

Principy programování

Pokud něco programujete je nutné programu přesně krok po kroku říct, co má dělat. Ukážeme si to na příkladu ze života. Představte si, že ráno vstanete a chcete si udělat čaj a pak ho pít.

Takže co uděláte?

 1. Dojdete do kuchyně.
 2. Připravíte si hrnek s čajem.
 3. Vezmete konvici na vaření vody.
 4. Natočíte do ní vodu.
 5. Konvici zavřete a položíte na „varný podstavec“.
 6. Zapnete a necháte vařit.
 7. Když je voda uvařená konvice se vypne.
  1. Nalijete do hrnku vařící vodu z konvice.
   1. Když je čaj vylouhovaný a zároveň není voda úplně vařicí.
    1. Můžete čaj začít pít.

Jak vidíte, tak děláte X kroků a vůbec nad tím nepřemýšlíte, děláte je automaticky. Programování funguje úplně stejně, jen musíte programu říct, aby ty kroky udělal za vás. V příštím díle si již ukážeme, jak vypadá programování v MetaTraderu.

Napsat komentář

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně  nebo úplně smazán.