Home » Ekonomický magazín » Binární opce » Tipy a rady » Jak podat stížnost na brokera regulačnímu úřadu

Jak podat stížnost na brokera regulačnímu úřadu

Pokud jste nespokojení se službami nějakého regulovaného brokera nebo se cítíte okradeni, můžete podat stížnost. V dnešním článku si povíme, jak na to.


V prvé řadě byste se měli vyvarovat obchodování u brokerů, kteří mají pochybnou pověst, to si můžete ověřit například v seznamu brokerů u nás na webu. Pokud jste to neudělali a nyní řešíte následky, tak na vás čeká velice zdlouhavý proces.

Většina brokerů na binární opce je regulována komisí pro cenné papíry – CySec, jak tedy postupovat při podání stížnosti na brokera regulovaným CySec?

Můj návod vychází ze stránky http://www.cysec.gov.cy/en-GB/complaints/how-to-complain/

1) Řešení situace přímo s brokerem

Nejprve musíte kontaktovat samotného brokera, říct mu, co se vám stalo a že žádáte nápravu, jinak, že budete nuceni podat stížnost na regulačním úřadě. Do 5 dní by vám měl broker minimálně zaslat oznámení, že přijal vaši stížnost a měl by vám zaslat unikátní identifikační číslo  vaší stížnosti. Další dva měsíce má broker na to, aby vám odpověděl. Pokud vám broker odpoví a nejste spokojení s jeho odpovědí nebo vám neodpoví do 3 měsíců ode dne podání stížnosti vůbec, můžete podat stížnost finančnímu ombudsmanovi.

2) Předání stížnosti  finančnímu ombudsmanovi

Pokud tedy nejste spokojení s odpovědí brokera nebo vám neodpověděl, máte možnost napsat finančnímu ombudsmanovi. Napsat mu, ale můžete do 4 měsíců od té doby, co broker odpověděl na vaši stížnost (nebo po vypršení lhůty, kdy neodpověděl). Co vás asi překvapí je, že k tomu, abyste podali stížnost ombudsmanovi, musíte zaplatit poplatek ve výši 20€.

Zde najdete formulář na vyplnění stížnosti pro finančního ombudsmana.

Ano, formulář je v angličtině a stížnost by měla být tudíž napsána anglicky. Pokud anglicky neumíte, budete muset požádat nějakého známého, kdo vám se stížností pomůže. Po vyplnění stížnosti a zaplacení poplatku, dle dokumentu, odešlete stížnost na uvedenou poštovní adresu nebo e-mailem.

3) Soud

Pokud nebudete spokojeni s odpovědí finančního ombudsmana, máte už jen poslední dvě možnosti, soud nebo situaci dále neřešit.

Další možnosti

Kromě možností výše, můžete napsat ještě stížnost přímo úřadu CySec, pokud zde, vyplníte formulář. To vám osobně nijak nepomůže, jen upozorníte CySec na podezřelé chování brokera a pokud se najde více takových stížností, budou brokera prošetřovat.

Dále můžete šířit vás problém na diskuzních fórech a zničit brokerovi reputaci, samozřejmě oboje už je jen určitá forma pomsty, ale konkrétně pro vás z toho nic neplyne. Navíc většina diskuzí je značně cenzurovaná a vaše stížnosti pravděpodobně smažou, protože daného brokera propagují. My žádné komentáře nemažeme, takže můžete napsat stížnost u nás na web pod článek daného brokera, pomůžete tím ostatním čtenářům se brokerovi vyvarovat.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím s pravidly diskuze.

Pravidla diskuze

1) Nevkládejte e-mailové adresy, můžete se stát terčem různých lidí, co se z vás budou snažit dostat peníze, především se jedná o nabízení nefunkčních obchodních systémů. Pro vaši bezpečnost budou všechny e-mailové adresy a telefonní čísla z komentářů vymazány. Veškeré dotazy řešte přímo v diskuzi.

2) Nepřidávejte odkazy na konkurenční weby.

3) Pokud máte stížnost nebo nějaký dotaz na brokera , vložte váš e-mail, pod kterým máte registrovaný účet u brokera, do políčka e-mail. Můžeme se pak pokusit váš problém, řešit přímo s brokerem. Nicméně je to jen krajní řešení, nejprve se sami poraďte se zákaznickou podporou.

Pokud porušíte pravidla diskuze, bude váš komentář částečně nebo úplně smazán.